HCL.HR

Wlan

  • 24 Odgovora
  • 5666 Hitova
*

Halo2

  • **
  • 169
Wlan
« : 26. Ožujak, 2010., 09:49 »
Znaci ja  bi htio spojiti wlan sa frendom koji je udaljen jedno 700 metara od moje kuce i izmedu nas je samo jedno polje i 3 zida.On ima onaj tscumov  usb dlink a ja imam wireless na laptopu i vidim njegov  taj modem. Mene zanima preporuka sta da uzmem (koji modem ili ce kantena bit dovoljna) za spajanja sa njim...

Odg: Wlan
« Odgovori #1 : 26. Ožujak, 2010., 10:16 »
Za početak, probajte smanjiti broj zidova. :wildboy:
Al ček, reko si da vidiš njegov modem na laptopu... Preslaba ti je konekcija da se baš spojiš ili kaj?

Probajte smanjit broj zidova, usmjerit se bolje jedan prema drugom, a moš i kantenu napravit. To bi bilo dovoljno.

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Wlan
« Odgovori #2 : 26. Ožujak, 2010., 10:22 »
Ma vidim ja njegov modem al problem je kaj su njemu smanjili brzinu neta otkad je nabavio maxtv i signal je sad totalno los od 5 crtica ima 0,al ga i dalje vidim....  :mrs: :chair:

Odg: Wlan
« Odgovori #3 : 26. Ožujak, 2010., 11:03 »
 :tired:

Znači, ne moš se spojit na njega, jel.

Dakle, nek proba to pozicionirat tak da smanji broj zidova, nek je na visokom i kraj prozora (po mogućnisti da je prozor okrenut prema tvojoj kući, jel) ako je moguće. Budući da imaš laptop, ne znam kako ćeš spojit kantenu ili neku antenu općenito, al možda to ja nisam u trendu. :wildboy:

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Wlan
« Odgovori #4 : 26. Ožujak, 2010., 11:07 »
Nemoguce je da se on okrene na taj prozor jer su mu u toj sobi starci, al sjetio sam se ja da imam Siemens gigaset se555 wlan dsl koji mi je prije sluzio za net a sad samo skuplja prasinu, pa bi mozda nesto mogao sa njim napravit? :solidus:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Wlan
« Odgovori #5 : 26. Ožujak, 2010., 11:59 »
700m jebote ?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Wlan
« Odgovori #6 : 26. Ožujak, 2010., 12:15 »
neznam bas tocnu udaljenost mozda je i 500 znam da je 200 metara puno... al opet jel se moze kaj napravit?

Odg: Wlan
« Odgovori #7 : 26. Ožujak, 2010., 15:38 »
Moš kupit usb mrežnu na koju moš spojit antenu.  Kupi onda usmjerenu antenu i ne bi smjelo bit problema. Eventualno bi zidovi mogli smetat.

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Wlan
« Odgovori #8 : 28. Ožujak, 2010., 15:25 »
Ajd bum i to probo pa da vidim kaj ce bit  :thumbs:

Odg: Wlan
« Odgovori #9 : 28. Ožujak, 2010., 16:35 »
daj molimte stavi sliku sa svog prozora kako gledaš na njegovu kuću.

i da, smanjivanje brzine interneta ( od strane t-coma) ne utječe na snagu wirelessa.

Odg: Wlan
« Odgovori #10 : 28. Ožujak, 2010., 16:59 »
Ne utječe, ali npr. pola signala na 2 Mbit < pola signala na 4 Mbit.
Why is your...

Odg: Wlan
« Odgovori #11 : 28. Ožujak, 2010., 18:42 »
Ne. :wildboy:
To nema nikakvog smisla. Taj signal ne bi smio utjecati na brzinu neta, već na komunikaciju routera i mrežne. Znači da ako sa pola signala ima 1Mbit, on ima signal s routerom na 1mbit, ne internet i isti mu ej kurac ima li internet 4, 8 ili 20Mbita kad mu signal, tj. router ne dozvoljava više. Tako barem ide neka moja logika.

Odg: Wlan
« Odgovori #12 : 28. Ožujak, 2010., 18:52 »
Ne znam.  :wildboy:

Imaš pet crtica na jačini signala recimo. Na prvoj imaš najmanju brzinu, a na zadnjoj najveću. Ako signal ne utječe na brzinu neta, zašto bi postojala jačina signala? Bilo bi Wlan - On/Off.
Why is your...

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Wlan
« Odgovori #13 : 28. Ožujak, 2010., 18:54 »
Čajtronik, zašto postoji oznakica za signal na mobitelovima? :hiha:

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Wlan
« Odgovori #14 : 28. Ožujak, 2010., 18:56 »
Zašto sad mene to pitaš?  :hiha2:

I nisam skužio ovo čaj, ae da imam 'tea' u nicku ili da se izgovara tako.  :wildboy:
Why is your...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9