HCL.HR

Steam Trading Cards

  • 125 Odgovora
  • 102595 Hitova
*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Steam Trading Cards
« : 10. Lipanj, 2013., 17:24 »
Čudi me da nitko još nije otvorio temu, pošto je ovo "hit" zadnjih par tjedana i puno ljudi se pita što i kako, pa evo, pokušat ću objasnit čemu te kartice služe, kako ih se dobije i crafta.

Što je to uopće?
Znači, Steam Trading Cards su virtualne kartice koje se mogu dobiti igranjem određenih igara na steamu. Skupljanjem kartica osvajaju se itemi kojima se može prilagoditi vaš steam profil, kuponi sa popustima, chat emmoticoni, profile backgroundovi,  pa čak i kompletne igre.
 
Steam Trading Cards FAQ

Novi "Steam Profile" sa Trading Cards podrškom je trenutno u beta fazi i dostupan samo putem invite sustava. Da bi se prijavili za dobivanje invajta prvo treba postati članom službene stc grupe. Valve šalje hrpu invajtova na dnevnoj bazi, tako da nebi trebalo biti dužeg čekanja. Drugi način je da vam netko putem trejda pošalje pozivnicu (kad se pristupi grupi mislim da se dobiju dva ili tri gift kupona). Za nestrpljive postoji i treći način, da invite kupite preko Steam Community Marketa. U trenutku pisanja najniža cijena istog iznosi 0,11$.

Napredovanje

Svaki trading card deck je povezan sa vlastitim Steam Badgeom, koji se zaradi kada se skupe sve kartice iz određene igre. Isto tako, svaki puta kada se ponovno skupe sve kartice taj bedž se lvl-upa te se dobiju bolje nagrade.


Također, craftanjem deckova se dobije i određena količina XP-a kojim se povečava vaš Steam Level. Svaki puta kada se ostvari novi steam level dodatni bonusi su dostupni poput dodavanja više prijatelja na listu, veće i bolje kustomizacijske opcije za vaš steam profil i raznorazni showcase-ovi na profilu (workshop, item, achievement) i slično.


Dobivanje kartica
Klikanjem na određenu sekciju pojavit će se detaljniji uvid u deck. U primjeru ispod vidi se da trenutno posjedujem samo jednu karticu, "Finale" i da mi fali ostalih sedam za kompletiranje decka.


Na vrhu stranice u desnom kutu piše 3 drops remaining. To znači da igranjem mogu zaraditi još samo tri karice. Trenutno kartice "padaju" isključivo na principu vremena provedenog u igri i na taj način je moguće skupiti samo 50% decka. Druga polovica se skuplja ili trejdanjem sa drugim igračima ili kupoprodajom u Steam Community Marketu.

Free-to-play igre dropaju kartice ovisno o vašoj kupovnoj povijesti u ingame dućanu. Jednostavno je, više potrošene love - više kartica. Trenutno otprilike svakih 9$ dropa jedna kartica, dok se u marketu mogu nabaviti za manje od pola dolara, tako da to nema nekog smisla - još. Kada got dobite karticu dobit će te notifikaciju za novi item u inventoriju.

Postoji i rijetka šansa za dobivanjem "foil" kartice. Kompletiranjem foil decka moguće je kraftati foil badge, koji daje više XP-a i donosi vrijednije nagrade. Foil kartice su vrijednije od običnih pa se ukladno tome mogu prodati za više $ u community marketu.

Trejdanje i prodavanje kartica
Ako vam fali kartica za završavanje decka istu možete trejdati putem steam trejda ili kupiti u community marketu. Svaki item dobiven putem kraftanja decka se također može trejdati, a chat emotikoni i profilni backgroundovi se mogu i prodati. Za one koji nisu upoznati sa trejdanjem na steamu klik na ovaj LINK

Kraftanje
Za početak, potrebno je kliknuti na Badges gumb smješten na desnoj strani vašeg profila na steamu. Locirajte kompletirani deck i pritisnite gumb Ready. Nakon toga bit će te prebačeni na novu stranicu koja će prikazati sve kartice. Kada ste spremni stistite gumb Craft Badge. Poslije kratke animacije gdje sve kartice ulaze u vrtlog ili šta već bedž će biti dovršen i instnatno će te dobiti odgovarajuće nagrade.


