HCL.HR

Kućna mreža

  • 13 Odgovora
  • 7168 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Kućna mreža
« : 03. Veljača, 2008., 22:25 »
Ok dečki evo pomalo me ovo muči jer nisam uspio još ništa konkretno pronaći na netu, a kamoli realizirati jer neznam što bi bilo najbolje i najjeftinije rješenje...

Naime, sad kad imam laptop postavilo se pitanje postavljanja kućne mreže, jer mi se stari iznenada prosvijetlio i počeo igrati ogame, a ni dalje nezna otvoriti novi folder i imenovati ga, no ajde, ipak peče dobre pite  :ave:

E sad, zanima me koje su mogućnosti umrežavanja ovakvog jednog setupa:



Htio bih sljedeće:

1) Da i ja i stari možemo biti na netu u isto vrijeme
2) Da može svaki komp imati svoju vezu, odnosno da ne moram palit komp iz dnevne da bih u sobi mogao ić na net i obrnuto
3) Da se zadrži cijenjena brzina i stabilnost što je moguće više (zato sam i skeptičan što se tiče wireless opcija)

Razmišljao sam o sljedećim stvarima:

a) postaviti wireless router negdje između, nabaviti mrežnu w-lan karticu za komp i tako cuclati net, mada me muči konfiguriranje routera, je to može raditi ono pod 2) ? Čini mi se da ne, jer treba negdje bit i server :/
b) prebaciti PC u sobu "a" pa nabaviti žične komponente i tako pospajat, i opet me muči to glede 2)

c) potrošiti što manje love za uspješno spajanje
d) također, u jebaoni bi se skidao pr0n i slično, dok bi stari igrao ogame ili guglao, ako to ima ikakve veze, što se raspodjele bandwidtha tiče, ako to postoji :dancing:

Mislim da je to sve što sam htio reć, hvala na pomoći  :hug

edit: e da, na PC-u je instaliran XP, na laptopu Vista, nadam se da to nije problem



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Affirmative

  • Gost
Re: Kućna mreža
« Odgovori #1 : 04. Veljača, 2008., 00:21 »
a gdje ti se trenutno nalazi router? nisi nacrtao


1. da, ali bit će vam usporen net (ne toliko njemu koliko tebi)
2. može svatko imat svoju vezu, nek samo router radi cijelo vrijeme.
3. wireless ti je iber dovoljan i stabilan za ogame i gugl pizdarije...


bandwidtha si možeš raspodjeliti na routeru... npr. tebi 90%, starom 8% i 2% za kiseli kupus  :thumbs:

Re: Kućna mreža
« Odgovori #2 : 04. Veljača, 2008., 00:42 »


1. da, ali bit će vam usporen net (ne toliko njemu koliko tebi)


:S

nije mi jasno?

ono, podjednako će se raspodjeljivat bandwith, ovisno o potražnji protoka.


recimo, u mene doma 2 kompa i laptop

recimo ja igram ut, brat na laptopu skida brzino 70, i sve ide savršeno.
a šta se tiče surfanja, možemo svi odjednom surfat bez problema.

kasda ruter + dlink wajrless lan kurac.

uglavnom divno.

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Kućna mreža
« Odgovori #3 : 04. Veljača, 2008., 01:29 »
a gdje ti se trenutno nalazi router? nisi nacrtao

nema ga  :wildboy:

komp je spojen na normalan žičani dsl modem trenutno, laptop još nije bio na netu (ima WLAN u sebi)

kasda ruter + dlink wajrless lan kurac.
uglavnom divno.

koliko te koštalo postavljanje kurca i toga sve skupa?
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2008., 08:40 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Re: Kućna mreža
« Odgovori #4 : 04. Veljača, 2008., 10:14 »
kupiš vajrles i imaš brata koji se dosta jebeno kuži i mreže i to mu je inače posao.

al nije komplicirano previše valjda.
treba ti par kabela mrežnih, a šta s tiče spajanja njih softverski nađeš neki tut negdje. jeaa.

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=027138

to posjedujem.

a moš i uložit nešto više para pa kupit vifi kurac s ugrađenim dsl modemom.

valjda ovo.
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=012831

trebalo bi bit i dosta jednostavnije za spojit, a oba wifi kurca ti imaju 4 lan priključka.

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Kućna mreža
« Odgovori #5 : 04. Veljača, 2008., 12:32 »
ok znači kupim taj jeftiniji kurac, spojim ga na DSL modem jel i onda cuclam internet sa mrežnim komponentama (wlan kartica za PC i wlan ugrađen u laptop, 802.11g oba) mojih najdražih kompjuterčića?  :hug

na stranu konfiguriranje routera, jel to princip?

edit: evo tu je lijepo objašnjeno  :thumbs:

http://compnetworking.about.com/od/homenetworking/ht/routerconfigure.htm

sad kupit kurac  :kingmortal:
« Zadnja izmjena: 04. Veljača, 2008., 12:40 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Affirmative

  • Gost
Re: Kućna mreža
« Odgovori #6 : 04. Veljača, 2008., 12:49 »


1. da, ali bit će vam usporen net (ne toliko njemu koliko tebi)


:S

nije mi jasno?

ono, podjednako će se raspodjeljivat bandwith, ovisno o potražnji protoka.

da, ali ako oboje idete skidat neš u isto vrijeme, ni jednome neće bit maximalan moguć download, na to sam mislio...

inaće, što se tiće surfanja i igranja, nema nikakvih problema...

Re: Kućna mreža
« Odgovori #7 : 04. Veljača, 2008., 21:20 »
da, da, da.

mislim mreže su u principu jednostavne, al ono, ima punkurac zajeba pri konfiguraciji. ajd, drago mi je da sam pomogao.  :ementaler:

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: Kućna mreža
« Odgovori #8 : 05. Veljača, 2008., 13:31 »
Za limitirati ti je najbolje staviš NETLIMITER i limitiraš što god hoćeš  :thumbs:
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Kućna mreža
« Odgovori #9 : 05. Veljača, 2008., 21:22 »
ali čemu išta limitirati  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: Kućna mreža
« Odgovori #10 : 05. Veljača, 2008., 22:09 »
starom  :thumbs:
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Kućna mreža
« Odgovori #11 : 05. Veljača, 2008., 23:49 »
pa ako on kojim slučajem prima više neta, i limitiram mu, to meni neće ništa donijeti, jer je bandwidth koncentrisan kod njega u teoriji?  :wildboy:

uglavnom popizdio sam i kupio TP-Linkov Ethernet hub, spojio sve s 15 metara kabela i imam istu vezu kao i na starom kompu olololo

zasad ništa ne puca, rapidshare download tamo i vamo jest jednak, mogu ja na net, može on na net...  :thumbs: :ave: (sveukupan trošak 165kn)

buntovan sam jebemu  :wildboy:

Vista pwna


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Re: Kućna mreža
« Odgovori #12 : 08. Veljača, 2008., 19:40 »
Cijeli post je dobro napisan..osim zadnje linije dja edituj i obriši to molim te  :hihi:

P.S. ne..ja mogu limitirati doma internet zonu (znači na svom kompu) na određeno..ali to neće limitirati drugom kompu  :piva:
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Kućna mreža
« Odgovori #13 : 08. Veljača, 2008., 20:51 »
ja stojim iza svojih riječi...  :ementaler:

nisam nikome ništa prikraćivao, sve radi ko podmazano  :thumbs:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9