HCL.HR

Port Forward Problem

  • 10 Odgovora
  • 25799 Hitova
Port Forward Problem
« : 07. Svibanj, 2016., 18:44 »
Ljudi instalirao sam Tunngle..Kada udjem izbaci mi nesto kao nat error (bude ono tuzno lice) i pise da trebam uraditi port forward. Imam TP-Link wr743nd modem.Udjem u port forward i dodam 11155 port (tunngle) , ali opet nece. :/ U zurbi sam ovo napisao... :D
fuRy

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #1 : 07. Svibanj, 2016., 19:39 »
Tko ti je ISP?
Možda oni blokiraju portove. Ja sam imao isti problem s nekim ISPovima pa sam problem rješio tako da sam napravio DMZ na routeru.
Isto tako moraš i te portove propustiti kroz svoj firewall i to i TCP i UDP.

Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #2 : 07. Svibanj, 2016., 19:52 »
Elta-Kabel ako je to ono sto me pitas :D
Mislim da sam i sa tim DMZ  vec radio,ali ajde,ako ti nije problem da mi pojasnis sta trebam. :)
fuRy

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #3 : 07. Svibanj, 2016., 20:10 »
Ako nisi nikada to radio onda nazovi njihovu službu za korisnike i zatraži da ti naprave dmz!


A portove lako propustiš kroz firewall. Samo ovisi imaš li firewall defaultni od Windowsa ili imaš neki od programa tipa Zone Alarm, nod32 i itd.
Ali ako ideš na DMZ onda to ne moraš niti raditi

Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #4 : 07. Svibanj, 2016., 21:48 »
Aha,a sta mi znaci ovo DMZ u opcijama rutera?
fuRy

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #5 : 08. Svibanj, 2016., 07:54 »
To nek ti oni podese, jer ionako ni sam ne znaš čemu to služi. DMZ ima prednosti, ali ima i mana.


Normalnim putem kada nemaš DMZ ti se spajaš sa svojim routerom na IP adresu od svog ISPa, koji se dalje spaja na još jednu adresu, pa na još jednu adresu i tek nakon nekoliko takvih adresa dolaziš do internetske stranice koju si želio vidjeti ili do nekog servera.
Tako si zaštićen i ne prikazuje se nikada nikome tvoja IP adresa tvog routera nego jedna IP adresa od tvog ISPa koja se mijenja.


U slučaju DMZa ti zaobilaziš sve routere od svog ISPa i direktno si na internetu. Jedini problem tu je taj što je sad tvoje računalo i njegova IP adresa direktno vidljiva SVIMA i postaješ laka meta hakerskih napda (ali tko bi tebe uopće želio hakirati)?


Znači tvoje otvaranje portova nemora uopće pomoći (kao što i meni nije pomoglo) jer kad te ISP preusmjeri kroz razne routere oni nemaju taj port otvoren i zato ti port forwarding i ne radi. Oni su otvoreni na tvom routeru, ali na slijedećem nisu, a ti se preko njega spajaš dalje i zato ti to sve pada u vodu.
U DMZu nemaš takvih problema jer su tada SVI portovi otvoreni i nema porta koji je zatvoren.


Ili jednostavno promjeniš ISPa ili ih nazoveš, porazgovaraš s njima, objasniš kako želiš otvoriti port i koji port i itd.
Ako ne onda odi u DMZ na svoju odgovornost.

Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #6 : 08. Svibanj, 2016., 08:50 »
Procitao sam vec o DMZ :D
Nego nema nikakvih puno opcija ovamo u tp link konfiguraciji DMZ.Samo da kliknem enable i ukucam svoji ip adresu(vec sam davno namjestio static ip) i to je to..I na netu sam  nasao da se ovako radi,nema drugo. :) Odoh probati pa cu javiti da li je uspjelo.
fuRy

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #7 : 08. Svibanj, 2016., 11:37 »
Ne nesmiješ imati statičnu IP adresu jer ti adresu dodjeljuje tvoj ISP i ona mora ići na automatsko dodjeljivanje.


Nemoj se igrati bezveze, već sam ti rekao da ih nazoveš.

Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #8 : 08. Svibanj, 2016., 13:01 »
Ama vidio sam da za Port Forward treba staviti static ip..I ima 2 godine je stavljena jer sam limitiro bamdwitch nekim ip uredjajima da mi ne bude visok ping u online igrama...Ako nije static a limitirana konekcija nekim ip,onda mi se promjeni na neki od ovih ip sto su promjenjeni i onda se meni ogranici. :)
fuRy

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #9 : 08. Svibanj, 2016., 13:16 »
Resetiraj router na tvorničke postavke i nazovi ih da ti postave DMZ i to je to.

Odg: Port Forward Problem
« Odgovori #10 : 08. Svibanj, 2016., 15:35 »
Pozdrav!
fuRy

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9