HCL.HR

iPhone

  • 853 Odgovora
  • 274928 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #105 : 22. Studeni, 2008., 10:35 »
@facaa & yuri

moja dva megafrenda, razlog zasto cu :clap-nut faci na onom postu je taj zato sto je sve napisao bez koristenja klasicnih pojmova koji se vec pun kurac vrte po forumima (hint: fenboj, retaj, uberkul superkul etc)

a yura je, nakon sto je dobio odgovor, poceo s tim pizdarijama oko fenboja i podjebavat.

oboje vas jako volim  :hug

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #106 : 22. Studeni, 2008., 10:40 »
Ako je iPhone kopija Compacta II, zašto nikad nisam čuo za njega? Zašto ga nitko ne koristi?

Čisti primjer interneta. iPhone ima onak, direktni youtube, i kao takav je masu privlačniji većini od kompletnog browsera na htc uređajima. Razlog, brzina, funkcionalnost, praktičnost.
Ionako ti mobilni internet apsolutno ničem ne može poslužiti osim imapu i zajebanciji.

Kaj se tice compacta, to je stvar tvoje neinformiranosti i opet cu pnovit ako pogledas par godina unazad, primjetit ces da vecina poslovnjaka je koristila compact ili vario modele (tytn kod htc-a). I da znam dost ljudi koji koriste htc-ove, a bome i asus-e iz 2005.+ godine. Kaj se tice direktnog youtube, da si imao bilo koji drugi smarthphone ili pda iz htc-ove radionice u rukama bi vidio da oni takoder imaju youtube add-on, ali bi primjetio i jos jednu "korisnu" stvarcicu, TouchFlo.  :thumbs:
Nije da branim htc, svaki proizvod ce nas svog kupca u kranjem slucaju, ali israti dinosaursko govno pa ostat ziv jednostavno nije moguce.

I btw, dajte mi pls specifikacije iPhonea i nekog smarthphonea u tom rangu pa da vidimo koji ima bolje funkcije.

EDIT: da iPhone kosta 50% nize od sadasnje cijene, onda bi se imali o cemu razgovarat
« Zadnja izmjena: 22. Studeni, 2008., 10:42 noda »

Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #107 : 22. Studeni, 2008., 10:46 »
apsolutno se roflam na gornje facino izdrkavanja o socijologiji i filozofiji tržišta.  :ave:


samo to htjedoh reć  :(
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #108 : 22. Studeni, 2008., 11:00 »
Zašto?
Pa kolega se samo malo zanio te umislio da drži sat predavanja iz "Politike i gospodarstva" u nekoj srednjoj školi.
Bar se vidi da je talentovan za nešto.
 :piva:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #109 : 22. Studeni, 2008., 11:44 »

a yura je, nakon sto je dobio odgovor, poceo s tim pizdarijama oko fenboja i podjebavat.

oboje vas jako volim  :hug

Nu, gledaj kronoloski.

S podjebavanjima sam poceo cisto jer je to Facaa poceo spustati na osobnu razinu i uskakati sam sebi u usta. Iritira.
Ako je trziste masa pojedinaca, a ja sam pojedinac, onda sam po njegovom definitivno mjerodavan komentirati i kritizirati. Ali u drugoj sekundi sumnja u to. Zanimljivo.
Isto tako me iritira "suptilno" podbadanje ala "Pogotovo ti, Yuri."
Ono, bez obzira sto imam, imam i svoje razloge zasto sam to kupio, kojih sam vjerovao ili ne svjestan.
Mogao sam ga cak i pokeati zbog forsanja Bravie i jos par sranja, ali nije bilo potrebno.

