HCL.HR

Steam mašine

  • 68 Odgovora
  • 25633 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #15 : 24. Rujan, 2013., 17:36 »
Također ono što mnogi zaboravljaju u svemu ovome, a vrlo je važno - da kad na Steamu kupiš jednu kopiju igre u većini slučajeva dobivaš ju na svim platformama koje podržava.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Steambox
« Odgovori #16 : 25. Rujan, 2013., 20:14 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #17 : 27. Rujan, 2013., 21:33 »
Niko ništa na ovu temu? Baš ste trutovi.  :wildboy:



JEL OVO najružniji gamepad ikad, odmah poslije onoga za N64?

Premda, realno, bit će i najfunkcionalniji kontroler ikad.

Zapravo kad razmislim, ovo bi prije mogla biti velika stvar za konzole ako se jednog dana uvede podrška za ovaj controller. Jer, praktički, ovime se brišu sve granice sa optimiziranjem kontrola i sučelja.... Tj. nema razloga da igre kao što su FM ili Total War ne dođu na konzole.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #18 : 27. Rujan, 2013., 21:54 »
Već smo pisali, samo u drugoj temi :hiha2:

Svi se slažu o ružnoći kontrolera, iako analogne palice>>>touchpad. Nez, zamisli znojne ruke i kretanje po touchpadu, a tu je i preciznost, hoće li igrači s tipkovnicom i mišom imati prednost.

Nez, po meni Steam malo previše srlja, no budemo vidili kako je to realizirano

Odg: Steambox
« Odgovori #19 : 28. Rujan, 2013., 10:15 »
Ane, ja često držim kantu pored stola, samo da imam gdje iscijediti sav znoj iz desnog palca.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #20 : 28. Rujan, 2013., 10:49 »
Da polinkam i našu vijest o kontroleru.

VIJEST: Valve razotkrio Steam kontroler

Meni sve to zvuči jako dobro, volim što inoviraju i razmišljaju drugačije. Ali ne znam baš kako će ovo funkcionirati za fighting igre... i neke hack n slashove. I za platformere.




*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #21 : 28. Rujan, 2013., 10:58 »
E upravo to Ixy, a sad moraš posjedovati kantu i za lijevi palac :thumbs:

Nez, ovo će vjerovatno rulati u PC igrama poput RTS-ova ili point-n-click avantura, ali za neke igre koje ne koriste obe analogne palice ovo iskustvo će biti, onako, nekako meh. I nez, ove tipke u sredini, zamisli figtning igru s ovim kontrolerom :fpalm:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Steambox
« Odgovori #22 : 28. Rujan, 2013., 14:08 »
E upravo to Ixy, a sad moraš posjedovati kantu i za lijevi palac :thumbs:

Nez, ovo će vjerovatno rulati u PC igrama poput RTS-ova ili point-n-click avantura, ali za neke igre koje ne koriste obe analogne palice ovo iskustvo će biti, onako, nekako meh. I nez, ove tipke u sredini, zamisli figtning igru s ovim kontrolerom :fpalm:

Touchpadove je moguce reprogramirat prema zahtjevima igre. Mozes ih particionirat, natjerat da reagiraju na pritisak ili na dodir i razdjelit sekcije da djeluju kao odvojena dugmad.

http://tommyrefenes.tumblr.com/post/62476523677/my-time-with-the-steam-controller

Treba prigovarat o stvarima bez da se procita o punim mogucnostima, a?

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Steambox
« Odgovori #23 : 28. Rujan, 2013., 14:40 »
Valve se nešto bahati svima živima u zadnje vrijeme sa svojim inovacijama... vidjet ćemo gdje će ih to sve odvest :hiha:

A malo o GabePadu sad:

1. Najružnija stvar ikad.
2. Zašto PC gaming ljudi forsaju na evoluciju? Što fali kombinaciji miš + tipkovnica? :wildboy: Okej, ovo što kaže Zoran ima nekog smisla... da Dirty console peasants (:hiha:) dobiju neki glimpse PC Master racea... ali za nešto drugo - njah
3. Zamislite količinu navikavanja na ovo... issse... išli su na skroz drugačiji pristup od svih standardnih kontrolera... dobrih par mjeseci čudnosti će biti svima onima koji nabave GabePad

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #24 : 28. Rujan, 2013., 15:04 »
Ako je intuitivno (sad sam se sjetio neke rasprave o toj riječi koja se vodila :hihi:) lako se naviknuti. Na kraju krajeva nije riječ o drastičnoj promjeni koncepta ala wii-mote na koji su se jednako naviknuli i Nintendo-loveri iz devedesetih i sasvim nova publika bakica i djedova ww2 generacije. U Amerikama.

Pristup je drugačiji, ali teoretski jedina bitnija promjena ti je izostanak 4 tipke s desne strane. Ostalo je sve već viđeno.

