HCL.HR

Prve recenzije Wii U konzole

  • 9 Odgovora
  • 3187 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Prve recenzije Wii U konzole
« : 18. Studeni, 2012., 10:10 »
Sada kada je konzola izašla u Americi (danas), bilo bi vrijeme da polako onaj topic za općenitu raspravu o Wii U konzoli maknemo iz sticky pozicije, pustimo ga da dostojanstveno umre i pokrenemo malo više specifičnih Wii U tema u ovom podforumu. Pa da započnem s jednom ovakvom,

Prve recenzije Wii U hardvera su počele pristizati, upravo djelomično pročitao Joystiqovu, pa da podijelim link:
http://www.joystiq.com/2012/11/18/review-nintendo-wii-u/

Konzola inače ima day one update koji nakon instalacije omogućuje neke lijepe stvari koje bi trebalo uključiti u te rane recenzije. Tako da recenzije nekih drugih portala još nisu online, ali bi trebale biti tijekom dana.

Naletjeli vi na neku recenziju? Dajte link.  :piva:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prve recenzije Wii U konzole
« Odgovori #2 : 19. Studeni, 2012., 17:10 »
Da ima dosta unboxing videa na YouTubeu (i dalje je Iwatin daleko najbolji). A inače, sutra bi trebao IGN-ov review stići, a vjerojatno onda i review drugih portala.

Engadget ima recenziju od jučer još:
http://www.engadget.com/wii-u-review/nintendo-wii-u-review/

A iako je bolja od Joystiqove, kao ni jedna druga na koju sam ja naletio ne spominje Nintendo Network, eShop i slične online funkcije. Što je i logično, jer su svima, pa i recenzentima postale dostupne tek od jučer nakon tog inicijalnog updatea.

EDIT:
Op op, sad sam tek vidio - stigao je review Digital Foundry na Eurogamer, oni obično znaju o čemu pričaju i idu u detalje o tome:
http://www.eurogamer.net/articles/df-hardware-nintendo-wii-u-review
« Zadnja izmjena: 19. Studeni, 2012., 17:13 Ementaler »

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Prve recenzije Wii U konzole
« Odgovori #3 : 19. Studeni, 2012., 22:20 »
EuroGamer ima trenutno najbolju recenziju!
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prve recenzije Wii U konzole
« Odgovori #4 : 21. Studeni, 2012., 08:50 »
The Vergeov review:
http://www.theverge.com/2012/11/18/3658130/nintendo-wii-u-review

Ništa novo, čak mi je loša recenzija, pogotovo video recenzija. I opet, to je jedna od onih ranih recenzija pa nema utisaka o Miiverseu i ostatku online mogućnosti, a dopustili su čak da to direktno utječe na ocjenu.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prve recenzije Wii U konzole
« Odgovori #5 : 21. Studeni, 2012., 19:07 »
Još malo Eurogamera, ovaj put usporedba kvalitete slike i performansi izmeu X360, PS3 i Wii U verzija Mass Effecta 3:

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-mass-effect-3-wii-u-face-off

Po pitanju performansi, Wii U je između X360 i PS3 gdje je PS3 najgori s čestim padanjem frameratea ispod 30. I tako dođosmo do još jedne informacije koja ništa ne znači.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Prve recenzije Wii U konzole
« Odgovori #6 : 21. Studeni, 2012., 19:18 »
Sve u svemu, izgledno je da ćemo imati super kul ekskluzive i nešto kvalitetnije multiplatform igre (u usporedbi sa originalnim Wii-em) u budućnosti i solidne multiplatformere do izlaska novog PS-a, Boxa, naravno ako pola third party developera ne odustane od Wii U-a. To je čak... okej.  :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prve recenzije Wii U konzole
« Odgovori #7 : 22. Studeni, 2012., 11:05 »
IGN napokon objavio svoju punu recenziju i ne znam - taj Nic Vargus treba dobit otkaz valjda. Em recenzija kasni previše, em nije ni napisana tako da se to kašnjenje ikako opravda. Mislim, evo citata jednog:

"The processor is an IBM Power multi-core processor, but its specificities and true power is still under wraps. Fortunately, the GPU isn't. It's a fully capable AMD Radeon-based High Definition GPU."

Ovo je baš banalna greška. Kao o procesoru ne znamo ništa osim toga da je IBM-ov više-jezgreni procesor, ali zato o GPU-u znamo JAKO PUNO više... Znamo da je to AMD-ovo HD čip iz Radeon obitelji. I to je to. Da, jako puno znamo. Mislim, zapravo i znamo nešto više, kad se malo upustiš u istraživanje i analize nekih usporedbi možeš izvući neke pametne zaključke, ali nije to napisao, vjerojatno zato jer zapravo ne zna ništa o tehnikalijama vezanima uz procesore, bar na teoretskoj bazi. Osim toga recenzija ima i par typoa.

U svakom slučaju, prve recenzije Wii U-a su dosta loše. Ne u smislu da konzolu kude previše (iako da, nije bajno ocjenjena), nego su recenzija same po sebi skoro iznenađujuće loše napisane.

The Verge inače poštujem dosta, pa su i oni failali odmah u startu:

"Time to clear a spot in your home theater stack. The Wii U's console is a hefty piece of machinery, a glossy black (or white) rectangle that may or may not slide neatly next to your TV. It's surprisingly large — it weighs about 3.5 pounds, and is nearly 11 inches from front to back. The size isn't the end of the world since it's something you'll rarely pick up or move, but it's deep enough that it stuck out over the edge of my TV stand."

Mislim, možda griješim, ali nije li Wii U MANJI od X360 Slima pa i najnovijeg PS3 Super Slima? Zašto bi onda itko uopće spominjao veličinu na neki lagano negativan način? Osim ako nije u kontekstu usporedbe sa starom Wii konzlom od koje je, istina, malo veći. I u ostataku recenzije ima čisto blesavo opisanih stvari, nepotrebnih dijelova pa i nekih koji pokazuju neupućenost autora. Ne znam, inače ne čitam toliko strane recenzije, ali ovo me zanima sada pa se bacio malo na čitanje i eto - kod većine se razočarao.

Inače, naša recenzija bi trebala ubrzo nakon europskog launcha, još se čeka da konzola zapravo stigne u Hrvatsku.

Odg: Prve recenzije Wii U konzole
« Odgovori #8 : 22. Studeni, 2012., 11:09 »
A ta recenzija će rulati.  :hiha:

Nego, zašto uopće čitaš recenzije rendom tech blogova?
Verge, Engadget i svi slični. Oni će svi napisati korporativno rendom recenziju koja ne kaže previše.
Prvenstveno jer nisu gaming sajtovi pa će komentirati više sa gadget stajališta.

A U USPOREDBI S AJFONOM JE WII U DOSTA VELIK! xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Prve recenzije Wii U konzole
« Odgovori #9 : 22. Studeni, 2012., 11:12 »
A ta recenzija će rulati.  :hiha:

 :hiha:

Nego, zašto uopće čitaš recenzije rendom tech blogova?
Verge, Engadget i svi slični. Oni će svi napisati korporativno rendom recenziju koja ne kaže previše.
Prvenstveno jer nisu gaming sajtovi pa će komentirati više sa gadget stajališta.

A znao sam i dobru recenziju pročitati kod takvih - baš ono pametne zaključke donesene nakon nekakvog stvarnog rada - testa, istraživanja. Ali da - uglavnom su takve recenzije bile za kakve tablete i mobitele.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9