HCL.HR

Izrada jednostavne web stranice

  • 17 Odgovora
  • 33506 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Izrada jednostavne web stranice
« : 20. Veljača, 2013., 18:56 »
prijatelj mi otvara firmu i zamolio me da mu napravim web-stranicu. kao ništa bitno, svi podatci na jednoj stranici, bitno mu samo da se može odabrati na više jezika. e sad, budući da mi se neda nešto pretjerano gnjaviti s tim (budući da mu to radim besplatno :wildboy: ) zanima me što jednostavniji način izrade, dakle joomla, worldpress ili nešto u tome stilu. on će vjerovatno zakupiti domenu, pa me samo zanimaju vaši prijedlozi?

Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #1 : 20. Veljača, 2013., 19:04 »
How To Create / Make A Website In 10 Min! Ima toga na youtubu jos dosta. Ako zelis da ti objasnim nesto slozeniju izradu javise u PM!
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #2 : 20. Veljača, 2013., 19:34 »
Moj savjet ti je nabaviti program imena Artisteer i u njemu složiti Wordpress template (Joomla je IMO presložena za takav sajt). Instaliraš Wordpress na server, uploadaš template i to je to. Unutar 6 sati je moguće sve završiti, a da izgleda reprezentativno...

Što se više jezika tiče, siguran sam da postoje neki moduli za jezike koji koriste google translate... na joomli se lako složi custom kod tipa da posložiš više različitih malih klikabilnih zastava pa ti otvara verzije stranica u tom jeziku, a ista je stvar i sa wordpressom vjerojatno


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #3 : 20. Veljača, 2013., 19:40 »
ma ne treba mi goolge translate prevoditi, već ću ja imati pripremljen tekst, trebaju mi samo one zastavice koje kad se kliknu prebacivaju na taj jezik :ementaler:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #4 : 20. Veljača, 2013., 19:43 »
aha pa onda bih ja jednostavno napisao više "članaka" i dodijelio im pripadajuće linkove ovisno o jezicima, a zastavice sa linkovima stavio negdje sa strane u box

artisteer je super jer ono, možeš stvarno lijepo složit template. ako ti se ne da, jednostavno skini neki besplatni (ili kupi, jeftini su) template i digni ga gore

radim247 je imao neku bolju soluciju, ne mogu to nać. platiš tipa 5 dolara i sve spremno :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #5 : 20. Veljača, 2013., 19:53 »
aha, ajde pokušam onda sa tim artisteerom, hvala :hug

Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #6 : 20. Veljača, 2013., 20:48 »
Zašto bi uopće radio svoj template lol?

Btw pripazi na to da frajer svejedno mora platit domenu i hosting svake godine.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #7 : 20. Veljača, 2013., 20:56 »
zbog prilagodbe. LOL! zbilja nečuveno :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #8 : 20. Veljača, 2013., 21:10 »
Pa dobro al radi besplatno. BESPLATNO.



BESPLATNO.
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #9 : 20. Veljača, 2013., 21:36 »
ma znam za domenu i hosting, već sam upoznat sa tim i vjerovatno nabavim kod hostgatora, a izrada mi je potrebna zbog različitih jezika, inzistira na tome :tired:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #10 : 20. Veljača, 2013., 22:16 »
Pa dobro al radi besplatno. BESPLATNO.



BESPLATNO.

:tired:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #11 : 20. Veljača, 2013., 22:22 »
>>Wordpress plugini

Ima za sve živo pa vjerojatno i za to.


@drag: ne znam, kad radiš nekome nešto besplatno to znači da ne cijeni kurca šta ti radiš ( najvjerojatnije, ili radiš nekome jer si ekstra dobar čovjek) pa ne vidim zašto se iole truditi.  :wildboy:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #12 : 20. Veljača, 2013., 22:32 »
pa... čemu prihvatiti onda? mislim, ne razumijem :hihi: ako već radiš, napravi kako spada. Valjda mu je dao neke ideje kako bi htio da to izgleda ili nešto, ne znam, pa zna otprilike kako će raditi bez da ga kasnije jebe u mozak sa idejama tipa "tu mi fali jedan cvijet" i "ovdje fali sedam kuraca". Napraviš i odjebeš.

Plus, nije da je to DOSADNO baš. Mislim, posložiti to sve, šta ja znam. I taj Artisteer je dosta zgodan program, fora je eksperimentirati i to.

Ako već otvara firmu po meni je okej gesta složiti to za džabe kao znak potpore ili nešto jer ionako nije nikakav problem napraviti takvu stranicu. Problem su zahtjevi koje će imati naknadno i tu treba biti oprezan


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #13 : 20. Veljača, 2013., 22:36 »
Realno to je neki glupi rođak koji ga je utlačia jer je on MALI KOJI JE DOBAR S KOMPJUTERIMA.

Mislim ok ako želiš učit al uvik postoje jednostavnija rješenja  i komplciiranija rješenja i u ovom slučaju mislim da jednostavnije nije ništa lošije od kompliciranijeg. Templatea ima masu i daju se dobro modat s par .pngova, nema baš potrebe slagat svoj ;(
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Izrada jednostavne web stranice
« Odgovori #14 : 20. Veljača, 2013., 22:44 »
pitanje je koliko je ovo tvoje jednostavnije jer će trebat ulazit u fileove na serveru, riplejsat tko zna kakve slike i sourcat ih ovako ili onako. da ne govorim o podudaranju dimenzija, transparenciji, širini headera, hoće li to biti varijabilni header (izražen u postotku širine ekrana), drugačijim menijima, apsolutno enormnim brojem drugih opcija i prilagodbi, stock fotografija, tekstualni editor itd itd.. baci oko na program pa ćeš vidjeti o čemu govorim

s druge strane, imaš i u artisteeru gotove template ili tipku random koja smiksa tisuće tih parametara pa možeš jednostavno klikati i tražiti idealni. Ako ne nađeš, prilagodiš ga u roku 10ak minuta kakogod ti odgovara. Ako ga nađeš, stisneš save as i digneš ga na server.

Jednostavnije i praktičnije od ovoga bi ili bilo uzeti baš gotovi template (koji je odabrao glupi rođak) i dignuti ga gore, ili ono od natka što je stavio bio i ja još uvijek to ne mogu naći. To njegovo je bilo doslovce kompletno rješenje. Unutar par klikova (i par dolara, jbg) web ti je gore


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9