Nego,

Zašto PC gaming ljudi forsaju na evoluciju? Što fali kombinaciji miš + tipkovnica? :wildboy:

Zato što se u pojmu gaminga kao takvog prerastao mentalitet "sporedne aktivnosti" - na drugom ekranu / TV-u, negdje u podrumu. Barem dobrom dijelu ljudi - odnosno današnjoj generaciji mladih ljudi (20-40 god) kojima TV nije jednosmjerni bog nego višenamjenski uređaj. I mislim da je tehnologija dovoljno zrela da se smanje podjele između platformi, barem onih kućnih. Osobno ne vidim zašto bi se pravila segregacija nekakva ako se iste igre nude za sve platforme. Možeš ti biti PC-master-race-fenboj koliko god hoćeš, ali nepobitna je činjenica da kontroler ima prednosti što se feedbacka tiče, a o komforu da i ne pričamo. Zato ne vidim ništa loše u pokušaju da se spoji najbolje od dvaju svjetova.

Idealistički, najbolja stvar za gaming bila bi ta kad svi zajedno ne bi morali brinuti o platformama za igranje (prednostima, manama, kompromisima itd.) već bi mogli slobodnije razmišljat o ponudama igara i uslugama koje nam najbolje odgovaraju. Ja bi primjerice radije volio vidjet kako se MS i Sony natječu u tome tko će ponudit što više u pretplati za XBL i PSN nego u tome tko će ponudit snažniji hardver koji će naposljetku ionako biti uvjetovan onim slabijim.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #25 : 28. Rujan, 2013., 15:30 »
E upravo to Ixy, a sad moraš posjedovati kantu i za lijevi palac :thumbs:

Nez, ovo će vjerovatno rulati u PC igrama poput RTS-ova ili point-n-click avantura, ali za neke igre koje ne koriste obe analogne palice ovo iskustvo će biti, onako, nekako meh. I nez, ove tipke u sredini, zamisli figtning igru s ovim kontrolerom :fpalm:

Touchpadove je moguce reprogramirat prema zahtjevima igre. Mozes ih particionirat, natjerat da reagiraju na pritisak ili na dodir i razdjelit sekcije da djeluju kao odvojena dugmad.

http://tommyrefenes.tumblr.com/post/62476523677/my-time-with-the-steam-controller

Treba prigovarat o stvarima bez da se procita o punim mogucnostima, a?

A jbm, čitao sam ja o tim mogućnostima, no zamisli da desni touchpad podjeliš na tipke za udarce u tabačinama. Jbm nemaš jednostavno osjećaj na kojoj tipki se nalaziš, budući da su sve četiri tipke zapravo jedan okrugli touchpad. Nez, pročitaj malo ovo što si postao, i sam autor govori o tome problemu:

Citat:
One drawback to undefined physical buttons is that your thumbs need tactile contact in order to accurately know what button you are pressing.

Jednostavno, ovaj kontroler će možda biti naprosto odličan za neke žanrove, ali također i prava gnjavaža za neke druge žanrove koje se uvelike oslanjaju na četiri tipke (kocka, krug, iks, trokut/ A,B,X,Y) s desne strane kontrolera

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #26 : 28. Rujan, 2013., 15:33 »
Šta nije da ozbiljni igrači igraju takve igre s ovim:



:hiha::mrs:

gle, vidi ima osam tipki. Isto onoliko koliko se na gabepadu može stisnuti bez pomicanja desnog palca.
« Zadnja izmjena: 28. Rujan, 2013., 15:36 wyzard »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #27 : 28. Rujan, 2013., 15:39 »
Izazivam te da nabrojiš više od 6 tipki za pritiskanje, a da ne koriste palac :chair:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #28 : 28. Rujan, 2013., 15:44 »
Kao da ne znaš da se pomicanje palca odnosi na sklanjanje istoga s trackpadova, a ne pritiskanje istoga. Sasvim drugi značaj "pomicanja" / korištenja.

Nezz ono, ako pr0 igračima nije teško malim prstom stisnuti tipku onda nije problem ni trackpad stisnuti. Nekakav feedback za to će postojati.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Steambox
« Odgovori #29 : 28. Rujan, 2013., 15:49 »
Da, ali problem ga je stisnuti ako je trackpad podjeljen na 4 dijela, jer dok ne stisnemo nemamo predodžbu na kojoj tipki se nalazimo :wildboy: Samim time se vraćamo na upotrebu ovih A i B tipki koje izgledaju nekako loše postavljeno, nez jednostavno to nije to za tabačine, mislim po pravilu nije ni kontroler obični toliko namjenjen tabačinama, ali u odnosu na ovo je misa pjevana :hiha2:

EDIT: I još jedno pitanje, misliš da će osobe koje se bave online FPS-ovima koristiti ovo u odnosu na miš/tipkovnicu?
« Zadnja izmjena: 28. Rujan, 2013., 15:51 kaisersephirot »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9