HCL.HR

Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)

  • 8 Odgovora
  • 3836 Hitova
*

Armor

  • ******
  • 4195
Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« : 20. Siječanj, 2010., 11:09 »
Kad stavljate videe, obično u njih ubacite i neku pjesmu (ili hoćete ubaciti samo pjesmu) ali vam ih Youtube mutira jer ih shvati kao kršenje copyrighta, a vama ponudi audiswap - što vi dakako ne želite.
Postoji posve legalni način kako to izbjeći:


1. Nakon što vam je mutiran zvuk, odite u My videos, potražite taj video i odaberite za njega "Resolve Copyright"

2. Nakon toga skrolajte do i odaberite opciju: "I want to learn more about this dispute process"

3. Sljedeće je da odaberete opciju: "Take me to the dispute form"

4. U tom formularu odaberite opciju #2 te u odgovarajuću "kućicu" upišite sljedeće:

"Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use."

5. Ispunite ostatak formulara (navedite pravo ime gdje vas traži) i stisnite "Continue"

6. Skrolajte do dna stranice i stisnite "Submit dispute"


Nakon nekoliko minuta (u 99% slučajeva) vašem videu bit će vraćen zvuk
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« Odgovori #1 : 20. Siječanj, 2010., 11:17 »
ae, ja ovo stavim odmah i ništa ne miču. čak mi je na jednom videu javilo da je materijal prepoznat od ne znam, neke izdavačke kuće nešto. i nisu maknuli.

Citat:
The use of any copyrighted material is used under the guidelines of "fair use" in title 17 § 107 of the united states code. Such material remains the copyright of the original holder and is used here for the purposes of education, comparison, and criticism only. No infringement of copyright is intended.


*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« Odgovori #2 : 20. Siječanj, 2010., 11:19 »
ae, ja ovo stavim odmah i ništa ne miču. čak mi je na jednom videu javilo da je materijal prepoznat od ne znam, neke izdavačke kuće nešto. i nisu maknuli.

Za 2-3 minuta maknu - ak sve dobro napraviš!
Radi provjereno
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« Odgovori #3 : 20. Siječanj, 2010., 11:19 »
kažem, stavim ovo svoje. I ne maknu audio uopće u startu, jel.

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« Odgovori #4 : 20. Siječanj, 2010., 11:21 »
kažem, stavim ovo svoje. I ne maknu audio uopće u startu, jel.
Pa to je još bolje - ali ovo je za slučajeve kad maknu, a ima ih puno - pogotovo dok staviš neku svoju pjesmu.
U DiRT 2 ti recimo mutiraju i default muziku iz replaya...
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« Odgovori #5 : 20. Siječanj, 2010., 11:32 »
čak mi je na jednom videu javilo da je materijal prepoznat od ne znam, neke izdavačke kuće nešto. i nisu maknuli.
Da, meni isto. I ono, kaze "no action is required on your part", i svi mogu gledat video i slusat pjesmu.

Dobro :hihi:

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« Odgovori #6 : 20. Siječanj, 2010., 11:37 »
čak mi je na jednom videu javilo da je materijal prepoznat od ne znam, neke izdavačke kuće nešto. i nisu maknuli.
Da, meni isto. I ono, kaze "no action is required on your part", i svi mogu gledat video i slusat pjesmu.

Dobro :hihi:

Pisalo vam je vjerojatno dole kraj "Live":   "Matched third party content."
Ali dok samo to piše, sve radi i  dok je "no action is required on your part" nemaš brige...
Meni se jednom iz tog no action nakon nekoliko tjedana pretvorilo u "Your video is forbidden in Germany" lol
Ali opet je sve radilo
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« Odgovori #7 : 20. Siječanj, 2010., 11:53 »
Taj copyright na youtubeu je veliko sranje. Prije par mjeseci su mutali Kempff-ovu mjesečevu sonatu, pisalo da je to vlasništvo neke izdavačke kuće. Mislim....jebeni Beethoven ono.  :tired:

Onda je vraćen zvuk nakon mjesec dana. I bolje im je.  :ementaler:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: Izbjegavanje Youtube copyrighta (mutiranja zvuka)
« Odgovori #8 : 20. Siječanj, 2010., 14:06 »
bravo, baš mi je to trebalo. samo prekasno. davno su mi makli jedan video i sad ne znam di mi je...  al nema veze \:D/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9