HCL.HR

Wii U u HCL-u, imate pitanja?

  • 75 Odgovora
  • 37359 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #30 : 20. Prosinac, 2012., 13:54 »
Pitanje vezano za gamepad, sad kad je proslo malo vise vremena otkad ste ga na hclu nabavili, kako se snalazite sa baterijom, dali vam je dovoljna za jedno ''sjedenje'' ili vam je gamepad stalno spojen kablom u struju? Nekak mi se cini da ce meni to bit najvjerojatniji nacin upotrebe....

Btw nintendo je priznao problem na sporom osu i rade na rijesenju, bilo u zadnjem japanese directu....

Tobože je ovaj zadnji manji system update ubrzao OS... ali zapravo nije. Tj. neki govore da im se čini brže, ali nisam vidio nigdje da je Nintendo službeno rekao da je brzina učitavanja aplikacija ono što taj update poboljšava.

Uglavnom, spor je OS i dalje :)

A što se kontrolera i situacije s baterijom tiče, čudno je to zapravo jer očekivao sam probleme, ali ne - nemam nikakvih problema s baterijom. Riječ je samo do toga kako se organiziraš. Prije svega, kontroler uvijek držim na najslabijem brightnessu, jer mi tako zapravo najviše odgovara (presvijetlo mi je sve iznad toga, a i na najslabije je vrlo vidljivo i ugodno). A to znači da može izdržati do negdje 5 sati rada. Jer brightness je ovdje najbitnija stvar zapravo za trajanje baterije, zajedno s glasnoćom zvučnika - nije čak ni tako bitno igraš li intenzivnu neku igru ili surfaš netom ili samo biraš stvari po izborniku konzole - baterija se u gotovo svim situacijama podjednako troši jer kontroler je zapravo dummy uređaj, više-manje samo prenosi sliku koju mu šalje konzola, ne bavi se obradom podataka.

I osim toga - koristim craddle, tj. onaj dock što dobiješ uz gamepad. Kad god ne koristim konzolu, Gamepad stoji pokraj nje u craddleu i tako se puni. Tako da je uvijek pun do kraja kada ga zapravao krenem koristiti. A nisam do sada stigao igrati više od tri sata od jednom, pa mi se nikad nije ni ugasio Gamepad usred igranja zbog baterije. Dapače, ne sjećam se da sam ga vidio na manje od dvije crtice baterije od kad sam dobio konzolu. Tako da ne - nemam problema s GamePadom. Dapače, čak sam zadovoljan s trajanjem baterije. Naravno, bit će problem ako želiš maksimalan brightness i imaš vremena igrat se preko 3-4 sata dnevno... a pogotovo ako ti ne uđe u praksu korištenje craddlea, odnosno punjača. Ali inače baterija baš i nije takav problem.



*

lahvos

  • *
  • 147
  • End discrimination - Hate everyone!
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #31 : 20. Prosinac, 2012., 14:03 »
Hvala na odgovoru, znaci moze se sa gamepadom, samo treba malo navike :)

Sto se tice Os-a, mislio sam na ovu vijest:

http://www.nintendolife.com/news/2012/12/nintendo_is_sorry_for_wii_u_load_times_is_working_on_a_fix

To je od jucer, na par drugih stranica se i spominje da bi update koji bi to rijesio trebao biti do kraja godine........
''Parameters in real life and in net games are directly inversed. The strongest players in games, in reality are those useless person with the most time in their hands. That's very common. When a legendary hunter appears, that's also when the legendary useless bum appears."

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #32 : 06. Siječanj, 2013., 21:33 »
Mene zanima dal treba za  Wii U imat i onaj motion plus controller  :D

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #33 : 06. Siječanj, 2013., 22:49 »
Nije neophodno za Wii U igre, ali ako misliš Wii igre igrat na njemu, onda ti treba WiiMote, da. I neke Wii U igre podržavaju Wii Remoteove, a u nekima su i potrebni, najčešće za multiplayer.
« Zadnja izmjena: 07. Siječanj, 2013., 12:18 Ementaler »

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #34 : 07. Siječanj, 2013., 12:14 »
Hvala puno , a jel se može kako izbjeći igranje sa Wii remoteom na Wii U?

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #35 : 07. Siječanj, 2013., 12:21 »
Valjda me nisi shvatio - jer pitanje nekako nema smisla. Gle, gotovo sva stara oprema s Wii konzole raditi će i na Wii U, ali samo ako to igra koju pokrećeš podržava. Ako igra nije napravljena tako da podržava stari WiiMote onda, nema smisla ni da pokušavaš spajati WiiMote.

Ako želiš igrati stare Wii igre na Wii U konzoli to naravno možeš (pokreneš Wii mode i ubaciš Wii igru), onda će ti trebati stari WiiMote i ne možeš ih igrati na novom Wii U GamePadu jer, logično, stare Wii igre ne podržavaju takav kontrolere - tj. ne podržavaju ništa drugo nego stare WiiMoteove i eventualno GameCube kontrolere.

