HCL.HR

Trening Za Umiranje - HP Biografija

  • 2 Odgovora
  • 1241 Hitova
*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Trening Za Umiranje - HP Biografija
« : 03. Siječanj, 2007., 14:34 »

TRENING ZA UMIRANJE - Aleksandar Dragaš (Profil)

100kn (Profil) - Informacije ovdje
------------------------------------------------
Citat:
On im je bio prijatelj, otkrivač, izdavač, recenzent, pa sad i biograf.
Sutra će opet biti recenzent koji neće moći odvojiti svoju funkciju kritikanta odvojiti od funkcije prijatelja benda i tako će nastaviti lanac neprirodnog spajanja ljudi koji ne bi trebali pisati s predumišljajem "šta ako se bendu zamjerim napišem li nešto loše".

To vam je Aleksandar "Veliki" Dragaš, zaboravite ono susjedsko Sale. Lik koji temeljem pisanja u najčitanijem nacionalnom dnevniku drma hrvatsko glazbeno - kritičkom scenom preuzimajući štafetu od Vrdoljaka i Glavana. I svega onga što kod njih jeste i nije valjalo.

No, ovo je zabavno štivo u onoj mjeri koliko se tiče same priče o hrvatskim Toten Hosenima i Toy Dollsima. Punkom inficiranim kvartovskim zajebantima koje je vrijeme i odrastanje formiralo u jedan od najvećih nacionalnih rock bendova. Hladno Pivo.

Kada se Dragaš prime izvinjavati i stavljati ograde naznačujući sve što on nije prilikom pisanja knjige i kada se tiče njegovih opservacija o sceni, njenom razvoju - onda je u području koje je najzamornije.

Ovo je njegova odstupnica: "Trening za umiranje nije tipična rock biografija kakvu možda očekujete, a u kojoj niz relevantnih sugovornika više ili manje pametno zbori o vašem omiljenom punk-rock bandu iz Gajnica. Takvu biografiju u kojoj će se o Hladnom pivu pisati neutralno, objektivno i više kroz razmišljanja i rakurs drugih ljudi ostavljam da napiše netko drugi, jer moja je povijest druženja s Hladnim pivom nešto drukčija i s obzirom na nju ja se, sve da sam to i htio, ne mogu igrati objektivnog biografa Hladnog piva. Ova knjiga je something completely different, rekao bi Monty Python, a za to kakva jest, postoji niz razloga. Igrom slučaja, naime, niz godina bio sam u neposrednoj blizini Hladnog piva, pa mi se - možda i pogrešno, ne znam to ni sam - učinilo da bi, u mom slučaju, bilo najuputnije napisati posve subjektivnu knjigu o najdražem bandu u kojoj ću iznijeti i vlastita sjećanja o vremenu u kojem sam s Hladnim pivom proveo kao njihov menadžer, vozač, diskograf, a ponekad, zvuči neskromno, ali istinito, „mentor" ili „stariji punk-rock brat", koji ih je s vremenom uputio u neke tajne punka, rocka, diskografije, menadžerstva i svega onoga što je bitno za jednu rock karijeru."

Štogod mislili o jednom ili drugima knjiga je zabavna i lako se čita.

 :rockout3: :rockout3:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Re: Trening Za Umiranje - HP Biografija
« Odgovori #1 : 03. Siječanj, 2007., 16:54 »
Pa za fanove...

HP je zakon.

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Re: Trening Za Umiranje - HP Biografija
« Odgovori #2 : 03. Siječanj, 2007., 19:08 »
blaster pa znaš ti kad ti je to izašlo.
ima već dobrih 2 i pol mjeseca sigurno. :-k

al nebi kupio da ga jebeš.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9