HCL.HR

Pojacavanje wifi signala

  • 2 Odgovora
  • 5292 Hitova
*

G1ML1

  • *
  • 130
  • MP: Hearthstone & SAMP & Armored Warfare
Pojacavanje wifi signala
« : 19. Siječanj, 2018., 00:08 »
pozz zivim u kuci sa podrumom i 2 sprata. ja zivim na 3 spratu gdje mi se nalazi modem i ruter i 3 tv-a. ponekad odem u podrum i dole je internet uzasan. eh sad u podrumu se nalazi 1 tv koji je spojen na coaxialni kabal i preko njega dobija signal. ja sam zamisljo da uz pomoc coaxial splittera podjelim taj kabal. 1 kabal bi iso kao i prije u tv a na kraj drugog bi namontiro adapter sa coaxialnog na ethernet port i taj adapter bi iso u wifi extender il u novi ruter


dali bi ti uopce funkcionisalo il moram na drugi nacin?


i da li wifi extender treba da se poveze sa ruterom preko utp kabla da bi funkcioniso?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pojacavanje wifi signala
« Odgovori #1 : 19. Siječanj, 2018., 06:41 »
WiFi extender ne moraš povezivati s kablom, no problem će ti uvijek postojat (barem donekle) osim ako nisi na žici.
Radio sam u jednoj ustanovi od 3 kata WiFi extender. I doslovno smo morali od 3. kata gdje se nalazi router nabaciti extender na istom katu od stubišta, pa onda kat ispod (isto na prolazima kod stubišta) i tako 4 komada.


Da, sada to radi no moraš ih pospojiti jedan na drugog, ovisno o kojem modelu se radi, može biti preko MAC-ica, može samo SSID, itd.
Uglavnom signal se gubi i kroz knauf i ako živiš negdje gdje je puno ljudi oko tebe i svi imaju routere - bude sranja.


Recimo kod mene u zgradi, koja je zapravo dosta mala, ima previše 2,4GHz signala i na svakom kanalu imam dosta velike smetnje.
Sretno s time, jedino pitanje je isplati li ti se to uopće raditi i koliko često koristiš net u podrumu...

*

G1ML1

  • *
  • 130
  • MP: Hearthstone & SAMP & Armored Warfare
Odg: Pojacavanje wifi signala
« Odgovori #2 : 19. Siječanj, 2018., 17:03 »

WiFi extender ne moraš povezivati s kablom, no problem će ti uvijek postojat (barem donekle) osim ako nisi na žici.
Radio sam u jednoj ustanovi od 3 kata WiFi extender. I doslovno smo morali od 3. kata gdje se nalazi router nabaciti extender na istom katu od stubišta, pa onda kat ispod (isto na prolazima kod stubišta) i tako 4 komada.


Da, sada to radi no moraš ih pospojiti jedan na drugog, ovisno o kojem modelu se radi, može biti preko MAC-ica, može samo SSID, itd.
Uglavnom signal se gubi i kroz knauf i ako živiš negdje gdje je puno ljudi oko tebe i svi imaju routere - bude sranja.


Recimo kod mene u zgradi, koja je zapravo dosta mala, ima previše 2,4GHz signala i na svakom kanalu imam dosta velike smetnje.
Sretno s time, jedino pitanje je isplati li ti se to uopće raditi i koliko često koristiš net u podrumu...

znaci ti extenderi imaju bas los domet? evo ti situacija kod mene https://imgur.com/t2X0pg4 znaci signal interneta valjda izlazi iz kuce i jedva dolazi do dole jer nema sanse da probija tone i tone betona i vise zidova. znaci ja bi trebo postavit minimalno 2 extendera tj na ovaj srednji sprat i u podrum?


ovo te nisam bas najbolje skonto, znaci da ova moja tehnika bi radila no postoji ali?


ovi kablovi i adaptero bi se mogli nac jeftino na ebayu a i extenderi nisu toliko skupi kolko sam vidio

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9