HCL.HR

Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo

  • 7 Odgovora
  • 12364 Hitova
Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo
« : 23. Veljača, 2014., 12:13 »
Prije koji tjedan mi je puklo staklo na Xperiji U, touch i dalje radi bez ikakvih problema (desktop, applikacije, igre), znači mobitel je funkcionalan, samo je staklo napuklo.

Nekako ovako izgleda, samo što je pukotina gore, a ne lijevo:


Kontao sam naručiti zamjenski dio s Ebaya, e sad me zanima koji dio ? Našao sam "Touch Screen Glass Digitizer" i "LCD display screen", pojedinačno dođe oko 15$, zajedno oko 28$... Pa eto, ako itko zna što bi trebao zamjeniti dobije pivu! Fala puno!

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo
« Odgovori #1 : 23. Veljača, 2014., 14:55 »
ako ti je touch screen funkcionalan 100%, bit će i LCD ekran jer je on ispod tog sloja, u jednoj komponenti ti idu prednje staklo i touch screen digitizer tako da ti samo to treba


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo
« Odgovori #2 : 23. Veljača, 2014., 16:07 »
ako ti je touch screen funkcionalan 100%, bit će i LCD ekran jer je on ispod tog sloja, u jednoj komponenti ti idu prednje staklo i touch screen digitizer tako da ti samo to treba

Hvala! :) jel problem to promjeniti ? bio sam kod jednog mobitel majstora i kaže uopće nema zamjensko staklo / touch ST25i u ponudu, a kaže ako nema onda se ne ili može zamjeniti ili postoji dosta veliki problem prilikom zamjene.. e sad ko tu koga

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo
« Odgovori #3 : 23. Veljača, 2014., 16:40 »
a on tebe vjerojatno, ne znam, kakav je to dosta veliki problem prilikom zamjene?

Sony Xperia U ST25i repair, disassembly manual, guide


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo
« Odgovori #4 : 23. Veljača, 2014., 17:15 »
a on tebe vjerojatno, ne znam, kakav je to dosta veliki problem prilikom zamjene?

Sony Xperia U ST25i repair, disassembly manual, guide

Ma to sam i ja kontao, ne može biti neki preveliki problem.. Hvala na linku, zamjenski dio naručen preko ebaya, čim stigne (kroz 2 tjedna) rješim to i napišem kako je prošlo ;) hvala još jednom !

Odg: Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo
« Odgovori #5 : 15. Ožujak, 2014., 15:43 »
Stigao jučer Touch Screen Digitizer Glass (http://www.ebay.com/itm/171190044734?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649), zamjenio sve fino lijepo izgleda, sastavim mob nazad, upalim, slika radi, trebam utipkati pin, tipkam i ništa, znači ne radi mi touch kako treba, što sam mogao zajebati ? :\
vjerojatno neki spoj nisam dobro spojio nazad (2 ih ima mislim - za lcd-touch i matična-ekran koliko sam skontao) iako sam sve pazio kako treba...  ima tko kakvu ideju ?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo
« Odgovori #6 : 15. Ožujak, 2014., 19:54 »
obzirom da ti LCD radi, rekao bih da si dobro spojio i touch panel, jedino što mi tu pada na pamet da možeš napraviti je kupiti novi ;(

naravno provjeri još jednom (nemoj sklapat sve skupa odmah prije nego provjeriš ako funkcionira) i potraži prodavača koji ima barem 99% pozitivnog feedbacka, ovaj od kojeg si uzeo ima 97%, čini se mizerna razlika ali nije


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Xperia U problem - touch radi, puknuto staklo
« Odgovori #7 : 15. Ožujak, 2014., 20:27 »
obzirom da ti LCD radi, rekao bih da si dobro spojio i touch panel, jedino što mi tu pada na pamet da možeš napraviti je kupiti novi ;(

naravno provjeri još jednom (nemoj sklapat sve skupa odmah prije nego provjeriš ako funkcionira) i potraži prodavača koji ima barem 99% pozitivnog feedbacka, ovaj od kojeg si uzeo ima 97%, čini se mizerna razlika ali nije

Toga sam se i bojao :'( a ništa, poslat ću poruku da je poslao neispravan touch, možda pošalje nazad drugi ispravan :) prije toga isprobam još jednom nešto pa šta bude bude... možda ako to ne upali otići u t-mobile, imam garanciju još, koju vjerojatno nisam mogao iskoristit ako je pukao taj digitizer (moja krivica) već ću reći da mi je mobitel samo odjednom prestao raditi, tipkam a ništa se ne događa i ne kontam šta je :D valda garancija pokriva takve slučajeve hehe osim ako skontaju da je mob otvaran, ne znam jel onda mogu naplatit servis :\

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9