HCL.HR

Ajde konzolaši trebam vaš savjet.

  • 12 Odgovora
  • 4600 Hitova
Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« : 12. Lipanj, 2015., 15:01 »
Ovako ljubitelj sam Pc-a al ovo je nenormalno kako je u posljednjih 10 godina sve skočilo gore,svake godine sve naprednije igre a i računala...a u zemlji kojoj živimo rijetko tko si može svakih  par godina kupiti ili nadograditi mašinu bez problema.Dosta sad o tome.Razmislio pošto  ja još ne radim
al mogu se potrudit pa sad u ljetu negdje radit malo i zaradit i kupit PS4.Jedino mišljenje koje imam je da mi se to bolje isplati od Pc-a(makar je PC masterrace) ali pošto će doč next-gen igre i sve to a nemam toliko para ni vremena da ih zaradim da složim mašinu koja bi i to mogla vrtit sam odlučio da je pametnije(donekle) kupit PS4.Koliko sam istraživao po netu kažu da PS5 neče biti do 2020,sad dal je to istina nije sigurno.
1.Objasnite mi stvar u vezi 500gb jer nisam skužio totalno,nikad nisam ni imao konzolu tako da sam nov.
2.Sve ostalo što bih trebao znati.
3.Vaša mišljenja i iskustva.

Molim vas pomozite mi.:kava:

Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #1 : 12. Lipanj, 2015., 18:52 »
Ajde napišite nešto nemojte samo pregledavat.:wildboy::wildboy:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #2 : 12. Lipanj, 2015., 19:20 »
500 GB ti je prostor na disku, isto stvar kao na PC-ju. Imaš digitalne igre koje skidaš ili retail koje treba instalirati, ali moraš imati disk u konzoli. Ako ideš u potpunosti na digitalne igre, onda će ti to možda biti malo, no disk se može zamijeniti s onim većeg kapaciteta.

Ako te zanima online igranje, na četvorci se mora plaćati Plus da bi mogao igrati, no s pretplatom ti stižu besplatne igre za sve tri konzole. Za najjeftiniju pretplatu guglaj ili pitaj ovdje u odgovarajućoj temi.

Još jedna prednost četvorke kod nas je baza korisnika što znaći da možeš pronaći jeftinih igara preko oglasnika po domaćim forumima. Na kraju se sve svodi na to kakve te igre zanimaju. Po mome, konzolu se isplati kupiti jer ima interesantnih ekskluziva.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #3 : 13. Lipanj, 2015., 08:41 »
+1 na snowblind-a
Godisnja pretplata za plus ti je kod nas 365kn.
Digitalne igre znaju biti na dobrom popustu, ali fizicke kopije mozes u vecini slucaja naci i za manje, pogotovo ako se strpis koji mj nakon izlaska igre i onda piknes polovnu igru (ja radim tako u vecini slucajeva, nema zurbe jer dobra igra je uvijek dobra igra, a osim sto ces ju dobit jeftinije, ista ce biti vec pokrpana i radit ce kako treba tako da ces izbjec frustracije sa bugovima).

500gb disk je IMHO premalen, ali uvijek ga mozes promjenit, krenes sa ovim pa vidis kako te sluzi.
Gamepad je uzasno skup, cijena je kakvih 500kn (ja sam imao srecu pa mi je frend uzeo u japanu drugi gamepad za 300kn), cisto da znas malo kalkulirat.
Kameru nemoj uzimat jer ne sluzi apsolutno nicemu.
Jedini problem oko PSN-a je sto ima dosta problema, svako toliko nekakvi problemi, nadam se da ce Sony sredit servere.

A sada PC vs PS4. Osim ekskluziva za svaku platformu, najveca prednost PC-a bi bio piratluk, tj platis stroj i igras se ''besplatno'', ali samo Single Player.
Za Multi ces morat platit.
I opcenito su igre za konzole skuplje od onih za PC.

Meni je PS4 odlicna konzola, evo imam ga vec 1,5g i zadovoljan sam i nije mi zao ni lipe sto sam dao za njega :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #4 : 13. Lipanj, 2015., 09:26 »
Ta godišnja preplata vrati se kroz 2-3 mjeseca kroz igre koje se dobe, zbilja vrijedi.
Al' da, ja isto se prebacio na PlayStation platformu upravo zbog toga što više nemam volje gnjavit se postavkama da izvučem stabilni framerate, nadograđivati računalo svako malo, trpiti loše portove kod dobrog dijela multiplatform naslova itd. 500 GB diska je po meni i više dovoljno prostora, jedino ako igraš 15 igara istovremeno može biti problem. Igre uopće nisu pretjerano skuplje kako svi pričaju - evo sada je recimo na PS Storeu Wolftestein: The New Order snižen na 150kn, a nije to baš stara igra. S time da se fizičke kopije mogu bez beda trampati budući da ima dosta PS igrača u Hrvatskoj.
Enikejs, odlična gaming investicija za narednih 5-6 godina.
The greatest teacher, failure is.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #5 : 13. Lipanj, 2015., 10:11 »
Wolf:TNO je star malo vise od godinu dana, tako da i nije bas nov, ali je odlican :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #6 : 13. Lipanj, 2015., 10:16 »
Koliko vidim neču požalit.:piva:

