HCL.HR

iPhone

  • 853 Odgovora
  • 275983 Hitova
*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #300 : 11. Lipanj, 2009., 09:19 »
E serija jebozovna. Umnogo.

E serija je mrtvi blekberi wannabe. Preružan je.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

pilip

  • ******
  • 4442
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #301 : 11. Lipanj, 2009., 09:32 »
E, Sizigi... daj mi objasni jer ocito ne kuzim. :( Mamut kaze da ce nova iPhone kamera biti bolja od svih kamera do sad, jel? :( Daj mi objasni, kak to da 3mpix kamera moze bit bolja od npr. 5mpix... al ono, nebi onda svi mobaci imali tu kameru ako je tolko najbolja? :(
Daj fakat mi objasni, nije to nikakva ataka na tebe ni nis. :(
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Repyh

  • **
  • 381
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #302 : 11. Lipanj, 2009., 09:35 »
Noci necu nabavljati jer nema toliko noviteta sa svojim 3g sam i vise nego zadovoljan.

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #303 : 11. Lipanj, 2009., 09:42 »
E, Sizigi... daj mi objasni jer ocito ne kuzim. :( Mamut kaze da ce nova iPhone kamera biti bolja od svih kamera do sad, jel? :( Daj mi objasni, kak to da 3mpix kamera moze bit bolja od npr. 5mpix... al ono, nebi onda svi mobaci imali tu kameru ako je tolko najbolja? :(
Daj fakat mi objasni, nije to nikakva ataka na tebe ni nis. :(

neće bit bolja kamera, ali će bit bolja slika.

kao što sam rekao, N73 (3.2mpixela+carl zeiss) i iPhone 3g 2mpixlela slika je neusporedivo na strani ajfona

*

pilip

  • ******
  • 4442
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #304 : 11. Lipanj, 2009., 09:44 »
e samo da vam kažem dečki, jednu stvar

ja imam ajfon 3G i mogu reč da PERE sve jebene moibitele s 3,4,5,6,8, 987 milijuna pixela jer su slike 145x bolje

imao sam N73, i onak ne da su slike SMEĆE naspravm ajfona neg su SMEĆE s tim da ima i karl zajs i sva ta govna tako da..

 :(
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #305 : 11. Lipanj, 2009., 12:46 »
Forsa.
Inače, megapikseli su manje važna stavka za kvalitetu slike.



E serija je mrtvi blekberi wannabe. Preružan je.

E51 točnije. Ima wifi. Čvrst je i kvalitetan. Jeftin. Nije jako spor.
Lajkam.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #306 : 11. Lipanj, 2009., 14:55 »
E, Sizigi... daj mi objasni jer ocito ne kuzim. :( Mamut kaze da ce nova iPhone kamera biti bolja od svih kamera do sad, jel? :( Daj mi objasni, kak to da 3mpix kamera moze bit bolja od npr. 5mpix... al ono, nebi onda svi mobaci imali tu kameru ako je tolko najbolja? :(
Daj fakat mi objasni, nije to nikakva ataka na tebe ni nis. :(

Ma frendac pojasnim ti odmah  :ementaler:

Sve je zapocelo davne 2001 kada je na trziste dosao prvi mobitel s kamerom, jedan od meni drazih mobaca i stavarno mi zao sto ga prodao, sada bi ga nazad uzeo da ima novih :( rijec je o SE t68.

Tim mobacem je zapocelo to fotkanje na mobitelima.

Nakon toga su dosle ugradjene VGA kamere, koje su bile lose po mnogocemu, ali ej, kupci su ko ludi kupovali (svaki cigo na cesti je imao SE T630, ako se sjecate)

Ekipa je skuzila "aha, ljudi kupuju mobitele s kamerama, kako cemo sto manje ulozit, a sto vise para izvuc??"

I tako je stvoreno softversko povecanje rezolucije i nazvano "1,3Mpx" kamera, koja je u biti malo doradjena VGA kamera i softverski podignuta na 1,3Mpx rezu (SE K700). Razlog zasto to ubacuju u mobitele je zato sto manje kosta, lakse isprogramirat cip nego nabavit novi, skuplji.

Onda je izasao K750 i ekipa koji je takodjer bio softverski dignut na 2mpx, ali ga je autofocus spasavao.


