HCL.HR

Pojačanje wireless signala na routeru

  • 9 Odgovora
  • 11711 Hitova
*

vilim

  • ****
  • 1389
Pojačanje wireless signala na routeru
« : 26. Rujan, 2010., 15:56 »
Postoji li ikakva mogučnost da se nekako signal, tj. dome malo poveča? Jer susjeda u stanu ispod se s laptopom nemre spojit na moj router. Nekad ga vidi, nekad ne, a i kad ga vidi predugo se spaja i na kraju ništa. Zračne udaljenosti cca 5-7 metara, i njen laptop do prozora i router na metar od prozora.
"Women don't respect salad eaters."

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #1 : 26. Rujan, 2010., 16:41 »
Neznam, možda ovisi od rutera do rutera. Ja sam se uspjevao spojit sa laptopom iz prizemlja a ruter mi je na drugom katu. Bila je samo 1-2/6 crtica signala al se moglo spojit i surfat bez većih problema. Također, skužio sam da iz nekih soba hvata bolje a iz nekih lošije. Sad neznam točno u čemu je stvar. :(
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #2 : 26. Rujan, 2010., 18:26 »
A meni opet drukčija stvar - što sam dalje to mi je bolji signal. Mindfuck :wildboy:
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #3 : 26. Rujan, 2010., 19:18 »
al fascinantno isto, ona u stanu ispod i nemre se spojit kak je slab signal, ja s laptopom odem na drugi kraj svog stana, što čini istu zračnu udaljenost, možda i veću nešto i imam 3-5 crtica, ovisi kak je raspoložen.
"Women don't respect salad eaters."

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #4 : 26. Rujan, 2010., 22:25 »
Zid =/= pod

Pa ono.
Al, da, kolko znam nije koguće povećati signal. riješenje je kupnja novog/boljeg/mega kul rutera. Recimo.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #5 : 26. Rujan, 2010., 22:35 »
Ae. Kupi si jedan od onih rutera što dolaze s više antena koje se mogu skidati i postavljati bilo gdje. Al to je skupo.

Ili si nabavi još jedan ruter i probaj napraviti wds (na rvackom, drugi ruter hvata signal s prvog i šalje ga dalje). Al to je gnjavaža.  :wildboy:

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #6 : 26. Rujan, 2010., 23:37 »
Ma cura ima neki ruter viška pa bum vidio jel to ikaj više od ovog valja ;)

A i ovaj kaj sad imam je Yakumo star 4-5 godina, al služi svrsi zasad
"Women don't respect salad eaters."

Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #7 : 27. Rujan, 2010., 00:44 »
neznam, probaj umisto omni antena koristit usmjerenu? to može pomoć. :(
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #8 : 27. Rujan, 2010., 11:18 »
Ako misliš da je ruter najslabija karika mreže, možeš probat s ovim čobanskim načinom http://www.dailymotion.com/video/x150ja_wifi-booster_shortfilms prije nego se upustiš u trošak nabave rutera s boljom antenom.


Alternativno besplatno rješenje: Ako poznaješ nekoga u T-comu pitaj može li ti nabaviti rabljeni ruter. Imaju brdo otpisanih funkcionalnih starih rutera u skladištima, jedino trebaš pogledati na netu koji od tih rutera što su nudili ima dobar signal i mogućnost rada u bridge modu, da ti ne nabavi nešto nasumično od čega nemaš koristi. Ako si na T-comu, samo zamijeniš trenutni ruter s tim, ako si na nekom drugom provajderu što koristi drugačiji anex, spoji taj T-comov ruter na onaj što si dobio od provajdera i stavi ga u BRIDGE način rada. Ne moraju fizički biti jedan pokraj drugog, možeš ih pozicionarati na različita mjesta da ti kuća/stan budu što bolje pokriveni WIFI signalom.


Tu je sve detaljno opisano:
http://www.connectedhome.infopint.com/bridge-two-wireless-routers/

 :piva:

Odg: Pojačanje wireless signala na routeru
« Odgovori #9 : 27. Rujan, 2010., 18:06 »
Probaj kupit neku bolju antenu. :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9