*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #7 : 13. Lipanj, 2015., 12:41 »
Ja bi samo dodao da je po meni najveći problem s novim konzolama to što su im komponente jako zastarjele po nekim PC standardima. To je dosta vidljivo u čestim raspravama o rezoluciji i framerateu na konzolama. Pogotovo u novijim igrama poput Witchera 3 i Bloodbornea.

Također za sličnu količinu novca možeš nabaviti PC koji može tjerati igre na medium postavkama nešto bolje nego konzole. Pogotovo ako se kupuje izvana ili rabljene komponente.
Ukoliko se DirectX 12 pokaže napretkom kakvim se predstavlja već neko vrijeme, to bi u teoriji značilo da će slabije mašine moći bolje tjerati igre u nekoj skorijoj budućnosti. Iako se to još ne zna, trebalo bi nešto više biti prikazano na ovogodišnjem E3 sajmu.

Ne znam, nisam ljubitelj konzola, posjedujem PS3, ali recimo već je nakon tri godine vrtio igre nešto sporije. Što mislim da će na novim konzolama biti problem jer već sada dosta teško vrte neke novije igre.
Također nove igre su mi uvijek bile skupe, oko 500kn, dok bi recimo na raznim stranicama za PC ih nabavio gotovo duplo jeftinije.

Ne mogu baš dobro komentirati PS4, ali ne treba ti zvijer od mašine da bi igrao na PC platformi, naravno ne možeš sve vrtiti na ultra, ali možeš igrati na medium za dosta sitne novce.

Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #8 : 13. Lipanj, 2015., 17:33 »
Ja bi samo dodao da je po meni najveći problem s novim konzolama to što su im komponente jako zastarjele po nekim PC standardima. To je dosta vidljivo u čestim raspravama o rezoluciji i framerateu na konzolama. Pogotovo u novijim igrama poput Witchera 3 i Bloodbornea.

Također za sličnu količinu novca možeš nabaviti PC koji može tjerati igre na medium postavkama nešto bolje nego konzole. Pogotovo ako se kupuje izvana ili rabljene komponente.
Ukoliko se DirectX 12 pokaže napretkom kakvim se predstavlja već neko vrijeme, to bi u teoriji značilo da će slabije mašine moći bolje tjerati igre u nekoj skorijoj budućnosti. Iako se to još ne zna, trebalo bi nešto više biti prikazano na ovogodišnjem E3 sajmu.

Ne znam, nisam ljubitelj konzola, posjedujem PS3, ali recimo već je nakon tri godine vrtio igre nešto sporije. Što mislim da će na novim konzolama biti problem jer već sada dosta teško vrte neke novije igre.
Također nove igre su mi uvijek bile skupe, oko 500kn, dok bi recimo na raznim stranicama za PC ih nabavio gotovo duplo jeftinije.

Ne mogu baš dobro komentirati PS4, ali ne treba ti zvijer od mašine da bi igrao na PC platformi, naravno ne možeš sve vrtiti na ultra, ali možeš igrati na medium za dosta sitne novce.
Istina,ovo za komponente ali opet izašao je prije 2 godine,a i sami znamo da ljudi koji rade neče u to staviti sve naj,naj.Ne znam a nekako me Pc razočara npr ako dođem do svote 4000-6000 kn taj Pc će vrtijet  nove igre na medium ili high, al nakon godinu i pol  više neče moči baš tako vrtjet.Tako da po cjeni od 3300 kn kupiti konzolu mi se čini uredu ideja i trpjet  malo na ovom  starom PC pa za  5-6 godina kupiti mašinu a do tada PS4,samo če mi trebati pola godine da se ja naučim jako dobro igrat na Joysticku(kontroleru):mrgreen:

*

ck7

  • ***
  • 751
Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #9 : 13. Lipanj, 2015., 23:27 »
Ma brzo ćeš se naviknuti na DS4, jedan  od najboljih joystickova ikad....osim baterije. Inače pametna investicija u PS4, manje briga-puno zabave... :hug

