HCL.HR

Problem oko kućne wi--fi mreže!

  • 9 Odgovora
  • 10591 Hitova
*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Problem oko kućne wi--fi mreže!
« : 03. Veljača, 2014., 20:25 »
Dobra večer.

Evo imam jedan veoma dosadan problem,kućna wi-fi mreža.Naime mi već imamo svoju wi-fi mrežu no problem je taj što se možemo povezat samo sa laptopima.

Prvo da raščistimo sve pa da objasnim sve o problemu:
ja sam na iskonu,imam duocarnet paket (telefon i internet),modem koji su mi dali jest albis iad sli-5460-i.Također imam i t-comov modem koji smo dobili dok smo bili kod njih,Gigaset SX 763 wlan dsl.

A sad na problem da prijeđem.Naime već sam spomenija da imam podešenu wi-fi mrežu te šifru za nju.Problem je taj što se samo laptopi mogu na nj spojit,a mobiteli i tableti se ne mogu (kad se spojim na mrežu internet uopće ne radi).Pronaša san da je to možda problem što modem odašilje taj nekakav pppoe signal koji nemogu primat mobiteli ili da je problem do carneta za kojeg su mi iz iskona rekli da brani mobitelima da se spoje.
Probava san trik sa mozzilom i onim add-onom te sa conectify programom ali ne uspijeva...Na kraju san vidija da ljudi spajaju modem na modem te tako si riješe problem.
Sad je moje pitanje jeli moguće spojit t-comov modem kojeg sam spomenija gore na moj albis?
Također mi je pitanje jeli može bit problem do samog carneta te bi li pomoglo kad bi se maka sa njega?

Molim vas pomagajte i ako sam nešto zaboravija navest slobodno recite!


*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #1 : 10. Veljača, 2014., 13:04 »
BUMP!

Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #2 : 11. Veljača, 2014., 09:08 »
ne znam, imam vremena pa sam malo googlo. nisam znao da carnet ima takvih sranja.

jedno riješenje se spominje ovdje
http://www.bestvpnservice.com/blog/how-to-share-vpn-connection-over-wifi/

a drugo je instaliranje programa connectify

proguglaj malo, nije neka pomoć ali barem smjernice.

javi kako si riješio ako uspiješ

*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #3 : 15. Veljača, 2014., 15:41 »
Čeka san sestru da se vrati iz Zagreba s laptopon da probam i to pošto nemam tu karticu za internet u kompu.Problem što ne dolazi,upisivanja ocjena su sada...

A što se tiče conectifya,probava san skidat piratsku verziju (pošto treba program biti kupljen uopće da ga koristite kako treba,a neželin trošit pare ako mi neće pomoć),samo san se iživcira pa odusta.

Zna li neko riješenje?

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #4 : 15. Veljača, 2014., 18:44 »
Nazovi ih i hebi im mater, neka ti to riješe... Malo galamiš, malo prijetiš, malo ovo-on i upali sve.
\:D/

*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #5 : 17. Veljača, 2014., 21:14 »
ne znam, imam vremena pa sam malo googlo. nisam znao da carnet ima takvih sranja.

jedno riješenje se spominje ovdje
http://www.bestvpnservice.com/blog/how-to-share-vpn-connection-over-wifi/

a drugo je instaliranje programa connectify

proguglaj malo, nije neka pomoć ali barem smjernice.

javi kako si riješio ako uspiješ

Nije mi ovo pomoglo,nažalost...Vidim da moja veza (ili šta već) ima neke veze sa bridge modom za koji se ljudi žale da je zaključan te imaju problem kao i ja.Zna li netko možda mogu li spojit modem na modem da ovo riješim?

Nazovi ih i hebi im mater, neka ti to riješe... Malo galamiš, malo prijetiš, malo ovo-on i upali sve.
\:D/

To ću ostavit za kraj,ak ništa se više nemože napravit :D Jednako su cili zbunjeni i neznaju išta pa ono...

Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #6 : 01. Ožujak, 2014., 17:45 »
uhhh. kolko mreza hvatas oko svoje kuce? ja sam vidjela prek 10 rutera problem je bio sa konekcijom samo s kompjuterima dok bi mobiteli radili. jer su svi ruteri radili na istoj frekvenciji i to bi gusilo moj wifi signal. special ako imas puno mobitela laptopa kompova spojeno na jednu wi fi mrezu.. ugl na tcomu sam promjenili su frekvenciju rutera restartali konekciju centrale s ruterom i od onda je ok
One little spark and before you know it, the whole world is burning.

*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #7 : 05. Ožujak, 2014., 21:54 »
Kasno san vidija poruku pa nisan odgovara...
Inače hvatam ja mislim 12 wi-fi mreža oko sebe,a svoju hvatam po skoro cijelom stanu,mislim da nije to...Ovaj vikend ću zvat iskon (ili carnet?) da me maknu sa carneta,naša san još ljudi koji govore da je do njih problem.
Hvala svima,javim kako je prošlo ;) .

*

420

  • n00b
  • 1
Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #8 : 05. Svibanj, 2014., 03:51 »
sto je na kraju bilo?
carnet ili?
da li se si moga posli spojit bez te vpn konekcije tj carneta...

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem oko kućne wi--fi mreže!
« Odgovori #9 : 05. Svibanj, 2014., 07:17 »
CARNET ne dopušta spajanje više od jednog uređaja (laptop, mobitel, računao, tablet...) po korisničkom imenu i lozinki!

Znači ako ti je upaljen laptop i automatski je spojen na mrežu to znači da dok ne ugasiš laptop (ili ga ne odspojiš) ne možeš koristiti internet na niti jednom drugom uređaju...
To su njihova pravila...

Riješenje:

1) Nabavi još računa od CARNETA (ako ti ima prijatelj, susjed koji je profesor ili bla bla - uglavnom netko tko ga i ne koristi baš)
2) Spojiti 2 routera u bridge mode! I onda možeš imati konekcija koliko ti taj drugi router dozvoljava!

Možeš probati s T-com modemom, nedavno sam uspio s prastarom Kasdom napraviti bridge mode na metronetu, ali moraš znati što i kako radiš.
Postavke routera, podesiti si IP adrese i prebaciti ga u bridge mode. Posla cca 15-ak minuta i manje.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9