HCL.HR

Wii U u HCL-u, imate pitanja?

  • 75 Odgovora
  • 37375 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #45 : 22. Siječanj, 2013., 08:23 »
Jesam, probao sam Mario Galaxy i Metroid Prime 3 i sasvim je očito da nema ni govora o stvarnom povećanju rezolucije. Vidi se da su to igre SD rezolucije samo lagano upacaleane na HD ili FullHD rezoluciju, ovisi što si izabrao u postavkama... Uglavnom, Wii igre na Wii U izgledaju više-manje isto kao i na Wii. Napravit ću jednu konkretnu usporedbu s Wii i Wii U kod Wii igara, probat uslikat ekran za obje konzole na istoj poziciji pa vidjet kakve su razlike u kvaliteti... Ali u principu, odokativno, razlika neka nije baš vidljiva.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #46 : 16. Veljača, 2013., 19:25 »
Dosta vremena je prošlo od kad imamo Wii U, tj. od launcha konzole u Europi, a još ništa od naše recenzije. Ali stiže! Malo se odužilo recenziranje iz nekoliko razloga o kojima između ostaloga pričam u članku polinkanom ispod ovog videa, ali sada je recenzija u "punom pisanju" i trebala bi stići kroz narednih tjedan dana. A da skratimo čekanje do pune recenzije objaviti ćemo prije objave teksta još dva videa koji će biti dio te recenzije. Prvi takav je ovaj hardver pregled Wii U GamePada, gdje na kraju prikazujemo i Pro kontroler. Inđoj :ementaler:

http://youtu.be/fpTQVxF6zgU

POVEZANI ČLANAK: Pregled hardvera najnaprednijeg kontrolera na tržištu - Wii U GamePada
« Zadnja izmjena: 16. Veljača, 2013., 19:27 Ementaler »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #47 : 16. Veljača, 2013., 19:49 »
Odličan video.
Prava revolucija je ovaj Wii U GamePad. :ementaler:

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #48 : 16. Veljača, 2013., 21:31 »
Zna netko od vas gdje se crta na wii u. Na trajleru prikazuje to ali nigdje nemogu naći. :chair:
Bundir was Here!

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #49 : 17. Veljača, 2013., 00:18 »
Nema još neke aplikacije za crtanje. To što si vidio u videu (ako misliš na onaj video s E3 2011) je samo bio primjer da se vidi što ljudi mogu očekivati da će se moći raditi na kontroleru.

Ali ipak možeš i sada crtati i objavljivati svoje crteže ... sve to na Miiverseu. Ali samo crno-bijelo i ne preko cijelog ekrana kako je bilo prikazano u tom E3 videu. Samo odi na neki od Miiverse communitya i umjesto tipkanja promjeni na pisanje stylusom i crtaj ;) i da - provjeri najpopularnije postove u Miiverseu - gotovo uvijek su to neki crteži koji izgledaju stvarno fantastično.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #50 : 17. Ožujak, 2013., 10:39 »
I zadnji video prije nego popunim praznine između ovih videa i donesem konačnu recenziju je sada online.

Tema je softverska strana Wii U konzole - od samog OS-a, tj. sučelja konzole koje okoristi dva ekrana, do pregleda aplikacija i servisa poput internet preglednika, eShopa, Miiversea itd.

http://youtu.be/2PI_jADwAKo

ČLANAK NA PORTALU: Pregled najboljeg internet preglednika na konzolama i ostalog Wii U softvera

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #51 : 10. Kolovoz, 2013., 21:59 »
Bok, novi sam ovdje!!!!
Kupio bih Wii U, ali zanima me dali se uopce isplati trenutno kupovat i ako bih kupovao kupio bih prek ove
stranice!!!??? :solidus:
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's success or put its failures behind and start over again. That's the way life is, with a new game every day. (^_^)

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #52 : 10. Kolovoz, 2013., 23:16 »
Bok, novi sam ovdje!!!!
Kupio bih Wii U, ali zanima me dali se uopce isplati trenutno kupovat i ako bih kupovao kupio bih prek ove
stranice!!!??? :solidus:

Ovo je Gaming forum, stranica ne sadrži svoju web trgovinu. Barem koliko sam ja upučen, jedino ako Igor ne odluči i to pokrenut :D

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #53 : 11. Kolovoz, 2013., 22:09 »
MA zaboravio stavit stranicu sorry  www.svijet-medija.hr :chair: :bonk:
Every day is a new opportunity. You can build on yesterday's success or put its failures behind and start over again. That's the way life is, with a new game every day. (^_^)

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #54 : 14. Kolovoz, 2013., 08:43 »
Pa vidim da imaju solidnu cijenu, 2849kn za Premium i 2499kn za Basic Pack. Vjerojatno nećeš naći puno bolje od toga u Hrvatskoj.

