HCL.HR

SOPA & PIPA & ACTA protest

  • 190 Odgovora
  • 38486 Hitova
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #105 : 25. Siječanj, 2012., 23:37 »
@vanja
Nemoj me jebat s AM. Izdavač nije ni približno bio najbitnija karika za uspjeh. Kao što rekoh, izbacili su samo jedan njihov singl prije izdavanja albuma.
A kao što napomenuh, album se prodao. Mega prodao. Stotine tisuća primjeraka. Kao nitko prije. Ni Bitlsi. Ni Floydi. Ni Adele. Nitko.
Alternativno, ako JESU izdavači zaslužni za taj uspjeh, kako to da im je uspjelo baš samo tad?
Baš samo kad je bend prije potpisivanja ugovora već eksplodirao na internetu i u državi?
Slučajnost?

I čekaj, odakle sad ti rendom zaključci da se ne može živjeti od toga? Ono, odakle taj zaključak?
Abel Tesfaye (The Weeknd) se ne žali. Sumnjam da rasprodani koncerti ne donose kruh na stol.
Al da, jebiga, većina će potpisati. Ali kao što Faca i ja ponavljamo svaki put - sami su si onda krivi.
Ilitiga, nije cijela krivica samo na izdavačima.
Busta Rhymes izbaci album na Megauploadu, zaradi od downloada direktno od Megauploada i onda pljuje po izdavačkoj kući.
Kralju, tko te tjerao da potpisuješ ugovor? Čak štoviše, produžuješ ga nakon nekoliko albuma?

Čuo si za Lanu Del Rey?
Eh, ona je postala poprilično popularna i dosta prije nego što je potpisala ugovor s izdavačkom kućom.
Video Games je imao milijune vjuova.
I da, okej, album će se vjerojatno prodati u više primjeraka ako promocija izdavačke kuće stoji iza nje.
Ali onda opet - ne kreću od nule. Kreću od praktički formiranog "proizvoda" za koji se dokazalo da postoji potražnja, ulože nešto para i imaju siguran profit.
Drugim riječima, ne moraju puno ulagati u neki "imidž", ispitivanje tržišta i gluposti. Tyler snimi pjesmu, izbaci spot i to bude popularno.
Oni ne naprave baš ništa osim što, eto, on bi sam mogao platiti možda 100 plakata za koncert, oni plate 1000. Karikirano.

Trenutni sustav ne valja jer industrija se i dalje vodi pravilima igre koja su ustanovljena prije tisuću godina.
I to bi bilo u redu da trenutno vlada ista situacija kao prije dvadeset godina.
Ali došao je sasvim novi medij, možda i najveći ikad  :hiha:, a oni se ne prilagođavaju.
Ja sam prvi za neku revoluciju u glazbenoj industriji.

Ali:
a) licemjerno je onda kad izvođači kukaju što im izdavači uzimaju pare
b) to ne opravdava piratstvo

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #106 : 25. Siječanj, 2012., 23:46 »
 :hug
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #107 : 25. Siječanj, 2012., 23:52 »
Ixy je u biti frajer koji uzima moje misli, slaže ih kako triba i tipka u obliku posta. Hvala ti ixy.  :piva:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #108 : 26. Siječanj, 2012., 00:06 »
Da, jer si ti i milijuni drugih diljem svijeta AM počeli slušati zahvaljujući tomu što su ti uvalili cd kad si bio na njihovoj svirci u garaži kod Johna. :hiha:
Planetarna popularnost >>>> lokalna popularnost. Jel. A kamoli da je tako kad se izvođači nalaze u nekoj od 200 drugih država svijeta koje su škrbave.
Ne kažem da internet nije imao u tome ulogu. Al izdavačka kuća se pobrinula da svi znaju za njihov trnovit put i da netko tko slučajno ne zna, sazna za njih. Što je gg. Jel. Mada je izdavačima u interesu samo profit, al nebitno jel.

Lana del Ray je tipičan produkt potreba kulturne industrije. Nisu izdavačke kuće jedine koje mogu praviti zvjezde jebemu, mislio sam da je to jasno.
SVAKAKO da internet može pomoći u uspjehu. Ali takvi su malobrojni. Jer bez izdavačkih kuća izvođaći izdaju po 10 plakata, a izdavači se pobrinu da ih ima 10 000. Karikirano jel.



U principu ne znam oko čega raspravljamo.
a) Nisam izvođać pa i ne znam jel se itko buni što izdavači uzimaju (pre)više novca za sebe
b) Pa nisam ni govorio da to opravdava piratstvo.

