HCL.HR

Udruge-pitanja???

  • 19 Odgovora
  • 3075 Hitova
*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Udruge-pitanja???
« : 16. Rujan, 2009., 19:17 »
Zanima me jel itko od vas ikad sudjelovao u nekoj udruzi ili još bolje u osnivanju. Zanimaju me iskustva jer sam dovoljno upućen u zakon i pravila, ali imam par stvari koje me zanimaju.

Naime zanima me dobivanje prostora. Jel moguće dobiti prostor uz predočenje planova o projektima za koje je potreban prostor. Radi se o općini Sveta Nedelja, 18 000 stanovnika i oko 100 udruga (tak sam bar cuo, al ne vjerujem da ih ima 100). A sto se tice prostora, koriste ga umirovljenici, al su to 2 prostora u sklopu tog doma, a oni koriste samo doljnji u prizemlju. A ja se ne sjecam kad sam ih tamo vidio zadnji put, a svaki dan sam u tom domu s vatrogascima koji su odvojeni naravno.

molim prijedloge ili bilo kakva iskustva

EDIT: da zaboravio sam reci: NEPROFITABILNA UDRUGA

Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #1 : 16. Rujan, 2009., 19:44 »
Jarane Zaluto si :chair: :bonk:

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #2 : 16. Rujan, 2009., 19:48 »
Oću Điza, Zapija, Bildera, Vekija, Komandanta i ostale natrag.  :(

Inače, ne znam za dobivanje prostora ali sumnjam da ćete to dobit. Za šta je udruga?
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #3 : 16. Rujan, 2009., 20:00 »
@tarankula
zasto sam zaluto, samo pitam ljude

@Damir158
udruga mladih, da sad ne gledam sta smo sve napisali, uglavnom okupljaliste mladih, promicanje kulture, ocuvanje okolisa, ama bas sve za nas mali grad. Ak umirovljenici mogu imat bezbroj udruga, zasto nebi mladi

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #4 : 16. Rujan, 2009., 20:14 »
heh. Pa organizirajte se, neka vas desetak ode čistiti lokacije di ima smeća i nakon par takvih endeavoura doći će novinari, ići ćete kod gradonačelnika i dobit ćete udrugu  :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #5 : 16. Rujan, 2009., 20:16 »
heh. Pa organizirajte se, neka vas desetak ode čistiti lokacije di ima smeća i nakon par takvih endeavoura doći će novinari, ići ćete kod gradonačelnika i dobit ćete udrugu  :hiha:
procitaj prvi post jos jednom, zanima me samo za dobivanje prostora, ak neko ista zna o tome, al bas zna nek kaze. od nagadjanja nemam nista jer sam prosao tu fazu, trebam konkretno

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #6 : 16. Rujan, 2009., 20:19 »
 :tired:

Da, dobit ćete prostor za sauganje trave i diranje pipica, bravo. Ako ti dobiješ prostor za to, podižem rat protiv države jebote... prvo nešto počnite raditi, dokažite da niste mrtva puhala pa ćete lakše do prostora

i o kakvim to planovima govoriš da mi je znat, što želiš predočiti vladajućima?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #7 : 16. Rujan, 2009., 20:20 »
opet nisi čitao, ajd molim te procitaj jos jednom, zanimaju me iskustva

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #8 : 16. Rujan, 2009., 20:45 »
Ajde jebote, prestanite flejmat čovjeka bezvze, koji vam je.

Preporučam ti da odeš na OMF (otvoreni maketarski forum) te tamo upitaš jer ima dosta klubova i ljudi koji imaju iskustva s vođenjem udruga/klubova.

I majketi, tarankula, koji ti je kurac sa smajlovima jebt. Prvi put mi je bilo smiješno sad je retajno. Stvai 2-3 smajla, 5-6 maximalno. Ovo izgleda ko da imaš problema s živcima.
EDIT: ah sorry, imaš 11 postova. KEEP IT UP! :))))))))))

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #9 : 16. Rujan, 2009., 20:46 »
moje iskustvo kaže da se za dobivanje prostora u svom gradu najbolje obratit načelniku općine. ako je neki dobar lik, ak se uspijete dogovorit i predstavite mu svoje ambicije i udrugu ne vidim zašto vam neki prostor ne bi ustupio. ako ga uopće ima.
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #10 : 16. Rujan, 2009., 20:51 »
hvala decki

imao sam namjeru ionako sutra zapičit u općinu i pitat

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #11 : 16. Rujan, 2009., 21:45 »
Topic očišćen od ono... uber čudnog i nelogičnog spama :S. Enivej, nastavite on topic  :piva:

*

morski_pas

  • ****
  • 988
  • Team Zissou
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #12 : 16. Rujan, 2009., 21:49 »
pa grad/općina ti dodjeljuje prostor/pare na osnovi kvalitete projekata i ozbiljnosti vašeg rada. Ako će oni imat kakve koristi od vas u vidu poboljšanja kvalitete života ili neš uzet će u razmatranje pa vam i dodjelit štagod :thumbs:
And if the dam breaks open many years too soon
And if there is no room upon the hill
And if your head explodes with dark forbodings too
Ill see you on the dark side of the moon ...

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #13 : 16. Rujan, 2009., 22:17 »
Ovaj di o me najvise zanima:
"Jel moguće dobiti prostor uz predočenje planova o projektima za koje je potreban prostor"

to je primjerice ja ocu organizirat u roku od mjesec dana turnir u beli, ocu napravit predavanja o osnovama programiranja i recimo poduke iz plesa.

to su recimo stvari koje zahtjevaju prostor, da ja predam dobro razrađene projekte jel bi oni meni bez cekanja dali, ima neko sigurno koji ima iskustva s tim

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Udruge-pitanja???
« Odgovori #14 : 17. Rujan, 2009., 00:49 »
Oću Điza, Zapija, Bildera, Vekija, Komandanta i ostale natrag.  :(

BUHUHUHU...


Inače, neb trebao bit problem dobit prostor. Što je zapravo depresivno...čak možete i mjesečno lovu zahtjevati. Poticaji kurac palac.
Poznanik osnovao neku rendom mladi istarski antifašisti udrugu (il slično) u Zagrebu i dobili su neki mali prostor i dobivaju tipa 1000 kn mjesečno. S tim da oni niš ne rade već se droksaju i cugaju. Država.
Doduše, ispostave uredno i račun kakti. Adekvatno je evidentirano u knjigama poslovanja i to. Putni troškovi, tiskanje promotivnih materijala i slični troškovi...


I usput;
http://www.uzuvrh.hr/stranica.aspx?pageID=46

I ukratko, umesto na forumu da pitaš odi u ured državne uprave u svojoj županiji. Tam ćeš dobiti sve odgovore na svoja pitanja. Iz prve ruke. Plus primjerak statuta kak udruga treba izgledati. Ak ju već niste osnovali...ak niste, procedura registriranja traje oko 2 meseca. Pa imaj na umu.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9