HCL.HR

Pomoć oko WiFi-a / lag-a

  • 29 Odgovora
  • 31837 Hitova
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #15 : 01. Svibanj, 2016., 20:00 »
Novi ruter je već stigao,sve radi i bolje nego što sam očekivao.Puno hvala Hr4atino!  :thumbs:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #16 : 01. Svibanj, 2016., 20:38 »
Nema na čemu. Uglavnom su problemi u lošim routerima koje dijele, ali nerjetko se zna dogoditi i da je problem u njihovoj konfiguraciji mreže.
Imaš sreće da je samo router  :thumbs:


Sad uživaj i nadam se da više nećeš imati problema.

Kako ubrzati?
« Odgovori #17 : 01. Svibanj, 2016., 21:59 »
Dobar dan HCL forume :D
Evo za početak da se ukratko predstvaim,pošto sam relativno novi na forumu.
Ja sam Leon,gamer iz Hrvatske,18 godina,bavim se grafičkim dizajnom...  :thumbs:
Prijeđimo na stvar.Znači,nedavno sam se preselio u stan u kojem živim sa djevojkom,i od tog trenutka nisam spojen na ruter zbog određenih okolnosti u stanu.Znači kupio sam WiFi adapter i od onda sam počeo dobivati neke čudne lag spikove,ping spikeove (iznenadna poskakanja pinga) ,a ponekad i DCove.U adapteru NIJE problem,čak sam dosta platio za njega i dobio informacije da je doista kvalitetan i da u 99.9% slučajeva nema nikakvih problema
Moje pitanje je,možete li mi dati neke 'tipove' za fix navedenog problema i dugotrajno riješenje istoga?
Čitao sam prethodne postove u potrazi za riješenjem problema,ali ništa specifično nisam našao.Osim odgovora kako bi se trebalo spojiti na ruter i tako dalje...Vjerujte mi,da mogu,napravio bih to.Ali zbog već spomenutih okolnosti,to nije moguće u ovome trenutku.A radi mi velike probleme.Uzmem si svaki dan po 3+ sata igranja,da se malo opustim i zabavim,ali uz ovakvae probleme,baš i neuživam u tome :/
Oprostite na malo dužem postu,pokušao sam ga napraviti što kraćim  :bonk:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kako ubrzati?
« Odgovori #18 : 02. Svibanj, 2016., 06:29 »
Pozdrav i dobro došao na forum!


Čini mi se da nisi dovoljno dobro gledao i čitao jer je jučer baš sličan problem rješen.
Pročitaj temu, napravi sve što tamo piše i javi rezultate!


http://www.hcl.hr/forum/lan-wlan-internet/pomoc-oko-wifi-a-lag-a/


EDIT: Teme su sada spojene

« Zadnja izmjena: 02. Svibanj, 2016., 06:32 Hrv4tin4 »

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #19 : 02. Svibanj, 2016., 07:47 »
Da,ovu temu sam malo poblize pogledao i procitao i problem je taj što ja jednostavno nikako nemogu spojiti ruter i pc kablom ili odnjeti PC na drugo mjesto.Dali postoji neka naprava koja bi dala jači signal i spriječila lag spikeove i dcove? Mario je problem riješio prebacivanjem PCa bliže i promjenom rutera.Ja to nemogu a stan je dosta velik sa katom i pc je dosta "izoliran" da tako kažem

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #20 : 02. Svibanj, 2016., 08:06 »
Pa probaj posudit laptop da ga spojiš kablčom i istestiraš router. Druge opcije nema.
Ako router ne valja kao u gornjem slučaju nikakvi APovi ti neće pomoći i opet ćeš imati ogromne probleme.
Prvo istestiraj s uotraceom bežićnu vezu i javi rezultate. Velika je vjerojatnost da nije problem samo u tvom signalu.


A svi uređaji koje možeš kupiti samo "produžuju" signal između tvog računala i roputera, no ako je problem od routera do drugih IP adresa - samo si bacio lovu u vjetar.
Hajde za početakj istestiraj par stranica s uotraceom kako je navedeno i objašnjeno gore.
A komp probaj pomaknuti i na 3 minute istestirati s kablom.

