HCL.HR

HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine

  • 67 Odgovora
  • 7670 Hitova
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #30 : 12. Siječanj, 2014., 20:34 »
NISAM SVJESTAN TOGA POUČI ME  :ave: :ave:

To je homaž prvom topiku.  :kava:
Također, i onda sam to radio svjesno,,, objasnio sam ti šalu tad, manji ume.  :kava:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #31 : 12. Siječanj, 2014., 20:41 »
Preslušao sam dvaput, ne baš dovoljno za dobru RECU. Stavim rivju sutra. :>

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #32 : 13. Siječanj, 2014., 01:07 »
BATTILUS - Konkretna održivost :hiha2::hiha2::hiha2::hiha2:

7/10, realno.

Baš ovo što je Pixie =) rekao, ovo je najbolji metal uradak u dosadašnjim topicima. Vokali rulaju, izuzetno je slušljivo  iako nisam pretjerano upoznat s ovim žanrom pa nemam baš neku osnovu za usporedbu, osim tipa Paradise Lost  čije ranije doom albume i tako nisam slušao :mrs:. Jedini minus je u principu to što ne znam ni jednu pjesmu poimence, pati od iste boljke kao i legendarni Bone Sickness - sve pjesme zvuče slično. Nadalje, iako je ovo najbolji uradak do sad (iako to malo znači jer je 2011. lista bila smeće), opet nemam neku pretjeranu potrebu vraćati se ovome, morao sam se tjerati da palim to da bi poslušao za recenziju i mislim da sad nebi prepoznao niti jednu pjesmu osim tipa prve jer se spominje riječ beton :hiha: Nevertheless ( ;)))) kad sam slušao sam uživao, pa bacite uho. Ovoga puta bez glupih hrana metafora, fakat je okej, ali nepamtljivo :wildboy:

Recenzija sklepana nabrzaka, soz =)
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #33 : 13. Siječanj, 2014., 06:24 »
#39. Batillus - Concrete Sustain

OCJENA:
6/10

KAD SLUŠATI:
Dok režete žile i masturbirate pod noćnim nebom, čekajući da se na vas sruši zgrada pod kojom ste netom postavili brdo TNT-a.

+
konsiztentno
distorzirani bas!
misteriozni element!
odlični prijelazi

-
ekstremno neupečatljivo
brdo efekata na vokalima (valjda je to ok u doom metalu)
zahtijeva više slušanja da bi se stekao konkretniji dojam

///

REVIEW:

Batillus je doom metal, subžanr koji baš ne mogu slušati osim pokoje stvari od My Dying Bride i Tiamata, ali eto, ovdje pričamo o Batillusu!

Prvo što upadne u oči su imena tih pjesama. Beton, Hrđa i Trnje dosta dobro opisuju taj ŽELIM UMRIJETI ALI NE MOGU JER SAM NIHILIST feel, dok Bacanje, Ogledala i Opsjed vuku na gothic, što je sve skupa zapravo dosta precizan opis Batillusa. Spomenuo sam tu distorziranu bas gitaru u plusevima, teško ga je ne primjetiti i jako mi se dobro uklapa u cjelokupni dojam. Inače se ti distorzirani basevi češće koriste ko parodija ili nešto, rijetko kad ovako dobro sjednu...

Vidi se da osoba koja je radila ovu glazbu zbilja živi taj doom metal. Pjesme su dosta kvalitetne u čisto tehničkom smislu, raznovrsno je, prijelazi su sjajni, suptilni, neuočljivi... cijele pjesme su jedna jako dobra cjelina, što može biti i problem jer hej, sve je dosta sporo i teško i traži pažnju.

Glazba je ovo koja zahtijeva malo glasnije slušanje od standardnog, mislim da pjesme to i zaslužuju. Ponajveći problem rade ti vokali koji su prekrcani efektima što je donekle podnošljivo, ali ima jedan dio kad sve ode u šašavi clipping zbog distorziranosti i onda mi se pred očima doslovno izmjenjuju crveni bljeskovi od neugode u uhu. Mislim kužim da je ciljano tako rađeno, NIJE PRAVI CLIPPING OK, ali i dalje smeta. Nije da sam generalno PROTIV distorziranih/efektom nakrcanih vokala u metalu, ali ovdje mi često pokvari osjećaj slušanja.

Zbilja ne znam što osjećam dok slušam ovo... ima nešto što mi se sviđa no tek nakon nekoliko slušanja sjedne... zbog tog misterioznog elementa i dajem tako visoku ocjenu - a ocjena je visoka jer eto, bend neću vjerojatno nikad više poslušati.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #34 : 13. Siječanj, 2014., 12:22 »
Još recenzija, pička vam materina :hiha2: Bar da doguramo do 30 :wildboy:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #35 : 13. Siječanj, 2014., 15:04 »

39. Batillus - Concrete Sustain

Odlično, uspio sam naći par tekstova na netu za razliku od prethodnog albuma. To nešto govori xD. Šalu na stranu, ovo je nešto što bih mogao bez problema zavoljeti (već i jesam donekle) i slušati u dosta prigoda, pogotovo dok treniram. Kao što noob kaže, ima u sebi malo te neke misterioznosti i dosta je atmosferično. Bass gitara mi paše i općenito volim kada ju čujem bez da se puno mučim il nešto i bubnjevi su, opet za razliku od prethodnog albuma, svedeni na neku optimalu, valjda je to jedna od značajki doom metala, nisam siguran pošto baš i ne znam mnogo (išta) o doomu. To mi se sviđa, a i lirike su donekle razumljive i bez čitanja, ali ipak mnogo metal riječi :D. Sve pjesme su kao jedan komplet, imaju sličnu strukturu koliko sam primjetio, i lajkam te stišane dijelove pa onda malo brutalnije i tako u krug. Malo zna izazvat osjećaje tjeskobe ili nešto drugo, ne znam koju riječ koristiti. Uglavnom, fino mi je sjeo.

