HCL.HR

Problem sa portovima

  • 5 Odgovora
  • 24403 Hitova
*

ChicaneMilos

  • *
  • 52
  • Pffff,nothing special.
Problem sa portovima
« : 25. Lipanj, 2016., 23:02 »
Pozdrav, imam Tendin ruter, i mučim se poslednjih nekoliko dana sa port forwardom, i nikako ne ide. Gledao sam svakakve tutorijale na YouTubeu, sve uradim kako treba, ali na kraju ne valja. Radi se o Minecraft serveru (mislim da čak nije ni bitno o čemu je reč). Odem lepo na 192.168.0.1 , podesim sve lepo u virtual serveru (evo i SS: http://prntscr.com/bl1p5j ), isključim Firewall, odem na whats my ip i kopiram IP drugu, i normalno njemu server ne radi. Kablom sam povezan sa ruterom. Ima neko neke preporuke, ako vam treba još nešto da bi ste pomogli pitajte?  :ave:

*

SnowGamer

  • *
  • 144
  • ludos mea vita
    • Youtube kanal
Odg: Problem sa portovima
« Odgovori #1 : 26. Lipanj, 2016., 11:18 »
Koji error dobiva tvoj frend kada pokusa uci na server?

ıllıFicaHD ıllı PC GAMER ıllı

Youtube kanal( Please no hejt )

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa portovima
« Odgovori #2 : 26. Lipanj, 2016., 11:21 »
Ja sam imao problem s ISPom. Znači pootvarao bih sve portove, ali ništa nije funkcioniralo, jer se tvoj router spaja na njihov, ap se taj spaja na još jedan, pa još jedan i itd. A ako na nekom od tih drugih routera nije otvoren port - možeš se slikat.


Još ti ostaje opcija DMZ. Probaj to, ako radi znači da su drugi routeri zablokirali sve portove i ne vrijedi ti išta otvarati na svom routeru.


*

ChicaneMilos

  • *
  • 52
  • Pffff,nothing special.
Odg: Problem sa portovima
« Odgovori #3 : 26. Lipanj, 2016., 12:45 »
Koji error dobiva tvoj frend kada pokusa uci na server?

Can't connect, kao da server ne radi.

Ja sam imao problem s ISPom. Znači pootvarao bih sve portove, ali ništa nije funkcioniralo, jer se tvoj router spaja na njihov, ap se taj spaja na još jedan, pa još jedan i itd. A ako na nekom od tih drugih routera nije otvoren port - možeš se slikat.


Još ti ostaje opcija DMZ. Probaj to, ako radi znači da su drugi routeri zablokirali sve portove i ne vrijedi ti išta otvarati na svom routeru.



Hoćeš da kažeš da i njima treba da bude portovan ruter? Kako misliš ako se spaja... kablom, šta?

Što se tiče DMZ-a, samo trebam da prenesem IP koji sam već portovao ovde? (SS, again: http://prntscr.com/bl88om ) Ako je tako, probaću, pa ću ti javiti kako je prošlo testiranje.  :bonk:

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa portovima
« Odgovori #4 : 26. Lipanj, 2016., 12:51 »
Znači ti se nikada ni nisi direktno spajao na internet. Tvoje računalo je spojeno s tvojim routerom, zatim se tvoj router spaja na idući najbliži router u tvom gradu, zatim se taj spaja na idući router koji se opet pak spaja na router odakle je tvoj ISP (Njemačka, Austria ili tko je već kupio tvog ISPa) i zatim se tek spaja na sam internet, odnosno na druge stranice ili servere.


Ukoliko je samo jedan router zaključan (a u većini slučaja je) tada ti je sav trud uzalud. Ti propuštaš port kroz svoj router, ali već idući router ti to poništava.
DMZ nije jednostavan na svim routerima i moraš maknuti statičku IP adresu sa svog računala.
Najbolje nazovi svog ISPa i nek ti oni sami to naprave.


U slučaju DMZa ti preskačeš SVE ove routere i direktno se spajaš na internet i svi portovi su otvoreni. No zato je to i riskantnije jer je tada tvoja IP adresa i tvoje računalo vidljivo svima na internetu. Dok si pod normalnim prebacivanjem s routera na router dobivaš IP adresu od zadnjeg routera i tvoje računalo nije vidljivo (direktno) nikome.


Sad ovisi sve o tebi. Za DMZ dobro konfigururaj firewall i pravila da ti se nešto ne bi dogodilo, pogotovo ako se baviš piraterijom i nekim sivim serverima.

*

ChicaneMilos

  • *
  • 52
  • Pffff,nothing special.
Odg: Problem sa portovima
« Odgovori #5 : 26. Lipanj, 2016., 13:11 »
Ou, god... Sve sam razumeo ali nisam znao da je toliko teško... Hvala u svakom slučaju. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9