Govorio sam o nama, krajnjim potrošačima i osobama koji žele konzumirati sadržaj. Mogu se složiti da se izdavači PRODAJU, al pri prodaji istovremeno svoj proizvod mogu približiti apsolutno svima. Danas se to vrijeme lagano mjenja, kao što se pokazalo u raspravi, ali trebat će još vremena da se omogući neposredno kulturno djelovanje među publikom i izvođačima.
Mada iskreno smatram da bi KULTURA trebala težiti da bude što besplatnija. Bla.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #109 : 26. Siječanj, 2012., 01:02 »
Zanimljivo da izvlačiš baš takvu paralelu. Reci im više.  :hiha:

@vanja
Meni se čini da se zapravo u svemu slažemo, ali tebi je dosadno i želiš raspravljati.

Al eto, možda se razlikujemo u tome što ja smatram da su svi alati potrebni za direktnu interakciju izvođača i publike već dostupni. Internet je dovoljan.
Ne da mi se opet ponavljati sve što sam već rekao. ;(

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #110 : 26. Siječanj, 2012., 01:05 »
@vanja
Meni se čini da se zapravo u svemu slažemo, ali tebi je dosadno i želiš raspravljati.

ne mogu ti opisati koliko :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: :ave: imam učiti pecto dakako, jel :hiha:

Ja kažem, da, slažem se, ali problem je u kolektivnoj svijesti ljudi. I izvođača i publike. I konzumerističkog sistema koji svoju ideologiju održava preko reklama i ne smije dopustiti ovo o čemu raspravljamo. :hiha: :hiha: :hiha: :hiha: :hiha: :fpalm:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #111 : 26. Siječanj, 2012., 01:07 »
Ae, pa zašto misliš da ja pišem Yuri-postove?  :hiha:
Ispiti su. A stan sam već očistio.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #112 : 26. Siječanj, 2012., 01:12 »
nemorate se opravdavat, malo loše zvuči.  :hihi:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #113 : 26. Siječanj, 2012., 02:43 »
Interesantan topic:

Is it possible to protect Internet freedom but at the same time fight piracy?

A: The Internet is a den of piracy.

B: And luckily, there is no conceivable way to stop us. Take down one site, and two more appears, add draconian Nazi policies to assume total control over the internet, and piracy will turn to underground newsgroups or stuff like TOR. If there's a will, there's a way.


*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #114 : 27. Siječanj, 2012., 14:52 »
Za sada su 22 europske zemlje potpisale ACTA sporazum, glasovanje u EU parlamentu će biti krajem lipnja.

[Dnevnik.hr]
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #115 : 27. Siječanj, 2012., 15:06 »
EU clanice potpisale u Tokyu. Fakat nema smisla vise nista.  :wildboy:

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #116 : 27. Siječanj, 2012., 15:17 »
 :mrs:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #117 : 27. Siječanj, 2012., 22:23 »
Ma čini mi se da nije ta ACTA tak opasna.  :solidus:
When I get sad, I stop being sad, and be awesome instead... True story !

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #118 : 28. Siječanj, 2012., 09:53 »
Nije li da acta postoji već cca 4 godine?
Šta se sad događa da je opasno? Postaje de facto zakon ili šta?


Neinformisan sam iz nekog razloga.
Krivim poso. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: SOPA & PIPA protest
« Odgovori #119 : 28. Siječanj, 2012., 10:08 »
Dogovarana iza zatvorenih vrata. "Znalo" se o njoj, ali javnost do leaka dokumenata nije imala pojma o cemu se radi.

ACTA nije legalno kategorizirana kao zakon, pa ne prolazi regularne rasprave i procese ratifikacije u saborima/parlamentima/bla.
Legalno se smatra medunarodnim sporazumom. Sto je realno jos gore. Ono, nije bas da se MORAS pridrzavat toga, ali ce te vjerojatno neki drugi potpisnik tog sporazuma forsat i prijetit da moras. Iliti ono "NETKO DRUGI NAM KROJI PRAVDU!" na sto su svi osjetljivi pomalo. Sporazumi lol.  :wildboy:

RPS su dobro napisali:
http://www.rockpapershotgun.com/2012/01/25/post-sopa-what-else-is-out-there/

Video koji su linkali je podosta star, ACTA je dozivila promjene odonda. 3-strikes pravilo vise ne vrijedi(u prijasnjoj formi bi ti blokirali internetove i podnesli kaznenu prijavu automatizmom), ali bi internet provideri ipak trebali nadzirati internet promet svojih korisnika. To je zapravo cijela poanta ACTA sporazuma. Nadzor i skeniranje u potrazi za piratiziranjem copyrightanog sadrzaja.

Spyware na razini providera sa hrpom negativnih posljedica za sve.
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2012., 10:11 Yuri »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9