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #10 : 14. Lipanj, 2015., 17:29 »
Ma brzo ćeš se naviknuti na DS4, jedan  od najboljih joystickova ikad....osim baterije. Inače pametna investicija u PS4, manje briga-puno zabave... :hug
Meni je ipak Xbox 360/X1 najbolji gamepad, ali odmah iza njega je DS4 :)
Ali svakako stoji  "manje briga-puno zabave", a kad se navikneš na to, PC zaboraviš vrlo brzo :)
Priče o slabijem hardveru nego na PC-u su naravno istinite, jer za tu kantu izlazi hardver na mjesečnoj bazi, ali koga to briga, konzola radi godinama dobro/ispeglano sa igrama.
« Zadnja izmjena: 14. Lipanj, 2015., 17:32 Virty »

*

PedjaDBoy

  • n00b
  • 2
Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #11 : 19. Lipanj, 2015., 07:46 »
Bio sam u istoj dilemi kao i OP. Već 18 godina PC mi je jedini medij za gaming i odigrao sam igara i igara. Kako je došlo vrijeme za zamjenu   komponenti, shvatio sam da mi je puno dati cca 9000 kuna za novu kantu i još 1500+ za 1080p monitor. Imam FullHD televizor i nekako mi se polako počeo sviđat PS4. Kod frenda sam igrao malo i odmah slijedeći tjedan naletio na PS4 s Witcher 3 za 3200.
Mene je najviše odbijalo plaćanje pretplate, ali godišnje mi je to 350 kn, što je mjesečno 3 bureka. Igre su skupe, ako ne znaš kad i gdje kupovat. Dosta ljudi ne zna da možeš dijeliti igre s frendom, ima "Activate as Primary" fora, ali  samo za digitalno kupljene igre. Tako smo kupili BF4 Premium za 190 kn i obojica igramo multiplayer istovremeno skupa. Pa tako, ako imaš frenda s PS4, sve su ti igre u pola cijene, s tim da zna biti popusta da igre od 500 kuna koštaju 150 tj. 75 :)
Kontroler mi je dobar, ali treba se početi navikavati na pucačine, plačem kad vidim da mi je K/D u minusu, ali polako i uz vježbu sve ide.
Imaš igre ala Warthunder koji imaju podršku za Keyboard i miš i ne moraš plaćati Plus za online igru, a dolaze i Planetside 2 koji neće zahtijevati Plus (mislim).

Odg: Ajde konzolaši trebam vaš savjet.
« Odgovori #12 : 19. Lipanj, 2015., 19:50 »
Bio sam u istoj dilemi kao i OP. Već 18 godina PC mi je jedini medij za gaming i odigrao sam igara i igara. Kako je došlo vrijeme za zamjenu   komponenti, shvatio sam da mi je puno dati cca 9000 kuna za novu kantu i još 1500+ za 1080p monitor. Imam FullHD televizor i nekako mi se polako počeo sviđat PS4. Kod frenda sam igrao malo i odmah slijedeći tjedan naletio na PS4 s Witcher 3 za 3200.
Mene je najviše odbijalo plaćanje pretplate, ali godišnje mi je to 350 kn, što je mjesečno 3 bureka. Igre su skupe, ako ne znaš kad i gdje kupovat. Dosta ljudi ne zna da možeš dijeliti igre s frendom, ima "Activate as Primary" fora, ali  samo za digitalno kupljene igre. Tako smo kupili BF4 Premium za 190 kn i obojica igramo multiplayer istovremeno skupa. Pa tako, ako imaš frenda s PS4, sve su ti igre u pola cijene, s tim da zna biti popusta da igre od 500 kuna koštaju 150 tj. 75 :)
Kontroler mi je dobar, ali treba se početi navikavati na pucačine, plačem kad vidim da mi je K/D u minusu, ali polako i uz vježbu sve ide.
Imaš igre ala Warthunder koji imaju podršku za Keyboard i miš i ne moraš plaćati Plus za online igru, a dolaze i Planetside 2 koji neće zahtijevati Plus (mislim).
Ma  je ova pretplata bezobrazna ali ću ju svakako uzeti mislim to na kraju ispadne kuna po danu.Ma mislim kupovati baš cijele igre ovako  na DvD-u.Vidio sam da  oko 200 kn su igre(i mislim kupit rabljene koje je neko igrao),jer koliko sam sad naučio mogu i tako igrati,zar ne?Jer ne znam  za digitalne mi se baš i neda jer će igru skidat s neta a brzina neta mi je bog za plakati,pa bolje putem DvD da instalira i onda ako još gdje treba updejtati te da mogu uživat.Ehh kontroler će i meni biti problem ali naučit ču nekako več.Mislim da nežu pogriješiti jer koliko vidim zadovoljni ste...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9