Ali to na stranu, cak i to kao argument propada.
Jer trziste mojih navedenih stvari =/= trziste kojem iPhone pripada.
Cak i da se generalizira do te mjere i da je(sto je jednostavno glupo, jer za svaku stvar postoje drugi kriteriji, vjerujem da i sam mozes zakljuciti zasto ako si vec toliko uzivljen u proucavanje trzista), jedna stvar je cinjenica:

Postoje ljudi koji su sposobni misliti za sebe, progooglati malo, procitati koji casopis ako treba, i na temelju toga odluciti o kupnji necega.
Uvijek ih je bilo, uvijek ce ih biti.
iPhone je trenutno neisplativa sminka za ljude koji minimalno prate trziste mobitela.
Moze, nekim ljudima sa manje ili vise para ce biti i takva sminka dovoljna. Ali kad-tad ce i oni skuziti sto su zapravo kupili.

Uvijek ce se nesto masovno kupovati zbog svojeg imena, ali to ne znaci da je dobro. I to je sve sam govorio.
I to smo i Ixy i ja govorili. Weky je jednostavno srao da je iPhone najbolji mob na trzistu sad. Sto je glupost.
Doduse, Weky je izgleda imao preveliku karizmu da bi Facaa ostao nedirnut.
Al' dobro, ako nista drugo, barem Weky ima jebeni talent da povremeno carski posere sam sebe.
« Zadnja izmjena: 22. Studeni, 2008., 11:46 Yuri »

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #110 : 22. Studeni, 2008., 11:54 »
I btw, dajte mi pls specifikacije iPhonea i nekog smarthphonea u tom rangu pa da vidimo koji ima bolje funkcije.

Specifikacije su kod uređaja, mobitela, bilo čega ne bitna stvar jer su obična tablica na papiru. Krajnji dojam je ono što te privuče ili odbije.

Postoje ljudi koji su sposobni misliti za sebe, progooglati malo, procitati koji casopis ako treba, i na temelju toga odluciti o kupnji necega.
Uvijek ih je bilo, uvijek ce ih biti.

Naravno yuri, ali to definitivno nisi ti.
Ti se umjesto jednoj retardiranoj struji priključuješ drugoj, još retardiranojoj.
I dok iphone struju boli kurac jer je su uvjereni da je to najbolji mobitel, ova druga struje neće nikoga uvjeravati da je njihov mobitel bolji, već da su ostali smeće. Jednostavno ultrapatetično i jadno. I to si ti.
Ja sam u trećoj struji, meni ste i jedni i drugi retardirani, jer mobitel ima funkciju mobitela, koju ćeš koristiti 90%-95% vremena. Ovo ostalo je smiješno navoditi kao značajke jer se ne koriste. Kad bih kupovao retardphone, da, uzeo bih iPhone, jer su ovi drugi već na prvi pogled smiješni.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #111 : 22. Studeni, 2008., 12:20 »
Weksone, u pravu si, vjerovao ili ne. Ali istodobno i epski failas.

Doduse, ne ubrajam se u tu struju koja googla samo zato da bi popljuvala nesto drugo.
Vec sebe osobno ubrajam u grupu koja kupuje sukladno svoji potrebama.

Stranicu-dvije prije ove sam to i napisao. Za sto koristim mob, jel. Razgovori, poruke, mp3.
Trenutno imam Samsung J-700, kojeg se moze novog nabaviti za 598 kn, u trgovinama, 2 godine garancije.
2 GB memorijska je vec u paketu za empetrice, sam softver je brz i ja sam zadovoljan.
Sad ces reci: "Idiote, ima brdo funkcija koje ne koristis blablabla..."
Da, ima. Ali mu je barem cijena trenutno jednaka stvarnoj vrijednosti i iskoristivosti.
Kuzis sto zelim reci?

To je uostalom i Noda rekao. Da je iPhoneu cijena 50% niza nego sto je sad, definitivno bi bio jedan od boljih(citaj: isplativijih) mobitela.
Ovako nije.

