HCL.HR

Pojacivac signala ili most sa jos jednim routerom?

  • 4 Odgovora
  • 25493 Hitova
Pojacivac signala ili most sa jos jednim routerom?
« : 27. Ožujak, 2016., 14:44 »
Pozdrav ekipa!Vjerujem da ima tu neko konse razumije sta mi je bolje uzet.Imamo veliko kucu na 3 kata i mi zivimo na srednjem katu dok ostalo iznamjlujemo turistima.trenutno drzimo jedan router u dnevnom boravku i hvata ispod i iznad sebe okej.Problem je sto je moja soba na drugom kraju(svaki kat ima skoro 100m kvadratnih) pa je meni los signal a i u apartmanu ispod mene a mozda i gore ali nisam testiro gornji apartman.Sada dali mi je pametnije raditi most sa jos jednim routerom ili bi pojacivac signala to rijesio i pokrij cijelu kucu koja je negdje povrsinom 400m kvadratnih skoro.Molim neke preporuke routera ako je to najbolja opcija i savjet sta trebam paziti prilikom kupnje istoga jer bi ja to malo prosvrljo po internetu i nebi kupio na prvu loptu.hvala puno :)

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pojacivac signala ili most sa jos jednim routerom?
« Odgovori #1 : 27. Ožujak, 2016., 18:10 »
Prema mome mišljenju,kupnja novog rutera ti je velik trošak i morao bi zvati službu od telekoma da ti ga podese.Dobar pojačivač signala može riješiti tvoj problem.
Pojačivače imaš kupiti u Future-IT i u Links-a za cijene od nekih 180 kn pa nadalje,
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Pojacivac signala ili most sa jos jednim routerom?
« Odgovori #2 : 24. Travanj, 2016., 03:15 »
Nisam jos rijesio ovaj problem ali pomalo moram jer ljeto se blizi a turisti pa i ja pomalo zelim da nemam problema sa signalom i internetom.Znaci po tebi nikako nebi mogao sam podesiti taj most sa jos jednim routerom.Imam internet kod vipa 4 ili 5mbps.Smece ko svi sto imamo haha :) I naravno onaj njihov neki modem vjerojatno je zadnja trulez.Mislim bio sam zagrijan da napravim taj most jer nekako sam mislio to ce super povezat i gore i dole jer sam mislio taj router stavit u svoju sobu pa bi i gore i dole ispod mene bilo super a ovaj prvi router je ionako u dnevnom pa ispod i iznad njega super pa bi to pokrilo cijelu kucu.Znaci po vama je to trosak veci puno od 500-600kuna???Kolko otprilike bi to doslo i moram li zvati te iz vipa bas da mi podese???jer sam ja mislio da nemoze biti skupo tolko.I molim vas posto sam se vrlo malo infromiro jer je tesko naci uopce o tome puno na internetu.Sta je to access point?jer kolko sam shvatio za taj most ja bi trebo kupit router i access point.Nemoze samo s jednim routerom bez tog access pointa??Molim malo pojasnjenje oko toga spajanja mosta da vidim dali se stvarno isplati mozda iskesirati malo vise ili ti pojacivaci od 200kuna rade cuda
Neznam kolko od utjecaja moze biti ali sam ionako mislio za 3-4mj kad istekne ugovor s vipom prijeci na iskon od 50mbps pa nije valjda da i njih se onda mora zvati da podese taj most sa dva routera.Hvala puno.Znam da vas mucim svojim glupim pitanja ali sam totalni noob za internet i wifije.HVALA
« Zadnja izmjena: 24. Travanj, 2016., 03:17 beowulf112 »

Pomoć oko Repeater-a (brži WiFi?)
« Odgovori #3 : 30. Travanj, 2016., 11:17 »
Pozdrav svima  :ave:
Imam jedno brzinsko pitanje za vas,bilo bi mi drago kad bi vas sto vise moglo odgovoriti :D
Znaci ovako,imam jako puno problema sa WiFi mrezom pogotovo za jednu specificnu igru.Ime igre je Brawlhalla. Dobijem disconect skoro svaki game i stvarno je nemoguce igrati.
E sada,moje pitanje je dali bi Repeater pomogao i koliko bi me izaslo (sto manje moguce,nisam pri parama trenutno hehe) Inace zivim u Osijeku u Hrvatskoj.Kada testiram izade mi ovako:Download: 3.89 Mbps i upload: 0.52 Mbps,ping 12.To je kada testiram od gore,sa WiFi-ja (dolje mi je ruter)
Nemora to biti repeater,ali koliko sam svatio to pomaze.Ako ne,što bi možda jos vise pomoglo?
Ako trebate jos kakvih informacija kako bi mi mogli pomoci,slobodno recite,checkam forum svako malo na poslu haha  ;)
Hvala unaprijed!

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pojacivac signala ili most sa jos jednim routerom?
« Odgovori #4 : 30. Travanj, 2016., 11:32 »
Pomogao bi ti jedino bolji operater i spajanje kablom. AP ti ne bi uopće pomogao

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9