HCL.HR

Kako kupovati preko interneta (Steam, battle.net, g2a)

  • 6 Odgovora
  • 10435 Hitova
Kako kupovati preko interneta (Steam, battle.net, g2a)
« : 19. Listopad, 2015., 20:51 »
Pozdrav
Zanima me kako kupovati stvari preko steam-a, battle.net, g2a i sl.
Treba mi naravno kreditna kartica, ali koja ?
Da li mi je neophodan paypal, sto je toliko bolji od ovih kreditnih kartica, da li su povezane ???
Molim vas objasnite mi

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Kako kupovati preko interneta (Steam, battle.net, g2a)
« Odgovori #1 : 19. Listopad, 2015., 20:55 »
Nisam baš upoznat s time ali ja sam nedavno počeo kupovati igre pomoću PaySafeCard bonova koje možeš kupiti na tisku i onda utipkaš taj bon na Steamu i tim stranicama (naravno ako nude) i tako nemoraš davati svoju karticu.Ne mogu ti baš dobro objasniti zato jer sam dosad samo Minecraft kupio,
Uglavnom pričekaj malo dulje pa će ti drugi to bolje objasniti.

Odg: Kako kupovati preko interneta (Steam, battle.net, g2a)
« Odgovori #2 : 19. Listopad, 2015., 21:07 »
Nisam baš upoznat s time ali ja sam nedavno počeo kupovati igre pomoću PaySafeCard bonova koje možeš kupiti na tisku i onda utipkaš taj bon na Steamu i tim stranicama (naravno ako nude) i tako nemoraš davati svoju karticu.Ne mogu ti baš dobro objasniti zato jer sam dosad samo Minecraft kupio,
Uglavnom pričekaj malo dulje pa će ti drugi to bolje objasniti.
Hvala :D

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Kako kupovati preko interneta (Steam, battle.net, g2a)
« Odgovori #3 : 19. Listopad, 2015., 21:27 »
Što se tice steam-a i g2a(vjerujem i vecine stranica) ja sam koristio Visa card, bez ikakvih problema, uplatis koliko ti treba, upises podatke, i za 5sec imas key..

Imao sam iskustvo prilikom kupovanja FIFA coinsa da ta stranica nije podrzavala VISA card nego samo Paypal, iako mislim da to nije toliko cesto, ali paypal nije problem napraviti tak da je sve to poprilicno jednostavno.
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako kupovati preko interneta (Steam, battle.net, g2a)
« Odgovori #4 : 19. Listopad, 2015., 21:50 »
Pozdrav
Zanima me kako kupovati stvari preko steam-a, battle.net, g2a i sl.
Treba mi naravno kreditna kartica, ali koja ?
Da li mi je neophodan paypal, sto je toliko bolji od ovih kreditnih kartica, da li su povezane ???
Molim vas objasnite mi
Koliko se sjećam slične teme već postoje, ali hajde neka ti bude.

PayPal je najsigurniji način kupnje jer si zaštićen.
Ti njima daš svoje podatke i broj svoje kartice i to je to. Odabereš username i password.
Ukoliko dođe do prijevare ili nečeg sličnog imaš pravo tražiti preko paypala svoje novce natrag u roku od 30 dana(ne znam jesu li vremenski rok još produživali ili ne). Ako druga strana ne želi ti vratiti novce onda PayPal automatski uzima s njihovog računa i vraća novac tebi.

Kod kreditnih kartica ti nitko neće vratiti lovu i s njima nisi toliko zaštićen kao s PayPalom.
Ne treba ti kreditna kartica, a ako nemaš karticu onda možeš koristiti i paysafe karticu.

Uglavnom više o cijeloj toj temi imaš ovdje

Prođi kroz temu i naći ćeš apsolutno sve odgovore, a ako te još neka sitnica bude mučila slobodno pitaj.


*

DakiKŠ

  • **
  • 176
  • Koju poslugu porati?
Odg: Kako kupovati preko interneta (Steam, battle.net, g2a)
« Odgovori #5 : 20. Listopad, 2015., 10:00 »
PayPal je najsigurniji način kupnje jer si zaštićen.
Ti njima daš svoje podatke i broj svoje kartice i to je to. Odabereš username i password.
Ukoliko dođe do prijevare ili nečeg sličnog imaš pravo tražiti preko paypala svoje novce natrag u roku od 30 dana(ne znam jesu li vremenski rok još produživali ili ne). Ako druga strana ne želi ti vratiti novce onda PayPal automatski uzima s njihovog računa i vraća novac tebi.

Kod kreditnih kartica ti nitko neće vratiti lovu i s njima nisi toliko zaštićen kao s PayPalom.
Ne treba ti kreditna kartica, a ako nemaš karticu onda možeš koristiti i paysafe karticu.

Uglavnom više o cijeloj toj temi imaš ovdje

Prođi kroz temu i naći ćeš apsolutno sve odgovore, a ako te još neka sitnica bude mučila slobodno pitaj.
Hrvatin je upravu, na paypalu je najmanja šansa da te zeznu (praktički nepostojeća), koliko se ja sećam PayPal ima proviziju neku?
Ljude delim na dve grupe: Gamere (čitaj ljudi kojima nikada nije dosadno) i ostale ljude (čitaj šonje).
-DakiKS 1. april 2015.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako kupovati preko interneta (Steam, battle.net, g2a)
« Odgovori #6 : 20. Listopad, 2015., 10:46 »
U principu kada kupuješ ne postoji provizija nego samo konverzija u tvoju valutu.
Proviziju uzima tvoja banka u kojoj imaš karticu (u većini slučajeva 3%).
Paypal uzima proviziju samo prodavačima i to 0,5$ po kupnji + do 3% cijene.

Znaci z tebe kao kupca provizije nema od strane PayPala, ali stranice tipa g2a, kinguin i druge siv zone prebace tih 0,5$ tebi na cijenu prilikom checkouta, dok službeni dućani to ne rade jer to praktički nije legalno.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9