HCL.HR

Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]

  • 39 Odgovora
  • 4935 Hitova
*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #30 : 21. Ožujak, 2012., 14:30 »
piši blog o putovanju. nešto. knjigu. želim sve znat. btw vidimo se u poljskoj onda :)
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #31 : 21. Ožujak, 2012., 14:35 »
Ugostio bih vas da sam vam usput, ali nisam.
A u Čakovcu imate Hotel Park i hotel Aurora al' kad ste već gore, možete otić do onih toplica Sveti Martin,
tam imaju hotel i apartmane pa se može nać, iako nije jeftino baš.

Ovak možete spavat di god puknete šator i to, ak vas cigani ne opljačkaju i siluju i sve  :hiha:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

HaZz

  • **
  • 475
  • \o/
Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #32 : 21. Ožujak, 2012., 15:15 »
piši blog o putovanju. nešto. knjigu. želim sve znat. btw vidimo se u poljskoj onda :)


razmisljao sam o tom pisanju, da. :)
vidimo se vjerojatno  :hug


@blaster
ne isplati se stvarno spavat po hotelima, sranje je skupo.
a di si ti doma?

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #33 : 21. Ožujak, 2012., 16:23 »
pm
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #34 : 25. Ožujak, 2012., 14:12 »
zamolite nekoliko frendova da vas kontaktiraju svaki dan
ako imate gps složite im kartu na kojoj će vas pratiti
napravi popis biciklističkih servisa i hotela duž rute
pazite da uvijek imate vode i voća. voće najbolje pomaže kad padne snaga
pazite da su vam mobitelu uvijek napunjeni, runkeeper itd odjebite. radije nabavite/posudite gps ili ciklokomp
dobar sic + bicke sa pelenom - pazite šta birate da vam dupe ne otpadne nakon prvih 100 km :D
alat + pumpa + rezervne zračnice
razmislite o SPD/flat kombinaciji pedale. SPD snagu čuva, sad vam je krajnje vrijeme da počnete trenirat s time :)
prije puta obavezno napravite servis bicikala
bilo bi dobro da imate rezervni dres + kabanicu
naočale i kapa / kaciga obavezno

pošto ćete imati određenu prtljagu sa sobom, predlažem da trenirate opterećeni teretom. teret treba pravilno raspodijeliti - bisage na prednjem i stražnjem kotaču podjednake težine itd. detaljnije savjete možeš naći na netu

ako planirate ići asfaltom, razmisli o slick gumama

raspored je solidan, malo si na zadnjoj dionici pojačo normu što je ok ako je manje zahtjevna od prethodnih. glhf :piva:

Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #35 : 25. Ožujak, 2012., 14:16 »
Fini savjeti.

Nekoliko puta sam razmišljao o tome da odem biciklom na more ili nešto, ali umro bih deset puta do tamo.  :wildboy:

*

HaZz

  • **
  • 475
  • \o/
Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #36 : 25. Ožujak, 2012., 20:50 »
Par savjeta jednog iskusnjaka, ako ce ubuduce netko trebat.


 
Citat:
Treninzi
•   Svaki slobodni trenutak  _ na bic ! I nikad bez vode/soka (moj primjer: magnezij, C vitamin rastopljen u vodi. Pijte i dok niste žedni. Žeđ je prvi signal dehidracije, a ona može biti frkovita.
•   Nastojte bar 3 puta tjedno voziti. Iza svakog treninga_banana ili pecivo ili corny ili bilo kaj s ugljikohidratima, da se popune ispražnjene zalihe glikogena, i da od isrpljenosti ne bi pao imunitet.
•   Jednom tjedno, malo i ubrdo 
•   Tjedno povećavati kilometražu u pojedinim treninzima, no polagano, bez naglih pomaka – može doći do ozljeda i zasićenosti
o   Excel : plan i odrađeno. Djeluje i motivacijski/psihički ….
•   Vikend ostavite za dužinu, bar 40-tak km, naravno ne odmah 1.tjedan
o   Zadnja dva tjedna, dajte onak : 2 x 50-60 km. Primjer : do Duge Rese na pivu, odmor nekoliko sati i  nazad doma
•   Zadnje dane pred put  : odmor _ 3-4 dana
•   U prehrani, nemojte paziti što jedete, sve može. Zadnje dane pred put _ povećat unos ugljikohidrata (peciva, tjestenina, kruh, žitarice na mlijeku).




Put za Poljsku
•   Tjedan prije polaska servis, često je do 200 kn
o   Ili u vlastitom aranžmanu : pregled, dobro pritegnuti sve šarafe i sl., nauljiti lanac …
•   Proučiti propise
o   Kaciga
o   Svjetla
o   Mačje oči
o    ….
•   Nabaviti „bisage“, rukavice ako vas ruke žuljaju (vidjet ćete po treningu), kišna kabanica za put.
o   Ruksaci znaju žuljati, no ak vam paše …
•   Zadnje dane pred put _ povećat unos ugljikohidrata (peciva, tjestenina, kruh, žitarice na mlijeku).
o   Na putu su ugljikohidrati jako važni, a i banana je dobro došla između 50-km dionica … Vitamini i magnezij/grožđani šečer preporučam (ovo zadnje ima u DM-u, vrećica 7-8 kn, a pun kufer)
« Zadnja izmjena: 29. Ožujak, 2012., 09:14 HaZz »

Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #37 : 31. Ožujak, 2012., 09:57 »
samo nemoj nasipat grožđani šećer u vodu pa ostavit da se kuha na Suncu dok vozite i kasnije piti jer je to onda vrhunska proljev juha :D

Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #38 : 07. Srpanj, 2012., 12:48 »
Kako je bilo, haz? :hiha:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Zagreb - Poznan [Euro 2012 Bicycle Trip]
« Odgovori #39 : 07. Srpanj, 2012., 14:32 »
 :hiha2:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9