HCL.HR

iPhone

  • 853 Odgovora
  • 275874 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #180 : 25. Studeni, 2008., 14:16 »
Yuri, ne vidim moralna predavanja, filozofiranje ili popovanje u svojim postovima :S, samo se ne slažem s tim da su ljudi retardirani jer su kupili nešto.
Mislim da ne može biti jednostavnije od toga, već sam napisao da se razilazimo u mišljenjima pa nema smisla dalje tupiti o tome.

Kad bi sad išao izvlačiti iz konteksta što si napisao imali bi novih 10 stranica, a to nikom nije u interesu valjda.

Citat:
@Repyh:

Ne seri, i gledaj razumno.
Reci, koliko si platio iPhone kad si ga kupio, kad si ga kupio, i sto radis s njim?


A ovo je ko stvoreno za sig htio ne htio.  :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #181 : 25. Studeni, 2008., 14:40 »
Kupujes nest jer mozes i jer zelis.


I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #182 : 25. Studeni, 2008., 15:01 »
Fala kiti da vecina planeta ima razuma, pa koristi dodatni kriterij pri kupnji necega.

Jer to smatraju korisnim za nesto. :)

Postotak ljudi koji kupuju stvari po tom kriteriju je jos uvijek mnogostruko veci onih koji kupuju impulzivno po tvom razmisljanju.
« Zadnja izmjena: 25. Studeni, 2008., 15:03 Yuri »

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #183 : 25. Studeni, 2008., 16:26 »
Ja sve impulzivno kupujem.  :ementaler:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #184 : 25. Studeni, 2008., 17:19 »
Kupujes nest jer mozes i jer zelis.




http://slike.hr/vidi/mixercic0.jpg

u..uu...uu gle, prije 3h mi dosao novi mixer, ima 4 kanala, a ja koristim trenutno samo tri, jel me to cini retardom?  :ementaler:

naravno samo podjebavam i qrcim se novim gadgetom kojeg volim neizmjerno, a još uvijek kurca kužim na njemu  :ementaler:

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #185 : 25. Studeni, 2008., 17:51 »
Kupujes nest jer mozes i jer zelis.

Ovo.

E Ixy, reci mi, koristiš li aposolutno sve usluge šta pruža Xbox Live? Ha?

Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #186 : 25. Studeni, 2008., 20:16 »
Otkad sam benan, ne.  :wildboy:

Al kad nisam bio benan, koristio sam ga. I koristim box skoro svakodnevno. I koristim većinu njegovih funkcija. Tak da... ne vidim neku paralelu.  :wildboy:
Uostalom, nije isto. Xbox Live je usluga. Koja se može koristit i bez plaćanja. Ne može se igrat, čru, al može se koristit.

Daj ne da mi se više.
Sad se sve svodi na to da jedni druge pitaju ovakva pitanja.  :wildboy:

Aj bok. iPhone je super, vi ste super, ja sam super, sve je super.

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #187 : 25. Studeni, 2008., 20:28 »
I koristim većinu njegovih funkcija.

Većinu, ali ne sve -> retard si.

Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #188 : 25. Studeni, 2008., 20:33 »
Gdje sam ja ikad reko da moraš koristit apsolutno sve mogućnosti?  :wildboy:

Neću citirat opet svoj prošli post. Čitaj, retaju.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #189 : 25. Studeni, 2008., 20:34 »
E, onak, mislio sam napisati jos jedan post, ali ne zelim.

Tek kad naucite citat. :)

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #190 : 25. Studeni, 2008., 20:35 »
Nemože Ixy, ne izvlači se sad. Bacio si pare a ne iskorištavaš proizvod.  :mrgreen:

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #191 : 25. Studeni, 2008., 22:08 »
E, onak, mislio sam napisati jos jedan post, ali ne zelim.

Tek kad naucite citat. :)

:)

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #192 : 28. Studeni, 2008., 20:04 »
Opet ce bit zivciranja i govana. Al ajd;


Imo prilike se igrati malo sa iPhoneom..i, avaj, definitivno najbolji uredjaj (ne mobitel, ne smartfone, vec nak, uredjaj) na planeti. Ikad.
Pa me zanima, Ixy, Yuri, Sygy, sta vas tocno nervira na tom uredjaju? Zanemarujuci cijenu, ajd.

Zanima me uistinu zasto smatrate da je smece?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Pičkica

  • ****
  • 1765
  • Prince`Charming
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #193 : 28. Studeni, 2008., 20:50 »
iPhone > sve

A one aplikacije su bogovkse, tipkao sam kao po nekom e book readeru koji je tako dobro napravljen da je to milina.  :piva:
JA SAM TOLKO PAMETAN DA VI TO NEMORETE UOPĆE SKUŽIT KOLKA  JE TO PAMET

Kako mu je pimpek letio na sve strane, straaaaaaaaaaaašno...

s h u m a . o r g  :approve

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #194 : 28. Studeni, 2008., 21:16 »
Ne tuci mrtvog konja, losa osobo.
Najbolji uredaj ovo-ono.
Ima vise faktora/nedostataka.
A sve ih zapravo cijena izvlaci, barem kod mene. Cijenu, draga Facoo, ne mozes ignorirati, nikako.
Sad, ovo dalje sto pisem svatko moze gledati drukcije, ignorirati tu cijenu ili ne. Pa ono, ajmo ignorirati, cisto da vidimo.

