HCL.HR

Spajanje računala i TVa preko HDMI

  • 5 Odgovora
  • 15477 Hitova
Spajanje računala i TVa preko HDMI
« : 16. Srpanj, 2017., 13:55 »
Kupio sam hdmi kabel duzine 5 metara i zelim spojiti racunalo sa tvom i ustekam ih i na tvu imam opcije da prebacim na hdmi 1, hdmi2, hdmi3 i vga/pc, te na koji god da prebacim slika se ne prenese, da li netko zna jel trebam neke postavke namjestit ili tako nesto? Hvala puno

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Spajanje računala i TVa preko HDMI
« Odgovori #1 : 16. Srpanj, 2017., 14:01 »
Pa moraš na PCu podesiti 2. monitor (TV). Znači hoće li biti extended display, hoće li samo replicirati sliku koju vidiš na monitoru ili će se slika na monitoru ugasiti kad upališ TV, itd.


I sve ovisi gdje si ga i kako uštekao.

*

IvanHR

  • **
  • 225
Odg: Spajanje računala i TVa preko HDMI
« Odgovori #2 : 16. Srpanj, 2017., 15:27 »
To možeš naći u Display Settings.
Victory loves preparation

Odg: Spajanje računala i TVa preko HDMI
« Odgovori #3 : 16. Srpanj, 2017., 15:43 »
Ima li tko od vas dvojice volju detaljnije pojasniti?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Spajanje računala i TVa preko HDMI
« Odgovori #4 : 16. Srpanj, 2017., 16:50 »
Za početak bi ti trebao sve detaljno objasniti da bi mogao dobiti konkretniji odgovor. Ovako je samo nagađenje i možemo za ovakvu glupost ispisati i 3 stranice teksta.
Je li računalo ili laptop?
Na što je kabel spojen - matična (integrirana grafička) ili na zasebnu grafičku karticu?
S čim je spojen monitor?!?


Koja grafička kartica je u pitanju (nVidia, AMD, Intel)?!?


Negdje je bolje postavljati sliku putem control panela od grafičke, a ponekada sve lijepo radi i kroz windows. Sve ovisi kolika je rezolucija monitora, kolika rezolucija TVa, itd.


Ako je Windows onda bi trebao navesti i koji jer različite verzije imaju sličan, ali opet različit izbornik i način kako ga otvoriti.
Hajmo pretpostaviti da je noviji pa na samom desktopu klikneš desnu tipku miša i izabereš Display settings.


Skroz dolje (na tabu prozoru koji ti otvori) piše Multiple displays.
Za početak spoji kabel i upali TV, a nakon toga vidi da li uopće detektira TV ili ne.


Isto tako na TVu treba biti odabran pravi kanal, dakle HDMI 1 ili 2 ili 3. To bi ti morao znati gdje si ga uštekao.


I na kraju krajeva ovo vrijedi za sve, ukoliko želite konkretan odgovor na pitanje tada i to pitanje mora imati konkretne i detaljne činjenice. Ako sve napišete u prvom postu onda možete i odgovor dobiti za 10ak minuta, a ako napišete nešto ovako okvirno onda dobijete okviran odgovor ili ne dobijete ništa jer se ljudima neda odgovarat na ovakve stvari gdje će se izmjeniti još 15 postova dok se ne dođe do pravih činjenica.
Znači - ne čitamo misli, ne vidimo sobu, računalo, TV, kablove, verzije Windowsa, itd. Trebaju nam uvijek konkretne stvari da bi mogli biti precizni i na kraju da bi vama mogli pomoći.


Odg: Spajanje računala i TVa preko HDMI
« Odgovori #5 : 17. Srpanj, 2017., 17:21 »
Ni ne tražim te da čitaš misli, već da kazež što sve trebao kad sada, hvala, ja bi naveo odmah sve da sam znao šta sve treba navesti, uopće ne bi bilo problema.

Radi se o računalu sa zasebom r9 380 4gb grafičkom, a monitor je spojem preko VGA kabela, rezolucija monitora je 1600x900 AOC model, a rezolucija TELEFUNKEN TVa je 1920x1080, Izdanje windowsa je Windows 10 Enterprise, a verzija 1703.

''Skroz dolje (na tabu prozoru koji ti otvori) piše Multiple displays.'' Nece mi ga pronaci.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9