HCL.HR

Slušalice

  • 15 Odgovora
  • 2131 Hitova
*

n00b

  • ****
  • 1663
Slušalice
« : 27. Lipanj, 2010., 18:49 »
Uzeo bi neke sluške, male da pale, jer ću na jesen možda uzimati iPod neki. Ove sad što imam su Panasonic, cca 150 kn, sretan sam, ali ako su ove TOLIKO dobre koliko cijeli internet priča o njima onda ako budem sebi dobar ću si ih vjerojatno uzeti.

link

U Hrvatskoj su oko 600 kn, negdje sam vidio link, guglam sad i ne pronalazim. Ima model S2 i S4. S4 je bolji ali triput više precijenjeniji.

Isprobat ću ih nadam se uskoro pa čuti je zbilja postoji razlika. Prijedlozi i ideje?


*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Slušalice
« Odgovori #1 : 27. Lipanj, 2010., 19:16 »
Sam si si odgovorio na pitanje, S4 jebeno rulaju.

Btw nikad nisam kuzio ljude koji nisu ulagali u slusalice, to je meni jedna od glavnih stvari i odreko bi se radije tipkovnice nego slusalica.

600kn je apsolutno nista za slusalice koje imaju tako dobru reprodukciju.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Slušalice
« Odgovori #2 : 27. Lipanj, 2010., 19:18 »
Naspram ekvivalentnog Sennheisera ovo je bolje?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Slušalice
« Odgovori #3 : 27. Lipanj, 2010., 19:18 »
Po pitanju in ear slusalica srednjeg ranga- da


*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Slušalice
« Odgovori #4 : 27. Lipanj, 2010., 19:32 »
600kn je apsolutno nista za slusalice koje imaju tako dobru reprodukciju.

To sam htio čuti. Ili pročitati. Jer hvaljene bivaju na sve strane, al doslovce na sve. I prije mi nikad nisu bili jasni ljudi koji ulažu milijune u zvuk (ok zanemarimo snobističke audofile), al sad mi je sve teže slušati nekvalitetan zvuk ili reprodukciju istoga. Nije sad da imam ne znam ti kakvo ozvučenje na poslu/doma ali dostojno je i pristojno.

Zapravo sam skužio da me to ful nesrećuje. Kad čujem pjesmu koju volim na 128 s jutjuba izripanu. Ili kad mi krči iz lošeg zvučnika. A sluške, bar ove, zvuče predobro.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Slušalice
« Odgovori #5 : 27. Lipanj, 2010., 19:35 »
To je istina, jer sam od osnovne škole sam sebi nabavljao audio opremu i to je bio fuš, a otkad sam čuo nešto od michaela jacksona na ipodu sa sennheiserom... bože sveti. Prestao sam slušat muziku dok si ne sredim nešto  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Slušalice
« Odgovori #6 : 27. Lipanj, 2010., 20:19 »
Jedini problem je što iPod, iako rula sve ikad, nema baš najbolju/kvalitetniju reprodukciju...odnosno audio izlaz. Tako da slušalice od 600 kuna mogu značit i bacanje novca.  :wildboy:

Zvučat će bolje od isporučenih. Neupitno. Al možda neće zvučat bolje od nekih jeftinijih Pioneerovih primjerice.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Slušalice
« Odgovori #7 : 27. Lipanj, 2010., 20:26 »
Zar nebi onda trebali slušati muziku na audio cd-ovima za kompletni doživljaj?

Mislim, kolko se razlikuje bit rate na audio cd-u i izripanom mp3 :/
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

Odg: Slušalice
« Odgovori #8 : 27. Lipanj, 2010., 20:27 »
Ima tko slušalice od 600 kn? Ja imam iPod pa da vidimo.  :hiha:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Slušalice
« Odgovori #9 : 27. Lipanj, 2010., 20:32 »
Ljudi, neki rendom, neki relevantni, tvrde da je iPod sasvim ok i da se razlika, kakti, jebeno kuži. A poslušat ću sam ionako pa počut.

Mislim imam svoje pa usporedim sa S4, neki 320 mp3 nešto ili FLAC (što, vjerujem iPod može vrtiti...jel da?  :wildboy:).
Već ove moje sluške su puno bolje od svih drugih koje sam isprobao inear, preko moba, mp3 playera i kompa direktno (preko zvučnika input).

Ako se na iPod testu :hiha:, S4 pokažu bolje od mojih, onda nikako nije bacanje novaca. h1h1

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Slušalice
« Odgovori #10 : 27. Lipanj, 2010., 20:34 »
Zar nebi onda trebali slušati muziku na audio cd-ovima za kompletni doživljaj?

Mislim, kolko se razlikuje bit rate na audio cd-u i izripanom mp3 :/

SACD il ploče. Ne na CD-u. To za sirotinju. :wildboy:
Inače, 128 Mp3 znači otprilike kompresiju od 11:1 u odnosu na CD. (uncompressed audio as stored on an audio-CD has a bit rate of 1,411.2 kbit/s)


@n00b nemre iPod FLAC vrtit. I, ak uzimaš iPod budi svestan da si ovisan o iTunesu. Netko ih hejta, pa imaj na umu.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Slušalice
« Odgovori #11 : 27. Lipanj, 2010., 20:34 »
Mislim, kolko se razlikuje bit rate na audio cd-u i izripanom mp3 :/

MP3 max 320, a audio je na 1411. Nije da čuješ preveliku razliku na random zvučnicima ali ajde.

Ja imam Sony Eriscconove slušalice na mobu (150-200kn ako se sjećam) i nerealno su dobre. Mogu tek misliti kakve su ove od 600  :wildboy:

edit:
lol faca
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Slušalice
« Odgovori #12 : 27. Lipanj, 2010., 20:49 »
nemre iPod FLAC vrtit.

Ha.

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless

Kažu ljudi da FLAC u ALAC ide ono idiot proof. Mislim realno lossles su oba ne znam šta se ima mijenjatii osim ekstenzije mrtve.  :wildboy:


*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Slušalice
« Odgovori #13 : 27. Lipanj, 2010., 21:04 »
Iznenadio bi se. :wildboy:

Treba ti dekoder mrtvi neki. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Slušalice
« Odgovori #14 : 27. Lipanj, 2010., 21:42 »
Razliku između 320kbs stvari i FLAC stvari mozes primjetit jedino na nekom reprezentativnom hi-fi sustavu.

Ako se koncetriras na zvuk onda zvuci malo glasnije i punije, ali za ovak svakodnevno slusanje nema smisla.

Ja ju recimo ne primjetim toliko na slušalicama niti na live eventima, razlike su minorne.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9