Standardne i vec bezbroj puta spomenute zamjerke.
Recimo, stvari koje se i kod najosnovnijih mobitela vec smatraju standardom.
Bluetooth ima, ali ga ne mozes iskoristiti. Samo bluetooth slusalice.
Znaci, nema transfera podataka bezicno izmedu drugih mobova, niti mozes koristiti ista drugo osim BT slusalica na njemu.
Nema MMS kao takav. Mozes sastavit MMS i poslati ga preko maila, ali ako primatelj nema na svom average-joe mobu konfiguriran mail account, ne moze ga primiti.
Ok, ima kameru. Cemu? 2 Mpx? Cemu?
Ako mobovi koji se sad mogu dobiti za 1200 kn bez ugovora(LG KC-550 bi bio primjer) mogu imati 5 Mpix kameru, sa zbilja dobrim snimanjem videa, onda bi bilo fer ocekivati da i nesto sto kosta 7000 kn(isto bez ugovora) ima "barem" 3.2 Mpix kameru. I k tome jos bez bljeskalice ili barem nekog crappy pozadinskog svjetla.
Da, rekoh ignorirat cijenu ovdje, ali ne mogu, sorry. Ne ide.

Potencijalna mana je i ugradena baterija koja se ne moze zamjeniti. Nije toliko velika zamjerka, koliko je nesigurnost. Al' ae, realna sansa da ce se nesto sjebati oko baterije nije bas prevelika. Ali je ipak malo crappy sto ju ne mozete sami zamjeniti ako cete nekad za 2-3 godine imati potrebe za vas sada prastari iPhone. Makar kao mp3 player.
Ali screw it, mozda cete imati lose srece, pa vam vijek baterije nece toliko potrajati. :(
No dobro, to je samo meni potencijalna zamjerka, nije realna. Jos.

I ne, nedostatak copy/paste funkcije mi nije bitan. Surfati na tako malom ekranu i jos u pokretu nekad je jednostavno nemoguce, a da bude ugodno. Pa mi nije ni bitno.

E da. Meni osobno najgori dio. SMS poruke, tj. pisanje istih. On-screen tipkovnica je jednostavno grozna za nesto takvo.
Doduse, to bi se trebalo softverski ispraviti u buducnosti, cisto tako da tipkovnicu pri pisanju SMS-ova stave u horizontalu i malo ju rasire/povecaju tako. Sve pet u tom slucaju, ali tko zna kad ce se Apple toga sjetiti.

Sad, ok, mogu pretpostaviti zasto ti je najbolji. Jednostavnost rukovanja, brz softver, multimedijalne mogucnosti. Sve kul, zbog toga je i meni dobar.
Al' opet, buduci da sam pizda sto se tice prodaje mobitela, smeta mi jedna stvar. iPhone se jednostavno ne mogu natjerati smatrati mobitelom. Barem ne u pravom smislu te rijeci.
iPhone smatram multimedijalnim uredajem, koji ima mogucnost poziva i slanja poruka(na grozan nacin).
E da. I ne svida mi se dizajn iPhonea kao moba. Prevelik i izgledao bi blentavo pri razgovoru. :(

E sad, pazi ovo. iPod Touch. Ista multimedija, pristup netu(mislim na WiFi, 3G jos uvijek prezirem jer je preskup, pa ga smatram nepotrebnim) blablabla. Upravo one stvari radi kojih iPhone smatram dobrim.
Cijena Toucha? Oko 2100 kn za 8 GB model.
Sad, da me ubijes, ne mogu ignorirati ove gore zamjerke. Jer ono, iPhone se prodaje kao iPhone. Phone je kljucna rijec.
Usput receno, podrska za aplikacije je tu i kod Touch-a.
Aplikacije rade na oba modela jednako, jer su prakticki identicni uredaji, minus funkcije moba.
Nemas 3G, nemas useless fotic, nemas mogucnost poziva i slanja SMS-ova.
E sad, da je kojih 700-1000 kn skuplji od iPod Toucha-a, ni ove gore navedene zamjerke mi nebi smetale.
Ali razlika od 5000 kn u cijeni? Za sto?


Tako da, sorry. Koliko god se trudio udovoljiti ti, ne mogu ignorirati cijenu. Je, dobar je kao uredaj, ali preskup uz sve te mane i to se jednostavno ne moze tako lako ignorirati.
Pogotovo jer imam njegovu destiliranu verziju u formi iPod Touch-a, koji ima sve njegove prednosti.

iPhone kao mobitel mi ne prolazi. Kao multimedijalni gadget da, ali u tom slucaju prepreprepreskup. I smatram ga smecem, kao mobitelom.
I opet cu se ponovit, kao mobitel se prodaje. :(
« Zadnja izmjena: 28. Studeni, 2008., 21:20 Yuri »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9