HCL.HR

Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)

  • 508 Odgovora
  • 53877 Hitova
*

Zapi

  • Gost
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #225 : 27. Veljača, 2009., 19:00 »
Ovaj Aborted bi bio kul da nije tih vokala..

u oba ova banda Zornova mi je kul kaj nema ni pretjeranog growla previše, niti onog clean smeća ko kod powera..i saxofon uz to..rula užasno..




kod oba ova dole banda (pogotov prvi koji mi se rimotli sviđa) mi smeta, neznam točno opisat, al ima nešto eopsko u njem, u samom zvuku..i to mi je onak smješno, a ne želim da mi bude smješno dok slušam metal..

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #226 : 27. Veljača, 2009., 19:34 »
Power metal po defaultu saka, black mi je bolji od powera(makar ni black ne slušam previše).
Nego, zanima me, koji je najbolji album Cannibal Corpsea, i ako bi netko mogao opisati malo detaljnije sam bend i njihov stil, pošto sam se po raznim sajtovima samo načitao kako su poprilično agresivni i imaju bolesne lirikse. Mene zanima, koliko su brzi, koji žanr prevladava u njihovoj diskografiji, kakvi su im riffovi, vokal i te sitne kerefeke...

Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #227 : 27. Veljača, 2009., 20:02 »
Cannibal Corpse je death metal. brzi zestoki iako ima i sporijih zestokih  :ementaler:
growl vokal  i najdrazi bend jima carreya. defenitivno imaju jedne od najbolesnijih liriksa.

inace htio bi preporucit od deatha- human i symbolic albume. predobro nesto sto svaki headbanger koji drzi do sebe bi trebao imati u kolekciji :ementaler:(ako voli death metal)

i da kreator-violent revolution(pjesma ne album) predobar kraj i sve
http://www.youtube.com/watch?v=dR7xBj0bDD8

*

SpacePig

  • ****
  • 1400
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #228 : 27. Veljača, 2009., 21:43 »

*

waka

  • ***
  • 641
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #229 : 27. Veljača, 2009., 22:36 »
Power metal po defaultu saka, black mi je bolji od powera(makar ni black ne slušam previše).

Kakve veze imaju power i black, osim što oboje često imaju poprilične količine smiješnosti u sebi? :\

Što se tiče CCa, ovdje pročitaj ukratko sve što te zanima o njima.
Pregledno je i sve, tako da ne brineš oko pilanja s puno teksta ukoliko te ne zanima.

Nikad ih nisam slušao iz jednostavna razloga što smatram da nešto sa tako tulavim imenom ne može biti odveć kvalitetno.
Al pošto me zanimalo nešto žestoko, sluša se Nile, koji je, onak, najkul bend na planeti. jedna kul pjesmica
Slično tomu, Behemoth koji od kojeg su za preporučiti svi albumi od Satanice ( za death, ovi prije su black ). I svaki je drugačije tematike, al kvalitetan i prepoznatljiv.
Oba su kultni bendovi, al pošto pitaš za Cannibal Corpse, ne znam koliko znanja imaš o tome pa eto.

Općenito mi čisti death metal ne valja, mada mi je recimo najdraži žanr melodeath, a najslušaniji technical death u zadnje vrijeme.. čudno malo, al ae. :wildboy:

Btw, Zapi vokal Aborteda je čudestan zapravo, što sve može izvući sa njim.
Da, ima nešto epsko u onima, ali ni približno onoliko koliko ima u poweru, a i odslušaj drugih par pisama od Kadenzze, to je japanac koji zna što radi :hug
I da, slažem se, epsko = fail, ako se ne napravi na dobar način.
Kao recimo, ovo ->
http://www.youtube.com/watch?v=LFZ1Llkic9Y
« Zadnja izmjena: 27. Veljača, 2009., 22:39 waka »

Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #230 : 28. Veljača, 2009., 11:39 »
pravi death metal ne saka :wildboy:
volim melodeath posto sam prije sazno za njega, al i pravi death je dobar ako se isfura na pravi nacin.

