HCL.HR

Gitare

  • 32 Odgovora
  • 4727 Hitova
*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Gitare
« : 06. Srpanj, 2007., 19:45 »
Posto ovdje ima nekih koji sviraju doticne instrumente, molio bih za par savjeta za pocetnike..
Zelja mi je nabavit akusticnu gitaru, imo sam prije onu s 3 najlonske zice (to je klasicna jel?) al je bila stara i bezveze zvuk..onako, jadno, pa mi nije zanimljivo svirati.

Zanimaju me konkretno cijene onako, dobrih ali ne preskupih gitara (do 2000kn) i sta je bitno kod kupnje..
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Odg: Gitare
« Odgovori #1 : 06. Srpanj, 2007., 19:56 »
al je bila stara i bezveze zvuk..onako, jadno, pa mi nije zanimljivo svirati.
ni s novom ti nece biti zanimljivo ak ne znas svirat

ja imam gitaru, posudio od frenda, i sviram malo onak home made music i tak, ali u cijene se ne kuzim, znam da fakat kvalitetne gitare idu i prek 4k kuna, ispravi me ak grijesim

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Gitare
« Odgovori #2 : 06. Srpanj, 2007., 19:58 »
Ma akustičnu kupiš neku jeftinu inačicu fendera il tako nešto ako ima. Ja sam svoju (made in korea) kupio za 900kn i to mi je najdraža i još uvijek tvrdim najbolja gitara koju posjedujem i koju sam ikad svirao. :D

Uglavnom kad gledaš gitare, bilo gitara jeftina ili skupa, najvažnije ti je pogledat dal ima dobar tj. ravan vrat. Barem do 12 praga, po meni, bi ti trebala gotovo savršeno štimat di god i kako god ju uhvatio, s tim da to i ovisi o tome koliko su stare žice na njoj pa i to pitaj prodavača.

Uglavnom, ako štima, kupuj. :faca:
« Zadnja izmjena: 06. Srpanj, 2007., 20:00 Calavera »

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Gitare
« Odgovori #3 : 06. Srpanj, 2007., 23:08 »
slažem se ja sa mariom bez j ali samo te želim uputiti na ovu stranicu

www.glazbeni-oglasnik.com

muy bien. najbolje klasične bi bile recimo fender ili yamaha. tako nešto gledaj ;)

edit: mada kopije gitara također nisu isključene :dancing:

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Gitare
« Odgovori #4 : 06. Srpanj, 2007., 23:28 »
Koja razlika između klasičnih i akustičnih?

Žice?
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Gitare
« Odgovori #5 : 06. Srpanj, 2007., 23:51 »
klasična - najlonske žice, veći razmak žica od tijela
http://www.themusicroom-online.co.uk/images/1957N.jpg

akustična - metalne žice, tvrđe ali bolje za sviranje akorda
http://www.hickies.co.uk/shop/images/Acoustic%20guitar.jpg

u svakom slučaju preporučam ti akustičnu. jer su lakše za sviranje akorda i općenito savršene za početnike ;)
akustične su ti za sviranje u društvu... kužiš ;)

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Gitare
« Odgovori #6 : 07. Srpanj, 2007., 00:01 »
kuzim  :dancing:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

morski_pas

  • ****
  • 988
  • Team Zissou
Odg: Gitare
« Odgovori #7 : 07. Srpanj, 2007., 10:53 »
klasična - najlonske žice, veći razmak žica od tijela + dosta širi vrat
http://www.themusicroom-online.co.uk/images/1957N.jpg

akustična - metalne žice, tvrđe ali bolje za sviranje akorda
http://www.hickies.co.uk/shop/images/Acoustic%20guitar.jpg

u svakom slučaju preporučam ti akustičnu. jer su lakše za sviranje akorda i općenito savršene za početnike ;)
akustične su ti za sviranje u društvu... kužiš ;)

Ja preporučujem klasičnu jer ti je na njoj lakše počet naučit baratat akordima dovoljno brzo i sl. U početku te na njoj neće toliko baš ni bolit prsti jer ima te 3 najlonske tanke žice.

Naravno za koji god tip gitare da se odlučiš preporučujem Yamahu koju i ja imam, ima ih jako solidnih u cijenovnom rangu do 2000kn. Povedi nekog frenda koji svira da isproba malo u music shopu ;);).

Mozes i neku solidnu polovnu za pocetak ako oces, ugl. javi sta si odlucio i uzeo ili štajaznam uradio.  :winknkiss:
And if the dam breaks open many years too soon
And if there is no room upon the hill
And if your head explodes with dark forbodings too
Ill see you on the dark side of the moon ...

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Gitare
« Odgovori #8 : 07. Srpanj, 2007., 12:02 »
Sta se tice prstiju to mi nije problem jer sam nekih 4 godina svirao tamburicu...  :dancing:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Gitare
« Odgovori #9 : 07. Srpanj, 2007., 14:49 »
A i klasične su ti napravljene za baš klasični način sviranja, vrat im je širok i ravan i to je bolje za solaže i trzanje žica prstima, al je malo sjebano za hvatanje akorda ko što beli reče...

A i ja baš ne volim previše zvuk plastičnih žica, previše je specifičan. :faca:

 :ave2: Akustara :ave2:

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Gitare
« Odgovori #10 : 07. Srpanj, 2007., 21:08 »
Reko mi je frend sljedecu stvar sta se gitara i cijena tice..
Da to veze ima s imenom gitare, "bolje" ime visa cijena.

Pa recimo da stagova gitara ksota 1000kn a isto takva ibanezova 3000kn.. jel ima istine u tome?
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: Gitare
« Odgovori #11 : 07. Srpanj, 2007., 21:13 »
Pa uvijek ima neki razlog, ali ga običan čovjek češto ne primjeti. :faca:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gitare
« Odgovori #12 : 07. Srpanj, 2007., 23:35 »
Ja sam dobio Stagg crnu gitaru za 800 kuna, rula umnogo  :dancing:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Gitare
« Odgovori #13 : 07. Srpanj, 2007., 23:45 »
Aj dajte slike ako mozete vasih gitara  :ementaler:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Gitare
« Odgovori #14 : 08. Srpanj, 2007., 00:24 »



ispričavam se zbog loše kvalitete slika, nedamise punit baterije za digitalac (trenutačno) :ementaler:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9