A i ako te zanima Wii U i igre koje stižu za konzolu, sada uopće nije loše vrijeme za kupnju. Svaki mjesec do kraja godine će izaći jedna velika ekskluziva i nekoliko velikih third-party igara za konzolu, pa ćeš definitivno imati što igrati.

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #55 : 30. Kolovoz, 2013., 13:06 »
Pozdrav
Zanima me isplati li se uzimat wii u ?
Inače mi je playstation prirastao srcu još od prve konzole, imao sam ih sve tri, doduše ps2 i ps3 još imam i igram; ali nekako me više privlači wii u od ovih "next gen" konzola, taj koncept tablet kontrolera je inovativan i takve stvari po meni trebaju definirat next gen a ne grafika, kakva se na pc-evima vrti već otkad .
Napomenut ću da iako volim playstation, apsolutno nisam "fanboy", i prvi ću reć da je xbox 360 bolji u nekim stvarima , zapravo prste sam si grizao dok sam gledao razliku xbox360 verziju RDR-a i one za ps3 ...
Od svih igrica koje su u dolasku "X" me daleko više zaintrigirao nego igre tipa destiny i titanfall za koju vidim da je na gamescomu proglašena za naj next gen igru o.O
Ponešto sam pročitao i pogledao recenzija o wii u-u, i vidjeh da ga baš i nisu previše pohvalili, čak ni wii u gamepad , a ni pro kontroler, hardware wiiu-a; sad mene zanima jesam li ja nabasao na hrpu kretena, ps i xbox fanboy-a, ili je to stvarno tak loše ??
Mene osobno od wii u-a jedino odvlači nedostatak rockstarovih igara na nintendovim konzolama i nadam se da će se to sa ovom generacijom promijeniti
Zanima me kakav je online multiplayer općenito i kakav je u usporedbi sa psn-om; za šta je tih 8 ili 32 gb dosta; kako digitalni triggeri utječu na igru; dali ima demo igara eshop-u ?

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #56 : 30. Kolovoz, 2013., 16:22 »
Pa isplati se po određenoj cijeni i ako te zanimaju određene igre. Ako ti je ono što do sad izašlo za Wii U i ono što će kasnije izaći zanimljivo (ekskluzive mislim), onda svakako. Kontroler je super stvar - omogućava neke fine stvari za lokalni multiplayer ako to voliš (pozvat ekipu pa igrat neke mini-igre primjerice), omogućava fino browsanje internetom i gledanje YT videa primjerice, omogućava brzo mijenjanje TV kanala (ništa posebno, ali fino je da ne moraš tražiti daljinski za takve stvari), a i omogućava da igraš igre samo na njemu kada bi htio igrati nešto kežualno dok u pozadini čekaš da završe reklame na TV-u.

Ali opet - sve se vraća na ekskluzive. Ako su ti stvari kao Mario Kart 8, Super Mario 3D World, Bayonetta 2, Donkey Kong itd. zanimljive - onda ti je Wii U svakako odličan izbor. Ako si više online multiplyer tip - onda možda i nije. Popravio se Nintendo u tom online multiplayer pogledu malo s Wii U, ali ne puno - ali vidjet ćemo kako će to izgledati nakon updatea softvera sada u rujnu.

Imaš demo igara na eShopu, imaš i nekih free-to-play stvari, a digitalni triggeri nisu veliki problem - nema još ni nekih vožnji za konzolu gdje bi takvih triggeri činili bitniju razliku; vidjet ćemo koliko će taj nedostatak "smetati" u Project C.A.R.S primjerice.

Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #57 : 31. Kolovoz, 2013., 10:31 »
Pozdrav
Zanima me isplati li se uzimat wii u ?
Inače mi je playstation prirastao srcu još od prve konzole, imao sam ih sve tri, doduše ps2 i ps3 još imam i igram; ali nekako me više privlači wii u od ovih "next gen" konzola, taj koncept tablet kontrolera je inovativan i takve stvari po meni trebaju definirat next gen a ne grafika, kakva se na pc-evima vrti već otkad .
Napomenut ću da iako volim playstation, apsolutno nisam "fanboy", i prvi ću reć da je xbox 360 bolji u nekim stvarima , zapravo prste sam si grizao dok sam gledao razliku xbox360 verziju RDR-a i one za ps3 ...
Od svih igrica koje su u dolasku "X" me daleko više zaintrigirao nego igre tipa destiny i titanfall za koju vidim da je na gamescomu proglašena za naj next gen igru o.O
Ponešto sam pročitao i pogledao recenzija o wii u-u, i vidjeh da ga baš i nisu previše pohvalili, čak ni wii u gamepad , a ni pro kontroler, hardware wiiu-a; sad mene zanima jesam li ja nabasao na hrpu kretena, ps i xbox fanboy-a, ili je to stvarno tak loše ??
Mene osobno od wii u-a jedino odvlači nedostatak rockstarovih igara na nintendovim konzolama i nadam se da će se to sa ovom generacijom promijeniti
Zanima me kakav je online multiplayer općenito i kakav je u usporedbi sa psn-om; za šta je tih 8 ili 32 gb dosta; kako digitalni triggeri utječu na igru; dali ima demo igara eshop-u ?





