HCL.HR

Zahladnjenje

  • 51 Odgovora
  • 6033 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Zahladnjenje
« : 09. Ožujak, 2010., 18:48 »
Bliži li se to smak svijeta?  :hiha:

Znam da je sljedeći tekst sa net.hr-a i ostalo, ali čovjeka koliko toliko poštujem, budući da sam fiziku naučio iz njegovih knjiga... Pa čisto da malo zagolicamo apokaliptične misli...

Citat:
Paar: Dolazi ledeno doba

Prema riječima profesora doktora Vladimira Paara hladna i topla desetljeća izmjenjuju se već neko vrijeme.

"Između 60-ih i 80-ih godina prošlog stoljeća Zemlju je potresalo hladno razdoblje, potom je do 2005. temperatura neprestano rasla, a sada ponovno imamo globalno zahlađenje koje će trajati desetljeće ili dva. Povezano je to s ciklusima aktivnosti Sunca i nuklearnih reakcija koje se na njemu odvijaju", pojašnjava prof. dr. Paar te dodaje kako se za 20 ili najviše stotinu godina može očekivati početak novog pravog ledenog doba.

Globalno zagrijavanje je, tvrdi, pak, mit bez stvarnog uporišta koji potiču različite interesne skupine.

"Hlađenje i zagrijavanje Zemlje prirodni su procesi koji se događaju milijunima godina, a da nije bilo ispuštanja stakleničkih plinova, već bismo bili u ledenom dobu. Ispuštanje CO2 iz tvornica nad kojim se mnogi zgražavaju zapravo je pozitivno djelovalo na klimu i odgodilo ulazak u ledeno doba", izjavio je Paar za Večernji list.

Paar predviđa kako će se tijekom ledenog doba, uz 12 stupnjeva niže temperature, ledenjaci proširiti preko velikog dijela Europe, a razina mora bit će znatno niža nego danas.

"Ledenjaci će prekriti Europu sve do Slovenije, no Hrvatska neće biti zahvaćena ledenim pokrivačem. Posve je drukčije s razinom mora koja će pasti oko 140 metara. Jadranska će obala izgledati posve drukčije nego danas, more će se povući, a Istra će ostati na suhom. Prije će nalikovati na Hrvatsko zagorje nego na poluotok, a najsjevernija će točka Jadrana biti kraj Zadra", kaže Paar.

Bila bi to jebena promjena.


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #1 : 09. Ožujak, 2010., 19:52 »
Bar svi ne znaju da e Paar pun govana. :hihi:

Al nabijem na kurac ovu zimu koja je vani.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #2 : 09. Ožujak, 2010., 20:08 »
Bas. Ono, nisam primjetio da je nesto prevruce :wildboy:

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #3 : 09. Ožujak, 2010., 20:10 »
nije da je paar to izmislio ono ;( plus ljepo je čut od nekog ko ka ima neki rispekt da je mrtvo globalno zatopljenje izmišljotina
kakav on rispekt ima?





ne, nije ludi znanstvenik :hihi:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #4 : 09. Ožujak, 2010., 20:18 »
Fizika brale, kvanti i frekvencije.  ;)


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #5 : 09. Ožujak, 2010., 20:30 »
A ono, očito je da je klima na zemlji trenutno sjebana. Em zime hladne, em ljeta pakleno vruća. I svako malo neki ekstremni rekordi. :wildboy:
I nekako ne sumnjam da mi ljudi tome doprinosimo.

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #6 : 09. Ožujak, 2010., 20:36 »
Pa neznam, kaj nije normalno da je po zimi HLADNO (zima lolz) a po ljeti VRUĆE?

Neznam  :wildboy:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #7 : 09. Ožujak, 2010., 20:40 »
Vjerovanje? :wildboy:


@blaster: Da doktore. Al je EKSTREMNO hladno i EKSTREMNO vruće. Pa svake godine neki novi temperaturni rekord. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #8 : 09. Ožujak, 2010., 20:46 »
Ma ne vjerujem, pod navodnicima, u ona govna što sere Al Gore i slične kreature. Amerika previše naginje ekstremima. Ono, il NEMA NIKAKVOG utjecaja čovjeka il OMG UMRJET ĆEMO SUTRA!!111 Ameri. :wildboy:


Al ono, efekt staklenika, uništenje ozona ovo ono. To sve stvarno jebemu. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #9 : 09. Ožujak, 2010., 20:47 »
Pa zadnjih par godina nije baš normalno. Sad puše nenormalno, ruše se bandere, mali cigani se vozaju u kontenjerima, jer ih pogoni vjetar i slično. Jedini ja mogu da hodam ulicom jer sam kiklopski snažan.  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #10 : 09. Ožujak, 2010., 21:31 »
Ubila me mećava danas. Nek mi još jedan mrtvi hipi krene pripovijedati o globalnom zatopljenju i dobit će nogom u jaja.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #11 : 09. Ožujak, 2010., 21:37 »
Fizika brale, kvanti i frekvencije.  ;)

i još paar stvari. :hiha:

 :wildboy:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #12 : 09. Ožujak, 2010., 21:53 »
:mrgreen:

Nego, čuo sam i ja te spike o globalnom zahlađenju koje je zaustavilo globalno zatopljenje.
Ne znam, nekako bi nepravedno ironično bilo da je tako. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #13 : 09. Ožujak, 2010., 21:57 »
Pa još smo u ledenom dobu na neki način...  :solidus:

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Zahladnjenje
« Odgovori #14 : 10. Ožujak, 2010., 00:05 »
/

sve šta je frajer rekao je ustvari istina, kolko god on bio prolupali znanstvenik. globalno zatopljenje i je mit, i po prirodnom ciklusu nas čeka ledeno doba. vjerojatno ne tako brzo kao što je on rekao, ali dovoljno brzo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9