HCL.HR

Wordpress, Carnet

  • 6 Odgovora
  • 21179 Hitova
*

9mlg9

  • Gost
Wordpress, Carnet
« : 08. Siječanj, 2016., 13:15 »
Bok bok. Pitanjce - kada napravim wordpress stranicu (plaćenu) ona ima nastavak .com. Shvaćam da preko Carneta imam pravo na .hr domenu. Kako da prebacim ovaj .com u .hr odnosno da mi web ima domenu .hr?

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Wordpress, Carnet
« Odgovori #1 : 10. Siječanj, 2016., 18:07 »
Pa ako imaš registriranu hr domenu, unutar wordpresa pod settings imaš opciju da promjeniš url wordpresa i stranice.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Wordpress, Carnet
« Odgovori #2 : 10. Siječanj, 2016., 18:28 »
Zahvaljujem na informaciji!

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Wordpress, Carnet
« Odgovori #3 : 10. Siječanj, 2016., 19:49 »
Pa ako imaš registriranu hr domenu, unutar wordpresa pod settings imaš opciju da promjeniš url wordpresa i stranice.

I točno i krivo.

Naime - ako pričaš o wordpress stranici koju imaš kod njih (dakle NEMAŠ svoj hosting) - prebacivanjem u postavakama nećeš dobit ništa osim jednog velikog errora. Ako imaš svoj hosting na koji je vezana .com domena trebaš napraviti sljedeće:

.hr domenu vezati kao parked domenu na svoj hosting. to znači da će i .hr domena i .com domena otvarati isti site na istom hostingu.

unutar wordpressa ne moraš dirati apsolutno ništa jer će sve raditi kao i do sad uz iznimku da će posjetioci koji dođu na tvoj site preko .hr domene jednostavno biti redirectani na .com kad bilo što kliknu na sajtu nakon inicijalnog landa. da bi ovo promijenio - kao što je navedeno, u glavnim postavkama možeš promijeniti naziv domene u tu novu .hr

bitno je znati da besplatnu .hr domenu ne možeš dobiti na bilo kakav naziv već samo na naziv firme/udruge/tvrtke - i to identičan naziv. Npr: ako ti se firma zove "9mlg9 incorporated" domenu 9mlg9.hr nemožeš dobiti besplatno već košta 500kn+PDV dok domenu 9mlg9-incorporated.hr možeš dobiti besplatno.

slobodno me PMaj ako te bilo što zanima oko ičeg web related

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Wordpress, Carnet
« Odgovori #4 : 10. Siječanj, 2016., 22:35 »
dakle, ako želim .hr domenu preko wordpressa, moram uzeti kod nekoga hosting, ne mogu imati kod njih? to me najviše zanima.
što se domene tiče, dobiti je neće biti problem jer bih to radio u ime jednog DVD-a, a oni imaju pravo na besplatnu .hr domenu pri Carnetu.

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: Wordpress, Carnet
« Odgovori #5 : 11. Siječanj, 2016., 09:23 »
Ako imaš site napravljen tu https://wordpress.com/ onda imaš dodatni problem što je sve hostano kod njih. I tema i fileovi CMSa i baza. Osobno nisam u životu to koristio i nemam pojma da li postoji opcija exporta baze bez da im platiš nešto.

Al da - u svakom slučaju obavezno trebaš svoj hosting, jednu mySQL bazu i domenu. ono što trebaš napraviti je migracija CMSa i baze s jednog servera na drugi.

1. trebaš kopiju svih fileova sa originalnog servera
2. trebaš SQL dump baze
3. sve fileove treba prebaciti na novi server
4. u cPanelu novog servera kreirati bazu i importati dump
5. promijeniti putanje u bazi da odgovaraju novoj domeni
6. konfigurirati wp konfiguracijske datoteke da odgovaraju novoj domeni, novoj bazi i novom database useru
7. applyati još jednom URL strukturu unutar postavki WP-a jednom kad se ulogiraš

to je bejzikli proces migracije WPa  ;)

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Wordpress, Carnet
« Odgovori #6 : 18. Veljača, 2016., 21:08 »
Fun times me čekaju :D Al ajde, ide ok zasad. nego, imam ogromnih problema s headerom. Koliko god mijenjam dimenzije slike, uvijek me traži da dodatno cropam, a i kad cropam, opet se pola toga ne vidi. Ima li netko kakvo rješenje?
Da se bolje vidi problem odite na https://dvddragonozec.wordpress.com/
Doslovno pola headera fali, a promijenio sam dimenzije same slike u preporučene dimenzije teme.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9