Mislim ono, da imam recimo placu od 7-8 tisuca kuna pa nadalje, mozda bih ga kupio.
Ali nemam. Pa smatram da bih bio budala kad bih si ga kupio ako si ga ne mogu ni priustiti, niti su mi njegove funkcije zapravo potrebne.
Nazalost, osobno mogu posvjedociti da ljudi vecinom dizu kredite da bi si kupili to sranje, i uzimaju nenormalno velike tarife samo da bi aparat bio sto jeftiniji.
Nazalost, 70% tih ljudi se vrati iduci dan da im pojasnim koji kurac se kako radi. Jer iPhone nema hrvatski izbornik, a oni retaji ne znaju engleski. :)

Makar to mozda sudim samo po jednoj lokaciji na kojoj radim, ali mislim da ne fulam bas previse, uzimajuci u obzir opceniti mentalitet u predragoj nam drzavici.

Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #112 : 22. Studeni, 2008., 12:31 »
Weky, specifikacije su bitne. Gle, mi govorimo o iPhoneu, HTC-u i sličnim (naravno, i o mobitelima općenito, al primarno o smartphoneima), koji nisu baš jeftini.
Kvragu, ako si već idem kupiti uređaj za koji ću dati nekoliko tisuća kuna, valjda ću usporediti specifikacije nekoliko kandidata i na temelju njih odabrati koji najbolje paše mojim potrebama. Jer, da te podsjetim, kod nas baš i nije tako lako isprobati neki uređaj. Dobro, iPhone je relativno lako isprobati, al ovo ostalo baš i ne. Neću kupovati naslijepo. Pogledat ću karakteristike, pogledat koji video na jutjubu da vidim kako to izgleda u pokretu, prošvrljati malo forumima i vidjeti reakcije korisnika i tek onda kupiti. Al definitivno ću gledat i specifikacije.


Citat:
weky:
Krajnji dojam je ono što te privuče ili odbije.

Vaistinu jeste, al tu svakako mogu presuditi i specifikacije mobitela. Recimo, rezolucija ekrana. Kod iPhonea je ona 320x480, dok je kod Xperie i nekih HTC-ovih 800x480. I ako je meni važna rezolucija mobitela, makar je taj podatak, kao što ti kažeš, samo tablica na papiru, utjecat će na moj odabir.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #113 : 22. Studeni, 2008., 12:44 »
S podjebavanjima sam poceo cisto jer je to Facaa poceo spustati na osobnu razinu i uskakati sam sebi u usta. Iritira.
Ako je trziste masa pojedinaca, a ja sam pojedinac, onda sam po njegovom definitivno mjerodavan komentirati i kritizirati. Ali u drugoj sekundi sumnja u to. Zanimljivo.

Di ja skacem u usta sebi?
Nigdje ja ne sumljam u to yuri jebemu. I nije zanimljivo jerbo ti u startu velim, ti nisi potencijalni kupac i kao takav taj mobitel nije namjenjen za tebe. Razumijes li ti to?


Ali to na stranu, cak i to kao argument propada.
Jer trziste mojih navedenih stvari =/= trziste kojem iPhone pripada.
Cak i da se generalizira do te mjere i da je(sto je jednostavno glupo, jer za svaku stvar postoje drugi kriteriji, vjerujem da i sam mozes zakljuciti zasto ako si vec toliko uzivljen u proucavanje trzista), jedna stvar je cinjenica:

Ti imas veliku potrebu pravdati sebe i svoju kupnju vidim. Al kad sam nabrajao stvari sam govorio to u kontekstu koji ocito ne shvacas. Opet.
Poanta mog izlaganja je da smo svi retardirani potrosaci. Svi na planeti. A najretardiraniji su oni potrosaci koji druge potrosace necega smatraju retardima. Kuzis? Sto zbog branda, sto zbog neceg drugog. Ko fenboji konzola koji mrze druge.


Postoje ljudi koji su sposobni misliti za sebe, progooglati malo, procitati koji casopis ako treba, i na temelju toga odluciti o kupnji necega.
Uvijek ih je bilo, uvijek ce ih biti.
iPhone je trenutno neisplativa sminka za ljude koji minimalno prate trziste mobitela.
Moze, nekim ljudima sa manje ili vise para ce biti i takva sminka dovoljna. Ali kad-tad ce i oni skuziti sto su zapravo kupili.

