HCL.HR

DNS server za statični IP

  • 4 Odgovora
  • 4672 Hitova
*

Ubica

  • *
  • 17
DNS server za statični IP
« : 03. Kolovoz, 2019., 18:11 »
Pozdrav,

Pokušavam napravit port forwarding za For Honor jer mi je NAT dosta loš i to je valjda uzrok što me dissconecta s servera svakih 10tak minuta.

Pratio sam tutorial kako poboljšati NAT i trenutno moram naštimat statični IP na mom kompu.
U cmd dobivam da mi je IP isti kao DNS i kaže mi tutorial da to ne valja i da moram cimnut Tcom da mi daju DNS server koji mogu koristiti.

Sad mene zanima jel' mogu uzet neki DNS s ovog linka - https://public-dns.info/nameserver/hr.html
ili ako neku ima vise informacija, je li uopće radim dobro, pošto nisam bas upoznat s time svime previše.

Hvala.

P.S. tutorial koji sam koristio - https://portforward.com/networking/static-ip-windows-10.htm

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: DNS server za statični IP
« Odgovori #1 : 03. Kolovoz, 2019., 19:07 »
Tutorial je banana i ne služi za postavljanje  statičke, lokalne IP adrese nego samo za promjenu DNSa.
O statičkoj IP adresi nisu dosta objasnili za prosječnog korisnika i nisu stavili nikakve slike.


Možeš pratiti dio do pupisa statičke adrese, a onda nikako ne ostavljaš opciju Obtain IP adress automatically.


Default Gateway je adresa tvog routera i nju si vidio unutar CMDa kada si upisao ipconfig /all.


Nju ćeš prepisati.
Subnet mask ti je uvijek 255.255.255.0


E sad lokalna IP adresa se bazira na slijedećem parametru:


Ukoliko je tvoj gateway iliti router 192.16.0.1 tada možeš staviti bilo koji zadnji broj na način da prepišeš prva 3 polja, a u četvrto staviš neki između cca 50-200
Dakle ako je gateway:
192.168.0.1 ti stavi pod IP adress 192.168.0.25
Ako je npr gateway
192.168.1.1 ti stavi pod IP 192.168.1.25


DNS koristi slobodno of googla, a ne sa strane.
Primary je 8.8.8.8, secundary je 8.8.4.4


Isto tako zovi podršku ako ne znaš otvoriti portove, no prije svega traži da ti UGASE CG NAT.
Oni bi trebali znati što je to. I onda radiš port forwarding (NAT) na način da svaki port vežeš samo za ovu statičku adresu koju si naveo.







*

Ubica

  • *
  • 17
Odg: DNS server za statični IP
« Odgovori #2 : 03. Kolovoz, 2019., 19:57 »
Super, hvala ti razjasnio si mi dosta toga.

Jedno pitanje jos ako znas.
Ulogiro sam se u router i sad tamo sam naso opciju Enable NAT pod  networks/wan/dsl wan connection / IPv4. I checkirano je kao da je aktivno.

Jel bi mi pomoglo da iskljucim to pa imam bolji NAT, cisto da nesto ne pokvarim  :D

Edit: kad bolje razmislim ako disablam NAT onda se  mozda uopce ne korisiti NAT i time bi mi bilo jos gor, tj ne bi nsita radilo.

« Zadnja izmjena: 03. Kolovoz, 2019., 20:02 Ubica »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: DNS server za statični IP
« Odgovori #3 : 03. Kolovoz, 2019., 20:09 »
Ne diraj niš previše. Bitno je da na routeru ugasiš firewall, i da je omogućen UPnP.
Isto tako probaj napraviti forwarding samo za svoju statičku IP adrsu i kao što rekoh ako ne možeš - zovi tehničku podršku koju u svakom slučaju moraš zvat kako bi ti ugasili CG NAT

*

Ubica

  • *
  • 17
Odg: DNS server za statični IP
« Odgovori #4 : 03. Kolovoz, 2019., 20:28 »
Ok, nis ne dirat  :D.

Budem se cuo s tcomom u svakom slucaju, onda.

Hvala jos jednom za informacije.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9