Koja konzola je bolja, nebitna stvar!
Svaka je konzola dobra na svoj način,
svaka ima svojih čari, svojih prednosti a isto tako i mana!
Bitno je samo ono što ti želiš!


Očito je da vas velika većina ne shvaća mnoge stvari..
Treba malo prvo razmisliti i vidjeti logiku,
koja je danas nestala i svi udaraju na prvu,
na žalost iz takvih situacija nastaju kriva viđenja na stvarnost..

Nintendo igra pametno, nije izgubio osjećaj sa stvarnošću, nego ga hvata na najbolji mogući način,
bez mnogo rizika. Uskoro dolaze dvije nove kućne konzole, hardkor fanboy-i će pohitati i kupiti svoje omiljene konzole, ali ne i svi  ostali.
Wii U je doživio isti sudbinu, u početku se prodavao kao vruće kifle, i kada se izredala fanboy ekipa prodaja je naglo stala,
i kad tome dodamo manjak igara, kežual igraći nisu imali zašto kupiti Wii U.

Nintendo sada ima do kraja godine dobru ponudu dolazećih igara, spustio je cijenu za 50$ i to bi trebalo natrag vratiti kupce.

Vjerujte da će se Sony i Microsoft isto mučiti sa prodajom prvih godinu dana, neće to ići baš samo tako.

Mnogi igraći griješe u pogledu na budućnost, ne budite fanboy, treba sagledati činjenice i biti realan,
svijet je još uvijek u krizi, i nitko si ne može baš priuštiti da troši brda para na zabavu.
Jer ako si pošten to će te stajati  brda para (mnogo novaca). 
Ako i kupiš konzolu treba kupiti i igre, a to danas baš nije lako(nije jeftino)!

Pustite vi analitičare i njihove budalaštine koje iznose, danas im je na meti Wii U, a tko zna koga će popljuvati sutra.
Danas je očito IN biti Nintendo heiter, ali  i sa time će Nintendo da se izvuče i vrati na pravi put, to je sigurno.
Mnoge izjave Analitičara su podmazane novcem i u dosluhu sa drugim kompanijama da se uništi konkurencija,
stoga nisu adekvatni po pitanju prave istine.

Svi pričaju o N.G. grafici, i novim konzolama, nisam impresioniran ničim viđenim, to je tek nešto bolje od Wii U
ali ništa spektakularno,  izgleda bolje od trenutne HD generacije, ali nije to odmaklo baš tako daleko.
Bio sam na Gamescomu sa prijateljima i znam o čemu pričam!

Nintendo ti je dobra opcija, u budućnosti ćeš dobiti sigurno lijepe igre i na Wii U.
Pikmin 3 izgleda lijepo, Mario Kart je fenomenalan, prekrasan, ima  lijepu grafiku,
baš kao pravi N.G. I to je to!

Ja sam sada baš isto kupio Wii U, poslje Gamescoma!
Vidio sam sam sve što me zanimalo, i shvatio da je to
odlična konzola, sa vremenom će shvatiti i ostali..
Sad si lijepo kupi šta želiš i igraj se, druži se, uživaj!
« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz, 2013., 10:33 ReaLitieS-101 »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #58 : 31. Kolovoz, 2013., 11:19 »
Nez, ove teorije zavjere protiv Wii U-a, čuj analitičari su se urotili protiv njega :fpalm:
Moraš shvatiti da je se Nintendo sam doveo u ovu situaciju, primarno iz male first-party podrške, koja sa sobom vuče malu prodaju konzole i mizernu podršku third party proizvođača. I ne, Nintendo nije odigrao pametno, nego pokušava ispraviti na mjestima gdje je pogriješio. Krenuli su s snižavanjem cijene konzole i najavom mnoštva novih Maria/Zelda, što će definitivno pozitivno utjecati na samu konzolu, šteta što updateom ne mogu pojačati hardware konzole :hiha: Priče o krizi možeš slobodno prodavati nekome drugom, budući da se već sada PS4 i Xbox One prodaju puno bolje nego njihovi predstavnici, a još kad otkriju par ekskluzivnih naslova za svoje konzole, definitivno će biti u lijepoj prednosti.

I ponavljam upravo ono što je Igor rekao, Wii U se kupuje najviše radi ekskluziva, ako si veliki ljubitelj Maria/Zelde/Donkey Konga, onda znaš da je ovo konzola za tebe. Ako želiš pokretati najnovije multiplatformske naslove i naganjati se s ekipom online, preporučio bih ti jednu od dvije konkurentske konzole, PS4 ili Xbox One.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Wii U u HCL-u, imate pitanja?
« Odgovori #59 : 31. Kolovoz, 2013., 11:20 »
@ReaLitieS-101 - Uf, što si odmah zagrmio?
« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz, 2013., 11:22 black_out »
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9