Igre u koje je trading cards sustav trenutno implementiran:
- BIT.TRIP Presents... Runner2: Future Legend of Rhythm Alien
- Borderlands 2
- Counter-Strike: Global Offensive
- Cubemen 2
- Don't Starve
- Dota 2
- Faerie Solitaire
- Go Home Dinosaurs!
- Half-Life 2
- Left 4 Dead 2
- Monster Loves You!
- Portal 2
- Really Big Sky
- Sanctum 2
- Team Fortress 2
- Triple Town
- FTL: Faster Than Light
- 1... 2... 3... KICK IT! (Drop That Beat Like an Ugly Baby)
- Strike Suit Infinity
- Zach Zero
- Tower Wars

Vremenom će još igara biti dodano u sustav, ja ću apdejtati listu svaki puta kad se to desi.

Nadam se da sam dovoljno jednostavno objasnio princip ovoga, u suštini nije uopće komplicirano pogotovo kada se po prvi puta sve napravi. Postoje i malo podrobniji guidovi na netu za znatiželjnije pa tko se želi još detaljnije upoznat sa svime trk na google.com
« Zadnja izmjena: 12. Lipanj, 2013., 09:15 Mzehn »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #1 : 10. Lipanj, 2013., 17:35 »
Čemu to služi osim da trošiš novac za kupovinu karata?

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #2 : 10. Lipanj, 2013., 17:55 »
Nemoraš centa potrošit ako nećeš, evo ja sam do sad zaradio neka 3 € čak uz kraftani badge. Služi tome da budeš nagrađen igranjem; kuponi, igre, popusti, beta invajtovi i slično + što si veći level bolje nagrade. Žele i potaknuti steam trading valjda, približit i potaknut community na aktivnost.

Mislim da, smišljeno je u svrhu zarađivanja para putem tih mikrotransakcija ali realno, samo manijaci će zapravo trošit neke ozbiljnije novce.

Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #3 : 10. Lipanj, 2013., 18:06 »
A koliko je vremena potrebno za dobijanje tih karata? I da li će dodato još neke igre. Od svih tih jedino igram L4D2 a i to sam u zadnje vrijeme batalio.
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #4 : 10. Lipanj, 2013., 20:51 »
Sat?dva?tri?osam? neznam random je, meni su sve došle za nekih sat i pol. Nego, u međuvremenu sam PRODAO nekakve emotikone i backgrounde i dobio 3 i pol eura za ta smeća :hihi::bonk:

Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #5 : 10. Lipanj, 2013., 22:08 »
Fora. Al neće mi se to dat raditi. Mislim trejdat, craftat i tak :wildboy:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #6 : 11. Lipanj, 2013., 14:17 »
GG za temu i inicijativu. :ementaler:

*

Blade1752

  • *
  • 145
  • Penzijoner bez penzije
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #7 : 12. Lipanj, 2013., 07:07 »
Stvarno dobar topic i lijepo si sve to složio =D>     evo ti još igrica :

FTL: Faster Than Light
1... 2... 3... KICK IT! (Drop That Beat Like an Ugly Baby)
Strike Suit Infinity
Zach Zero
Tower Wars
-The Hobo King

Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #8 : 30. Lipanj, 2013., 16:52 »
Moram reci da sve funkcionise dobro. Ja sam cak i zaradio nesto prodavajuci one stvarcice. Losa stvar je to sto oni kuponi ne traju zauvijek, vec isticu za par dana. Imam L4D2 i TF2 kartice, dobio sam i 5 Crusader Kings 2 kartica, pa ako neko zeli da se trejda neka kaze.

Btw. Imam i jedan invite, ako nekome treba neka se javi! :piva:
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #9 : 04. Srpanj, 2013., 12:35 »
Nove igre dodane:
Alan Wake
Gun Monkeys
Gratuitous Space Battles
War of the Roses: Kingmaker
Skulls of the Shogun
Endless Space
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #10 : 04. Srpanj, 2013., 12:46 »
ae, Alan Wake bi taman mogao odigrati.

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #11 : 04. Srpanj, 2013., 13:25 »
Ja isto, jedva da sam ga igrao odkad sam ga kupio sa humblea
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #12 : 04. Srpanj, 2013., 13:33 »
ja sam nabacio ponovno The Binding of Isaac i skupio 5 cardova, moram sad nešto drugo instalirati, možda Psychonautse :hug

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #13 : 04. Srpanj, 2013., 13:44 »
Kaiser, jel imas portal 2 mozda?
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

*

kjaji

  • *
  • 42
Odg: Steam Trading Cards
« Odgovori #14 : 04. Srpanj, 2013., 13:46 »
kaiser jesil to kupovo karte, ne razumijem kako se ovo moze sakupit, niko nece da da karte.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9