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #21 : 02. Svibanj, 2016., 08:51 »
Ako router ne valja kao u gornjem slučaju nikakvi APovi ti neće pomoći i opet ćeš imati ogromne probleme
Imam laptop,budem ga spojio na kabal kad se vratim kući oko 7-8...Znači ako se pokaže da su rezultati bolji na žici nema druge osim prebacivanja na žicu? Stvarno se nadam da to nije slučaj.Nije mi problem dat 200-300ak kuna AKO išta drugo može pomoći...Uglavnom,javim navece pa cemo vidit dalje kako

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #22 : 02. Svibanj, 2016., 08:56 »
Hajde ti prvo lijepo sve istestiraj na način koji je opisan u prijašnjim postovima.
Nakon toga nabaci rezultate (s istim stranicama i pusti barem 100 paketa).
Pa ćemo vidjeti točno gdje se krije problem

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #23 : 02. Svibanj, 2016., 10:30 »
Okej,promjena plana tu sam još jedno sat-dva  :P
Evo ovo je na laptopu znači BEZ adaptera jer nemogu instalirat na laptop taj adapter ali mislim da je isto jer sjedim na mjestu gdje mi je inače PC,ali trenutno mi nije dostupan,nepitaj...Navečer mogu i sa PCa ako bude potrebno,ali mislim da nema prevelike razlike.
Znači laptop,bez kabla:
http://i.imgur.com/uG8dR8o.png

I laptop spojen na kabal: (btw,trebalo mi je nešto više vremena da dođe do 100 u ovom slučaju,ako to pravi nekakvu razliku uopće)
http://i.imgur.com/K89Tgih.png

Evo,to je to...moguće je da je potreban ss kada je PC spojen na adapter nisam expert haha,samo reci ako je.
U tom slučaju,slika dolazi navečer :piva:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #24 : 02. Svibanj, 2016., 10:53 »
IMaš definitivno problem jer ti je najednoj IP adresi gubitak od 1%. SMije biti samo 0% ili 100%.
Uz sve to ping ti je ogroman. Ove rezultate svakako pokaži svom operateru i traži za početak zamjenu routera.
Probaj još neke naše stranice, a ne ea.com. Ukoliko je ping viši od 75-100 to je onda katastrofa i traži zamjenu.

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #25 : 02. Svibanj, 2016., 11:31 »
Trebam zatražit samo novi ruter ili novi/drugi model rutera?

Edit...Ako mi daju dobar ruter hoce li se  ovaj problem sigurno rijesiti ili...?
« Zadnja izmjena: 02. Svibanj, 2016., 11:33 KoalaSteve »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #26 : 02. Svibanj, 2016., 12:19 »
Ništa nije sigurno, ali možeš pokušati.
Meni je recimo problem rješen prebacivanjem drugom operateru... Svaka firma ima svoje uređaje i politiku.
Sve ovisi što dobiješ od routera. Može biti i isti model, ali da radi bez greške. Isto tako moguće je da sadašnji router nije na najnovijem firmware-u pa zato zafrkava i još 1001 mogućnost.


Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #27 : 04. Svibanj, 2016., 08:02 »
Pozdrav,2 dana kasnije,ruter je stigao (isti model,ali drugi ruter)
http://i.imgur.com/dSacCHe.png Evo rezultati nakon promjene.
Dali bi ovo moglo biti u redu? Nemam vremena da isprobam sada,ali evo dali su ovo bolji/dobri rezultati u odnosu na prošle i dali bi napokon moglo biti bolje?
Hvala na svoj pruženoj pomoći u zadnjih par dana,nadam se da je ovo pomoglo  :ave:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #28 : 04. Svibanj, 2016., 08:20 »
Dobro je, bitno da nemaš gubitaka što je iz rezultata i vidljivo.
Jedan problem je sad manje. Vidjet ćemo kako će se ponašati sad preko WiFia.

Odg: Pomoć oko WiFi-a / lag-a
« Odgovori #29 : 04. Svibanj, 2016., 08:24 »
Dobro je, bitno da nemaš gubitaka što je iz rezultata i vidljivo.
Jedan problem je sad manje. Vidjet ćemo kako će se ponašati sad preko WiFia.
Ovo i jest preko WiFia :D

EDIT:Jutros se ponaša jako dobro zapravo,niti jedan DC niti jedan lag,barem ništa naročito.Nisam mogao povjerovati da će isti model rutera rezultirati bolje rezultate  :thumbs:
Još cu odigrati naveče jedno 2 sata pa ćemo vidjeti
Hrvatino  :hug
« Zadnja izmjena: 04. Svibanj, 2016., 09:57 KoalaSteve »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9