HCL.HR

Pomoc pri kupovini nosača zvuka :hihi:

  • 4 Odgovora
  • 12556 Hitova
Pomoc pri kupovini nosača zvuka :hihi:
« : 04. Srpanj, 2017., 18:17 »
Poštovanje ekipa,
Ponajprije se želim ispričati ako sam na krivom mjestu te me slobodno prebacite u drugu rubriku.

Nadalje, skupio sam određenu količinu novca i volio bi ga utrošiti na novo kućno kino odnosno u dnevni boravak sprašit brutalan zvučni sistem. Stvar je sljedeća, u dnevnom boravku mi je komp i TV.
-Postoji li mogućnost kupovine kućnog kina s 5.1 zvukom da bude povezano i s kompom i s TVom istovremeno ?
-Ako mi je kućno kino povezano s TV-om mogu li ga jednostavno ne koristiti, puštati glazbu s kompa na kućno kino a tv da koristi svoje zvučnike i obrnuto?
-Imate li nekakvu preporuku za kućna kina, ili nešto treće ?

Hvala unaprijed, lp.

PDFdoc

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoc pri kupovini nosača zvuka :hihi:
« Odgovori #1 : 04. Srpanj, 2017., 19:15 »
Čemu uopće kućno kino u 2017. godini?


Kupi dobar sound sistem (danas svi imaaju više ulaza) i spoji na to čudo apsolutno sve od mobitela, tableta, računala, TVa, itd.
Nađi neko s bluetooth podrškom i to je to.


Odg: Pomoc pri kupovini nosača zvuka :hihi:
« Odgovori #2 : 04. Srpanj, 2017., 20:37 »
Imaš li možda nekakva iskustva s bluetooth prijenosom zvuka ? Znam da je tehnologija uznapredovala ali drži li bluetooth vodu kod kvalitete zvuka ?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoc pri kupovini nosača zvuka :hihi:
« Odgovori #3 : 04. Srpanj, 2017., 20:42 »
A sigurno je da nije najbolja stvar pogotovo jer je na istoj frekvenciji kao i hrpetina drugih uređaja. Ovisi sve o blizini oba uređaja, i kolike potencijalne smetnje imaš oko zvučnika( mikrovalna, Wi-Fi, itd.)
Ali da tehnologija je uznapredovala.


To ti je bio samo jedan od primjera. Al naravno opet ti se sve svodi na lovu.
Ako gađaš na 500njak kn onda si u banani ako si audiofil... A ako samo želiš bolje zvučnike koji imaju 5.1 sistem i dobar bas te da budu bolji od neke XY linije i zvučnika od TVa onda doslovno za tu cifricu si uzmeš 5.1 sistem od Logitecha ili tipa ona wooden serija od Geniusa za veću konektivnost...


Kažem sve ovisi o puno faktora, a ti si naveo samo jedan - ja bih zvučnike...

Odg: Pomoc pri kupovini nosača zvuka :hihi:
« Odgovori #4 : 05. Srpanj, 2017., 16:44 »
Naravno da ovisi o više faktora, da znam više faktora i što bi zapravo vjerojatno ne bi ni postao na forumu. Logic.
Moj budžet je 2000 kuna, želim sound sistem u dnevnom boravku koji ima mogućnost istovremenog spajanja na TV i PC, ali i neometano korištenje zasebnih zvučnika (vlastiti zvučnici TV-a i PC-a) kada to poželim.
Nadam se da je sada malo bolje.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9