Ocjena: 8/10
« Zadnja izmjena: 13. Siječanj, 2014., 15:06 Seengeer »

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #36 : 14. Siječanj, 2014., 10:51 »
39. Šišmišilius - Konkretna Održanost

Pa ovo je ok! =) Svi smo veselo povikali. Ne znam, može se slušati i da ti bude zanimljivo. Par puta mi se učinilo da slušam Tiamat ili Black Wizard što može samo biti plus, jer nije jeftina kopija istih. Sviđa mi se također što ne pila kao što inače ovaj žanr zna. Rifovi su korektni, dovoljno uopečatljivi i dovoljno dugo (tj, ne predugo) traju. Ne sviđa mi se jedino taj gritty industrial zvuk koji kad se pridoda vokalima zvuči isuviše izvještaćeno i nekako neugodno kulerski kao. Ima super songs, tipa Mirrors i Rust su mi beton, ostalo je isto vrlo slušljivo.
Sve u svemu, album je stvarno dobar, ali ono, nije da ćete se truditi ga slušati još mnogo puta u životu. Imam dojam da je rekao svoje i odlična je preporuka za nekoga tko želi poslušati nešto novo u žanru, ali sumnjam da će se mnoge stvari vrtiti na ripitu (možda baš zbog te nedovoljne sirovosti) ili da će se stavljati u top pleyliste za mobitel slušanje.
6/10

Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #37 : 14. Siječanj, 2014., 11:25 »
39. I ja sam tija prevesti kao Konkretna Održanost  :(

Užasno dosadno, ko kaže drugačije laže... osim zadnje pisme koja je baš beton i ima zrno drugačijosti u sebi od ostalih stvari na albumu. Beskonačno pilanje po gitari, dosta smećast i nezanimljiv vokal. Zadnja pisma je jako fina i mogu se zamisliti kako šetam po noći pijan u kratkim rukavima na minus 10 i razmišljam što radim sa svojim životom i zašto to :hiha:

Konačan skor - 6,5/10
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #38 : 16. Siječanj, 2014., 23:05 »
Alo, vođo. Oćemo dalje pomalo?
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #39 : 17. Siječanj, 2014., 14:11 »
i jab' recenziro :o

39. Batillus - Concrete Sustain - 2/10

:(

prvi put da slušam nešto takvog tipa, doom/sludge. ne znam jel postoje bolji primjeri istog žanra, al ako je sve ovakvo, ovaj podžanr metala mi se apsolutno ne sviđa.
ne mogu ja te spore ritmove, usporavanje, nešto što bi se trebalo nazvat vokalima. nijednu riječ nisam razumio i jedva sam se natjerao do kraja poslušat album. stvarno sam htio da mi se svidi da mogu reć "neočekivano mi se svidio blackened doom metal omfg :hiha:", al nije. nisam mogao poslušat više od jednom i to kroz 2-3 dana. jedna ocjena zbog malo gitarice na kraju zadnje pjesme, druga zato što ima samo šest pjesama na albumu. sorkač svima kojima se svidio album ili vole takav met'l, nez.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #40 : 17. Siječanj, 2014., 15:16 »
da. neda mi se nešto specijalno recenzirat jer je stvarno smor od albuma.
prvi put slušam ovakav žanr i stvarno je ugodno za uši slušat taj đir, al jbg, loše su mi pjesme.
prva pjesma je dosta dobra, a kasnije se baš ništa drugo ne događa. sve je isto.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #41 : 17. Siječanj, 2014., 15:23 »
da bar netko drugi ima moći interneta.


Raspberry Bulbs - Deformed Worship
Black Metal/Punk | Rok za recenziju: 19.1.2014. | Kliki

odvratno, punk metal. ima samo dva dana za poslušat, al sve više od 1 minute će ionako bit previše.

*

[proGABBEing] Richard

  • **
  • 519
  • sve je bolje kad se spoha lmao <:^)
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #42 : 17. Siječanj, 2014., 16:03 »

baš je sjebano da se čikanović upozno s ovim najmetal žanrom realno kroz ovako smećast album. kao sludge je i doom al ne dovoljno da bude se osjeti baš snažna sluzavost i propast, nego renom dosta. ko neki stoner ali s najgorim vokalima na svijetu.

tipa ovaj rust, koje šabanstvo, dakle neki static x samo dublje riff, pa onda nešto skoro nu metal baš jako grozno, sranje je doslovno funky povraća mi se.

sve je zacementirano dovratnom zadnjom pjesmom s nemetal muzikom, najedanput black metal shriekovima U POZADINI.

odvratan album, nikad ga u žuivotu neću ni slučajno poslušat.

Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #43 : 17. Siječanj, 2014., 17:25 »
Black Metal/Punk

Ovo sigurno neće biti najveće smeće ikad :hiha:
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: HCL Top 3 Albuma Pitchfork Top 40 Metal Albuma 2013. Godine
« Odgovori #44 : 18. Siječanj, 2014., 12:54 »
:hihi:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9