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #36 : 07. Siječanj, 2013., 14:28 »
 OK,hvala al gle, ja namjeravam kupit Wii U ali nemam Wii Mote pa me zanima hoću li moći igrat igre koje podržavaju Wii Mote.
Zanima me dal se u tim igrama koje podržavaju Wii Mote baš mora igrat s WiiMoteom ili se može samo s Gamepadom bez Motea.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #37 : 07. Siječanj, 2013., 16:56 »
Ma može se i bez WiiMotea sve igrat - jednostavno preko Wii U GamePada... a samo neke igre traže WiiMote, ali to je obično samo za multiplayer recimo... Uglavnom, WiiMote je više dodatna oprema koju možeš i ne moraš imat.


Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #38 : 07. Siječanj, 2013., 17:23 »
E to sam te cjelo vrijeme pitao ali nema veze važno da se razumijemo. Hvala puno  i da imata odlične racenzije na youtube-u.

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #39 : 11. Siječanj, 2013., 19:17 »
Kad će puna reca WII-ua i šta vi mislite hoće li ozbiljni developeri relativno brzo ili neće uopče (nadam se) odustati od izrade ozbiljnijih igara kao što je to bio slučaj s WII-om

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #40 : 11. Siječanj, 2013., 19:51 »
Kad će puna reca WII-ua i šta vi mislite hoće li ozbiljni developeri relativno brzo ili neće uopče (nadam se) odustati od izrade ozbiljnijih igara kao što je to bio slučaj s WII-om

Uskoro nakon Zlatnog Dabra (nakon što izbacimo sva tri videa i članka) ide puna recenzija Wii U konzole i još barem jedan (vjerojatno dva) videa koja će ići uz nju.

Što se developera i ozbiljnijih igara tiče - novac će kao i uvijek biti presudan. Ako im se isplati raditi igru u verziji za Wii U, onda će ju raditi u verziji za Wii U. A isplatiti će im se primarno ako se konzola proda u velikom broju primjeraka, tj. ako mnogo ljudi posjeduje tu konzolu. Drugi faktor je isto to koliko će lagano biti programirati za Wii U. Riječ je o specifičnoj hardverskoj arhitekturi koja nije previše slična onome kako su PS3 i X360 "složeni" (zato su portovi s tih konzola većinski loši). Wii U ispod haube ima GPGPU, ima i neobičan procesor... razne tehnologije na koje se developeri trebaju priviknuti nakon što su već niz godina navikli raditi za jednu stariju arhitekturu kakvu imaju PS3 i X360. I sad - ako PS4 i X720 budu slične, modernije arhitekture kao Wii U (samo vjerojatno jači), onda ne bi trebao biti problem developerima napraviti port koji jednostavno malo lošije izgleda u verziji za Wii U. Ako ne bude tako, onda ćemo vjerojatno za tri godine imati sličnu situaciju kao s Wii konzolom.

Ali mislim da će definitivno drugi next-gen uređaji ići na GPGPU rješenje kao i Wii U, a samo to već će biti dovoljno da se neke igre samo "skaliraju prema dolje" pri portanju za Wii U.

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #41 : 12. Siječanj, 2013., 07:59 »
Koje igre podržavaju Wii U Pro Controller? Prčko sam malo po netu i nikako nać... Jedino što sam saznao je da ga NSMB.U ne podržava šta mi je onak totalni wtf.Ne vidim razlog zašto to nisu mogli supportat.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #42 : 12. Siječanj, 2013., 10:02 »
Evo imaš ovdje listu igara koje podržavaju Pro kontroler:
http://www.giantbomb.com/wii-u-pro-controller-support/92-7591/

S time da treba reći da ne podržavaju sve igre tu taj kontroler na isti način. Primjerice, ZombiU je fokusiran oko tog second-screen iskustva i nema šanse da podržava Pro kontroler u glavnom singleplayeru. Imam Pro kontroler, a imam i ZombiU i nisam to isprobao u singleplayeru - ali kažem, nema šanse da ga podržava u singleplayeru. Podrška za Pro kontroler u toj igri je vjerojatno ograničena na multiplayer gdje jedan igrač spawna zombije putem ekrana na Gamepadu, a drugi igrač gledajući na TV upravlja s likom iz prvog lica i ubija te spawnane zombije koristeći Pro kontroler.

Isto tako Rayman Legends ne može podržavati Pro kontroler baš u potpunosti - jer ima onih touchscreen levela, ali za multiplayer će služiti dobro, naravno.

Uglavnom, ovisi o igri. Ja sam ga do sada koristio samo u Sonic & All-Stars Racing Transformed i tamo radi najnormalnije.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #43 : 16. Siječanj, 2013., 16:34 »
Obećao sam ovdje u temu staviti linkove do naših prvih Wii U članaka, a na kraju vidim da sam samo unboxing polinkao pri početku teme.

Pa da ispravim nepravdu, evo i ostatka našeg eskluzivnog Wii U sadržaja do sada:

VIDEO I RECENZIJA: New Super Mario Bros. U
GAMEPLAY VIDEO I KOMENTAR: Sonic & All-Stars Racing Transformed za Wii U
GAMEPLAY VIDEO I KOMENTAR: Rayman Legends demo za Wii U
GAMEPLAY VIDEO I KOMENTAR: Zastrašujući ZombiU gameplay

*

Zael

  • *
  • 25
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #44 : 22. Siječanj, 2013., 03:07 »
ementaler jesi probao wii igre na wiiu-u? čuo sam da ima nekakvog poboljšanja i da igre izgledaju primjetno bolje (u što iskreno sumnjam)
Balancing on the edge of a knife.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9