HCL.HR

iPhone

  • 853 Odgovora
  • 276107 Hitova
*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: iPhone
« Odgovori #720 : 11. Lipanj, 2013., 11:30 »
A šta da ti kažem ako tebi ovo izgleda dobro...phone ikona ima gradient svijetlo-tamno, a odma pored nje mail ima tamno-svijetlo, paleta boja je iz 80-ih, veličine ikona su nekonzistentne, malo toga je dobro napravljeno. Ali nema smisla raspravljat o tome kad ćeš reć "ALI IZGLEDA DOBRO xD" jer je to tvoj ukus i to je normalno....ali objektivno (s tehničke strane) ne izgleda dobro :(
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: iPhone
« Odgovori #721 : 11. Lipanj, 2013., 11:34 »
Izgleda mi užasno jer je cijeli vizualni smjer nekako nedefiniran i neujednačen. Ne znam uopće odakle početi.

Dosad su bar imali tu neku svoju šemu koja je bila prepoznatljiva i jasna. Plus, imali su ujednačen vizualni jezik na svim platformama.
Da, taj izgled je u 2013. već malo zastario, ali nije ružan. Samo su se svi zasitili jer je tu već 6 godina.
Ne znam baš da će svi za godinu dana zaboraviti kako iOS sad izgleda. Nije da su ljudi godinama instalirali glupe teme za Android, WM i ostale da im, recimo, lock screen izgleda kao na ajfonu. LOL xD

Za razliku od svega toga, ovaj novi dizajn izgleda kao rendom koncept kakvih vidiš desetke na Behanceu.
Alternativno, kao skoro bilo koji od onih rendom mockupa kakvi se pojavljuju kad god se približi najava novog iOS-a/iPhonea.
Alternativno, kao nešto što bi Samsung napravio. Ili Sony Ericsson.

Kao da su uzeli MIUI, pomiješali ga s any.do dizajnom, dodali NCSettings u zasebni tray i napravili full screen Auxo. I onda baš potpuno kopirali već postojeću Yahoo Weather aplikaciju.
Između ostalog, jel.

Neću ni ulaziti u to da se ista funkcionalnost može čak i efikasnije postići s trenutnim iOS-om i đejlbrejkom.

Ali recimo, pogledaj taj homskrin koji je damir stavio.
Pogledaj kalendar ikonu. Flat. Čisto. Minimalno.
Onda pogledaj kamera ikonu. Monokromatski, kao da čak ima i emboss neki.
Onda pogledaj gejm centar ikonu. Jako šareno i nikako flat. I skroz drugačije od bilo čega na ekranu.
Onda pogledaj dolje tray ikone. Pastelni gradijenti.
Onda pogledaj maps ikonu koja je opet flat, bez gradijenata ili bilo čega polu 3D ili išta.


Spič babli u mesiđ aplikaciji su skroz flat. U game center aplikaciji imaju gradijente.


Plus, uberi sad još jedan bonus.
AppStore ima već preko 800 000 aplikacija. I tipa 90% njih (kao ni dizajni samih aplikacija) se neće uklapati u ovaj dizajn lengviđ.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: iPhone
« Odgovori #722 : 11. Lipanj, 2013., 11:45 »
Evo jedna fan-made verzija za usporedbu...



Nije savršeno ali je puno bolje. Primjeti na originalnoj verziji kako ikona za phone izgleda ispupčeno a odmah pored nje mail izgleda udubljeno sve zbog nedosljednih gradienta...zbunjujuće je pun kurac. Kaos jednostavno, kao da je svatko po jednu ikonu napravio po svojoj viziji.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: iPhone
« Odgovori #723 : 11. Lipanj, 2013., 11:47 »
ispast će da se igram riječima ali simpa =/= dobro damirko :wildboy: jedino, ne bih nikad rekao da je ovo baš užasno, al ae.

subjektivno vs. objektivno

itd.