Ovo sam ti samo htio pokazati kako se to radilo prije, a nazalost i danas.

iPhone dodje s pravom 2mpx kamerom, dok Nokia izbaci softverski podignutu 3,2mpx.. rezultat= nokija fejla

mislim da sam prije kojih mjesec–dva bas u ovom podforumu pokazao kako je lagano dignut sliku s 800x600 na 1000x800 rezu bez da se puno izgubi na kvaliteti, i kako se na prvi pogled uopce ne skuzi razlika, cak bi covjek pomislio da je ova veca –bolja.

a sad zamisli kako je lagano podignut sliku koja se uslika s kvalitetnom 3,2mpx kamerom na..recimo... 5mpx? I to se onda fino naplati duplo vise i stavi kao "5Mpx ultra kamera"


tj. ono sto sam htio rec jest, dok ostali proizvodjaci ciljaju na sto vece brojke kako bi mogli konkurirati ostalim proizvodjacima, Apple se vise okrece na kvalitetu.

Iako..kad gledas s ove druge strane, ti kad dodjes van s mobitelom i onako ekipa na pozadini vidi boldanim slovima "5MPX CARL ZEISS" odmah ono –wow jebote kako dobra kamera"

I onda dodje netko s kvalitetnom 3,2Mpx kamerom i pojede ovu od 5mpx za dorucak :( 

Nije stvar u megapixelima, nit je ikad bila. Kvalitetne komponente + kvalitetni soft = odlicna fotka

Radije bi sada u ovo 12mpx doba uzeo SLR od 7Mpx nego ultra kompaktni od 12mpx.

A i ono, sta ti nije bolje da imas neku kvalitetnu fotku u nizoj rezoluciji, nego nego fotku u "5343x4059" rezoluciji, koju ces ionako ic smanjivat kad ces ju slat ili stavljat na net.

kuzis? ;(

*

pilip

  • ******
  • 4442
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #307 : 11. Lipanj, 2009., 15:24 »
Fala brate, to me zanimalo. :ementaler:
Pusa
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #308 : 11. Lipanj, 2009., 15:26 »
dobro je to sve, al svejedno nema ajfon najbolju kameru u svemiru.  :wildboy:

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #309 : 11. Lipanj, 2009., 22:20 »
možda ne u svemiru, ali da na zemlji  :wildboy:

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #310 : 12. Lipanj, 2009., 14:59 »
Syzygy ovo da nokia izbacuje softverski podignute kamere nije istina.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #311 : 12. Lipanj, 2009., 18:02 »
ne u potpunosti, to je istina, recimo nokia 6680 sa svojih 1,3mpx je jela sve 1,3mpx kamere u to vrijeme, ali ipak, ima modela po kojima se prckalo, za primjer ti mogu dat prvu verzija n95–ice

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #312 : 12. Lipanj, 2009., 21:11 »
Ajmo ovako da ja bacim svoja 2 centa.

Imam E seriju i veoma sam zadovoljan njom, osim jedne stvari, a to je koza na poledini koja se poderala  :hiha2:
Sam mob je super, ali kada se prebacis na Iphone onda ti je pomalo spor (kada se app louda onda je sve pet), ali ipak je to business mob i neces prckat previse po symbianu, igrama, i slikama tako da je i vise nego zadovoljavajuc i kupio bi ga opet ..

Iphone je vec svoja prica. Sve radi savrseno,nema laganja, slike se brzo loudaju , fino se vrte, (manja reza slika + ima LOD na slike ) . Najvise me nervira prokleti Itunes i lagganje kod sinkroniziranje , i najvise .. nemogucnost drag and dropa (ima neki free software koji je navodno daleko bolji od Itunesa, trebam probat) te appleov monopol. Baterija tu kao i kod E serije , osim ako se ne igras..

Eh ajmo na HTC. HTC mi je pwno sve dok ga nisam dobio .. Sve to lijepo izgleda , ali kad pocnes prckati na njemu , razocaranje.. Pomalo lagga (ne znaci da je na svima tako) , slike se sporo loudaju, ak os rotirat sliku uspijes iz pet pokusaja i pri svakom rotiranju ode 2 sekunde, tako da ti prisjedne gledanje slika i sve. Dobra stvar je sto lijepo izgleda i posto je to WIN Mobile imas hrpu programa. Razocaranje :(

Eto toliko od mene o tim mobovima.. BTW MP kod kamera nista ne znace , ako je leca nevaljala, velicina MP kod izbacenih mobova raste daleko brze nego kvaliteta slike na istim :)
« Zadnja izmjena: 12. Lipanj, 2009., 21:14 --HS-- »
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #313 : 12. Lipanj, 2009., 21:34 »
Eplov monopol? Di?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: iPhone svrs ovo ono
« Odgovori #314 : 12. Lipanj, 2009., 21:40 »
ti mora da se salis ? Pa ni programe nemres sam tak raditi..
easy-forex-basics.blogspot.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9