HCL.HR

Roku HD i slični uredaji

  • 1 Odgovora
  • 2347 Hitova
*

Zakat

  • *
  • 47
Roku HD i slični uredaji
« : 17. Prosinac, 2014., 13:53 »
Ima neko iskustva sa streaming uredajima kao Roku ili MyGica ?
Pokušavam nac neki budget device za gledanje filmova i slušanje glazbe a investirat u mini PC je atm pre skupa varijanta.

Pozdrav

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Roku HD i slični uredaji
« Odgovori #1 : 18. Prosinac, 2014., 16:36 »
Pa ja npr koristim Tvix N1, kupio sam 2 komada pred par godina (jedan u spavacoj drugi u dnevnom) i odusevljen sam. 95% filomva/serija cega god....radi.
Tada je kostao cca 800kn. Pamti ti vise toga gdje si tocno stao, ima fini zoom, apsolutno savrseno stelanje titlova u svim mogucim pogledima (delay, velicina, boja), hr sucelje, strasno je brz (vidio kod frenda WD player i to neki noviji i to je blago receno uzas). Na njih spojim usb 1tb HDD i tako gledam, podrzavaju i NAS.
Taj je prije ere ovih android player, zato je valjda tako brz, premda ima smjesan procesor, nema aktvino hladjenje sto je meni bilo bitno da bude apsolutno necujan (prakticki je cijeli uredjaj od aluminija pa je jedan veliki heatsink).
Ima daljinski sa tipkama od zelenkastog materijala koji se nalazi u kazaljkama na satu (nemam pojma kako se zove) pa svijetli po mraku.
Ja sam superzadovoljan jer ga silujem apsolutno svaki dan po par sati. IMHO jedan od najboljih gadgeta na koji sam bacio pare.
Ne cita OGM (ako ne gledas animee nebitno, samo njih sam vidjao u ovom formatu).
Ima 3 ulaza za USB i jedan za SD karticu, i ima ulaz za UTP kabel, pa se spaja na komp/nas/net...nemozes surfat, samo gledat neke predinstalirane streaming programe, ugl neupotrebljivo u hr.




I sada, nakon sto sam ti sve ovo izbiflao...ima jedan mali problem...propala tvornica, tako da ih je tesko naci, ali ako naletis da neko prodaje, toplo preporucam (pretpostavljam da su polovni poprilicno jeftini).
Cini mi se da ce prije pocet izlazit formati koje on nece citat nego sto ce ovo cudo krepat.

Eh da jos jedna stvar zbog kojeg sam ga kupio...ima DTS downsampler, dakle 99% media playera ti nema dekoder u sebi pa ti film nema zvuk, imaju sam pass trough, pa ako imas 5.1 pojacalo onda ces imat zvuk.
E ovo malo govno ima i to (u to doba su to imali samo puno skuplji modeli), pretvara digitalni 5.1 u stereo;)

Nadam se da sam pomogoa...premda znam da bas i nisam, ali eto samo moje iskustvo.


EDIT: evo nasao ovo:
Tvix slim s1. To je malo jaci uredjaj od mog, ima aktivno hladjenje i mogucnost ugradnje 3,5' HHD-a u sam uredjaj.
Ima nesto jaci proc (mislim da je u mom 400mhz, a ovdje 600mhz ) i ako se dobro sjecam duplo vise RAM-a, 256 naspram 128.
Ali mi se cini da mu je cijena previsko s obzirom koliko je to zapravo star uredjaj (iako ovi moji vrte sve i svasta)...
« Zadnja izmjena: 18. Prosinac, 2014., 16:45 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9