@ixy: pae, slažem se da je dizajn manjkav, ali meni osobno najviše ide na živce korištenje fejk metala, fejk drva i te neke prepotentnosti Apple-a općenito. zato mi i je drago vidjeti ovakvo nešto, čisto za promjenu, ne znam. BREND IDE U NOVOM SMJERU

Realno, taj homescreen izgleda ko onaj sa zadnjeg symbiana što se drljavosti ikona tiče, ali nekako ima boja dosta, šaren je i zgodan =3 hrabar iskorak, jel.

mislim, recimo da urede te ikone da liče na nešto, puste u ponudu multikolorne iPhone; uz ovaj paralax pogled i općenito kvalitetu cijelog OS-a moguće da bih doživio ono što mi fali malo u mobitelima, mladosti i ludosti :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: iPhone
« Odgovori #724 : 11. Lipanj, 2013., 18:55 »
Ikone su dost neusklađene (gore neg win phone 78 kak se već sad zove), al neloša mi je art direkcija cijelog OS-a. Ta prozirnost i očišćenost.
Možda previše feminizirano, a premalo haj teh. Al je svježe/novo/urbano. Jej.

Damir; jebemu boga, pa kakav je to kerning kod "10". :wildboy: :wildboy:
Setings i game centar ikone su pak milijardu puta bolje.

Inače, cijeli keynote rulao baš.
Totalno opušteno i dosta solidno podjebavanje i sebe i konkurencje.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: iPhone
« Odgovori #725 : 12. Lipanj, 2013., 00:44 »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: iPhone
« Odgovori #726 : 13. Lipanj, 2013., 00:29 »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: iPhone
« Odgovori #727 : 13. Lipanj, 2013., 00:47 »
Ovaj novi ios je preglup zasad meni,vjerojatno jer je drukciji od prijasnjih,izgleda totalno ko neka furka na android,te tranzicije pri ulasku u aplikacije i zakljucavanje ne prilice appleu.Trebat ce mi puno vremena da se priviknem,pozitivno su folderi ali sve ostalo izgleda ko neki animirani strip.
Svida mi se i brze pristupanje wifiu bluetoothu i ostalim sranjima,to je veliki plus.
Nez,mozda se predomislim kada isprobam,ali meni je ios djelovao kao jedan profesionalni i poslovni os koji je izgledao ozbiljno i jednostavno,a ovo je nesto totalno drukcije.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: iPhone
« Odgovori #728 : 13. Lipanj, 2013., 23:24 »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Jozica15

  • n00b
  • 3
Odg: iPhone
« Odgovori #729 : 10. Srpanj, 2013., 13:11 »
I meni nesto ne djeluje ljepo u odnosu kako je ovaj prije bio.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: iPhone
« Odgovori #730 : 18. Rujan, 2013., 19:47 »
iOS 7 dostupan za ažuriranje.
Mislim da će rulati. :hiha2:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: iPhone
« Odgovori #731 : 18. Rujan, 2013., 19:50 »
Ne želi mi se updateati na iPadu 3 :hiha2: Odmah u startu neka nespecificirana greška :hiha2:

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: iPhone
« Odgovori #732 : 18. Rujan, 2013., 19:52 »
http://www.zimo.co/apple/apple-ios7-od-sada-dostupan-svima-procitajte-sto-sve-morate-znati/7309

Zimo piše za te neke probleme nez.
Meni na iPhone 4 :hiha2: :mrs: ide normalno.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: iPhone
« Odgovori #733 : 19. Rujan, 2013., 09:25 »
@ementaler: Preoptereceni serveri ;)
Evo ja apdejtao i5 i svidja mi se jako 7-ica, bas je seksi taj ''novi'' windows phone look :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: iPhone
« Odgovori #734 : 19. Rujan, 2013., 09:27 »
Nije baš ni sličan windows phoneu lel.

Nego pilipe, kako ti radi na četvorci? ;(
Čuo sam da je dosta sporo i trza. Prd.
Koliko je lošije u odnosu na šesticu?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9