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #231 : 28. Veljača, 2009., 12:02 »
Ane, melodeath je i meni definitivno najdraža podskupina metala.
Inače, jedan od čudnijih i težih bendova za svrstavanje u određeni žanr su francuska Gojira.
Moglo bi ih se nazvati nekakvim progressive deathom, no ima i elemenata drugih žanrova, poput doom metala. Pjesme su im generalno dugačke, dok je vokal u najmanju ruku čudan, te bi ga opisao kao mješavinu clean i growl vokala. Preporuka.

*

waka

  • ***
  • 641
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #232 : 28. Veljača, 2009., 12:05 »
Hm, mislim da sam to slušao, i zvučalo mi je jako obačavajuće jer su ponegdje bacali na In Flamese mi, ali ništa posebno zapravo.. :(

*

majmun

  • ***
  • 753
  • pe'šest
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #233 : 28. Veljača, 2009., 12:07 »
E, jeli zna itko od vas neki bend sličan Biohazardu? To je ka neki hardcore rap metal. To ja volim.

ORILO GORILO, JEBE SE NAMIN, TORNADO NADIN, VAJIK JE S VAMIN!

Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #234 : 28. Veljača, 2009., 12:22 »
google ;)

gojira mi zgleda ko da se nabrijava na perfect circle i tool :solidus:

*

Swink

  • *****
  • 1869
  • All flaw, no hero.
    • http://www.theprp.com
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #235 : 28. Veljača, 2009., 12:58 »

Inače, jedan od čudnijih i težih bendova za svrstavanje u određeni žanr su francuska Gojira.

Whalecore. From Mars to Sirius owna. Ali, da, tezak bend u tri picke matrine, nije za svakodnevno slusanje.
... what a tragic mess you fools have made of this.

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #236 : 01. Ožujak, 2009., 11:18 »
...ali tehnički su perfektni :ementaler:
Inače, današnja preporuka su melodeath genijalci iz švedske, Dark Tranquillity.
Najlakše bi ih opisao kao blažu verziju In Flamesa, od kojih mi mnogo bolje pašu.
Nešto sporiji tempo pjesama, clean vokali pomiješani s growlanjem, koje je na nekoj izdržljivoj razini.
Preporuka ako volite bendove tipa In Flames ili općeniti melodeath.

Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #237 : 01. Ožujak, 2009., 12:06 »
lol? dark tranquility laksi od in flamesa? ah dobro kako u kojem razdoblju. sad su sigurno zesci od njih, prije nisu bili.
nisam bas cuo clean vokal u njihovim pjesmama :solidus:

ugl preporucam monochromatic stains
http://www.youtube.com/watch?v=5hUniQhMkJw
i
static od njih
http://www.youtube.com/watch?v=vkRrC_98ZI8

*

waka

  • ***
  • 641
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #238 : 01. Ožujak, 2009., 12:47 »
Ono.. Dark Tranquility i In Flamesi su osnova za melodeath, ne treba ih baš preporučati..  :wildboy:

Imaju par pisama sa čistim vokalom, recimo, meni mnogo kul pisma Miserys Crown sa zadnjeg albuma..

A novi IF su govno, jebite se. :wildboy:

*

CtHuLhU

  • **
  • 410
  • KučKe mE mrZe,to ZnaČi Da WrijeDim.
Re: Metal (preporuke kvalitetnih bendova svih žanrova)
« Odgovori #239 : 01. Ožujak, 2009., 13:20 »
Novi IF su definitivno lošiji, ali pronađe se i pokoja dobra/odlična pjesma.

E, jeli zna itko od vas neki bend sličan Biohazardu? To je ka neki hardcore rap metal. To ja volim.
Motograter su im slični u nekim stvarima, ali su mnogo mračniji i imaju neke sitne elemente industriala, koji su doduše manje više neprimjetni.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9