Zapravo, najgori su oni potrosaci koji sebe smatraju pametnijima. Kao sjebali smo sustav, razmisljali smo, probali vise primjeraka i na kraju kupili najbolji za najmanje para. Gle i dalje si retardirani potrosac koji je dao pare za kurac koji mu ne treba.


Uvijek ce se nesto masovno kupovati zbog svojeg imena, ali to ne znaci da je dobro. I to je sve sam govorio.
I to smo i Ixy i ja govorili.

Ne. To nije sve sto si ti govorio.
I da, dobro je i zbog toga ce se kupovat. To sam elaborirao u dugom postu. Al zaboli tebe. Kad si si super sa svojim misljenjima.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #114 : 22. Studeni, 2008., 12:49 »
apsolutno se roflam na gornje facino izdrkavanja o socijologiji i filozofiji tržišta.  :ave:


samo to htjedoh reć  :(
:thumbs: :thumbs:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #115 : 22. Studeni, 2008., 12:52 »
Zaboravio si " :tired:" dodat.

Kao sjebali smo sustav

I ja ću fuck the sustav sljedeće godine, umjesto Plejšna Tri ću uzet Iksytristo i šezdeset.  :2116:

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #116 : 22. Studeni, 2008., 12:56 »
Ja jos uvijek ne kuzim kak mozete tvrdit da je iPhone isplativa i bolja solucija od HTC ili ASUS-a u tom rangu :)))
malo debilno ali jebiga

Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #117 : 22. Studeni, 2008., 12:59 »
Isuse faca. Pa ti ne vidiš razliku između bacanja istih para na bolji (za tebe) uređaj i neki drugi, lošiji. Jer opet smo i dalje potrošači. Malo mi glupo to, al ae.

I naravno da smatram retarde ljudima koji će kupiti iPhone samo jer su ga vidjeli na TV-u i vide da se drugi grabe za tim. Eto, a takvih, što god ti i Weky trubili, ima. Mislim, zapravo me zaboli za njih, al ak me se pita, retaji su.
Primjer. Ja ću dat recimo 2000-3000 kn za uređaj o kojem sam čitao nekoliko reviewova, pogledao nekoliko jutjub videa, pročitao komentare na forumima i po stavkama koje me zanimaju kod mobitela usporedio sa konkurencijom te zaključio da mi ovo najbolje paše.
Netko drugi, recimo, ne zna što je wifi, ne koristi GPS i zaboli ga za jutub na mobitelu, a od ajmo reć naprednijih funkcija mobitela koristi samo kameru i bluetooth da si prebaci neku mp3-cu koja će mu svirati kad ga netko zove. I takav netko će, recimo, kupiti iPhone.
Smatram da sam ja ipak razumnije potrošio novce jer ono - zanimaju me mobiteli, gadgeti i slično. I istina, nije mi potreban Windows Mobile i sve ostale gluposti natrpane u mobitel, al koristit ću ih svejedno.

Citat:
Yuri:
Nazalost, osobno mogu posvjedociti da ljudi vecinom dizu kredite da bi si kupili to sranje, i uzimaju nenormalno velike tarife samo da bi aparat bio sto jeftiniji.
Nazalost, 70% tih ljudi se vrati iduci dan da im pojasnim koji kurac se kako radi. Jer iPhone nema hrvatski izbornik, a oni retaji ne znaju engleski. :)

Viš, ovakvi neće. ;D

Ono, men svejedno. Ako imaš novce i uređaj ti se sviđa, go ahead. Al za primjere kupaca koje sam naveo, plaćaju stil. Najbolji uređaj... hmm, ipak ne.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #118 : 22. Studeni, 2008., 13:01 »
Facaa, ti od jebene uživljenosti u ta sranja ne prepoznaješ drvo u šumi. Eto, toliko.

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #119 : 22. Studeni, 2008., 13:02 »
On je admin šume isusatiboga  :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9