HCL.HR

Knack

  • 26 Odgovora
  • 9713 Hitova
*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Knack
« : 21. Veljača, 2013., 11:35 »


Stiže nam PS4 ekskluziva pod imenom Knack. iza same igre stoji Mark Cerny koji nam zajedno sa Sony Studiom iz Japana donosi ovu zanimljivu akcijsku igru.

Glavni lik, Knack, je mala beštija :hiha: stvorena za pobjedu u ratu protiv goblinske vojske. Pogledajte video i ostavite komentare ispod

Knack - PlayStation 4 REVEAL TRAILER!

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Knack
« Odgovori #1 : 21. Veljača, 2013., 11:40 »
Lik mi nije nekako instantno pamtljiv i legendaran i... ne znam, nije Mario ako me kužite.

Dobar ja art style i grafički to super izgleda, a i djeluje po traileru kao da zapravo ima i nekakvu interesantnu priču iza sebe, ali kažem - taj lik Knacka koji bi trebao nositi cijelu igru mi je malo ... meh.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Knack
« Odgovori #2 : 21. Veljača, 2013., 12:02 »
Meni dijeluje užasno simpatično i privlačno. Nekako me podsjeća na Scrapland. <3

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Knack
« Odgovori #3 : 21. Veljača, 2013., 12:08 »
Ono gameplaya što se vrtilo dok je lik imao prezentaciju, nije izgledalo loše. Ali volio bi da na E3 pokažu neke inovativne gameplay elemente. Za sada izgleda ok, a tko zna, možda kasnije i postane nešto što su bili Crash/Spyro.

Možda igra bude imala još kakve interesantne fičure u kombinaciji s Vitom.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Knack
« Odgovori #4 : 13. Studeni, 2013., 16:51 »
« Zadnja izmjena: 13. Studeni, 2013., 17:00 kaisersephirot »

Odg: Knack
« Odgovori #5 : 13. Studeni, 2013., 18:38 »
Ocekujem ga besplatnog na PS+ za nekih 6 mjeseci.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: Knack
« Odgovori #6 : 13. Studeni, 2013., 18:49 »
Knack REVIEW! PS4 Exclusive Launch Title Review

Po ovoj recenziji ne izgleda smećasto.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Knack
« Odgovori #7 : 13. Studeni, 2013., 22:32 »
Ocekujem ga besplatnog na PS+ za nekih 6 mjeseci.

Nah, ne vjerujem - ne treba im tamo, bar ne tako brzo, radije će zarađivati na regularnoj prodaji - ipak je ponešto novca uloženu u tu produkciju. A PS+ će ionako biti forsiran zbog multiplayera pa im neće trebati takve ekskluzivne igre da ga pomognu prodati. Ali ajde, tko zna - možda doslovno neće imati što drugo za staviti na PS+ ponudu od multiplatformskih naslova pa im je najmanja "šteta" staviti tamo Knacka.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Knack
« Odgovori #8 : 16. Studeni, 2013., 02:17 »
Čitam komentare na NeoGAF-u i svi se slažu da je igra zabavna, sad sam zbilja zbunjen :hiha2: Kome vjerovati, zašto ljudi uživaju u Knacku ako je dobio onako loše ocjene???

Možda je pristup samih recenzenata ovoj igri pogrešan, jer su očekivali neke druge stvari od samog Knacka, a ne jednostavnu linearnu igru sa malo težim protivnicima, baš poput nekih PS1 klasika?


*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Knack
« Odgovori #9 : 29. Prosinac, 2013., 11:15 »
Igram ga ovih dana, paralelno prelazim uz Killzone Shadow Fall i taman mi dobro dođe kao neki kontrast od napucavanja u Killzoneu.

Kažem, dobro mi dođe preći par dionica u igri nakon Killzonea, ali da je igra super... pa i nije baš.

Zapravo, jako je ograničena u vidu nivova i jako jednostavna u mehanikama. Imate jednu tipku za udarac, jednu za posebne napade i jednu za skakanje s mogućnošću double jumpa. I to je više manje to. Nema brzog trčanja, saginjanja, long jumpa, wall jumpa i slično. Ništa - samo ideš naprijed skačeš i udaraš. Dobro, još s desnim analogom radiš brza izbjegavanja u četiri smjera i to je dosta bitno za borbu zapravo u kasnijim levelima, ali zbog fiksnog kuta kamere zna nekad bit i zbunjujuće jer su kontrole takve da Knack zna izbjegnuti u smjeru u kojem nisi htio.

A apsurdno je koliko je lako umrijeti u igri ako krivo izbjegneš samo jedan "roj" nekakvih strelica poslanih na tebe ili udarac maljem nekog neprijatelja. Baš to lako umiranje mi je najčudnija stvar u igri, jer je čudno stvar balansirana. Knack ima health bar koji se puni skupljanjem 'relica' od kojih je tip napravljen i tih stvari nema puno po levelima - nije ih tako lako naći, a kada ih nađeš, najčešće će nadopuniti taj health bar jako, jako malo. Toliko malo da ti praktički ništa ne može uzeti tako malo energije da bi taj pickup imao smisla, jer udarci od neprijatelja uzmu ponekad pola health bara, ponekad cijeli (instakill neke vrste), a pokupio si relica toliko da si nadopunio 1/5 tog zdravlja. Nema logike. Dobro, ima mjesta u levelima gdje dobiješ više relica, ali to je obično prije boss fighta kada imaš priliku ući u fight sa punim zdravljem.

Sviđa mi se da barem ima neku priču, voice acting, dijaloge i sve to, iako je sve to očito za djecu pisano jer je sve što likovi govore dosta banalno i blesavo. Ali ajde - barem je tu i dovoljno je zanimljivo da da poticaj da igraš dalje i otkriješ koji vrag će se dalje dogoditi (iako nije baš teško predvidjeti neke stvari).

Al najgora stvar u igri je sam Knack. Taj lik ej... niti je simpatičan po karakteru, niti izgleda kao nešto što bi moglo imati ikakav fanbase. Ne kužim kako su ga mogli tako fulat u smislu dizajna.  I njegov glas ej... a baš je apsurdno dubok i neugodan za ovakvu igru :hihi:

Ali eto, nije to sad neka katastrofa od igre - mozak na pašu i šibanje goblina uz lijepu grafiku. Barem mi se tako čini za sada.

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Knack
« Odgovori #10 : 12. Siječanj, 2014., 21:09 »
Igramo Knack, drugu veliku PlayStation 4 ekskluzivu | HCL.hr

Meni izgleda simpatično :ementaler: Oće biti recenzije? Bar neke kraće

Odg: Knack
« Odgovori #11 : 12. Siječanj, 2014., 21:39 »
Uzet ce se na nekom vecem popustu sigurno.
Do dolaska PS4 kratim vrijeme igrajuci Knack's Quest na androidu, igra tipa bejeweled u kojoj se dobivaju razni collectible itemi i automatski se salju na PSN acc za uporabu u Knacku. Ok igra za izgubit pol sata dnevno.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Knack
« Odgovori #12 : 12. Siječanj, 2014., 22:53 »
Kakvo bijedno smeće. :hihi:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Knack
« Odgovori #13 : 03. Veljača, 2014., 15:17 »
Dobio platinum.
Solidna igra mada neke stvari mi nisu jasne. Tipa zasto se itemi i relici ne prenose na vece tezine. Ovak sam morao 3 puta prec normal da bi skupio sve iteme za trofeje.
I very hard je smijesno lagan, sa Diamond Knackom one shotam skoro sve protivnike. Udaraju jako i imaju dosta brze animacije ali padaju odma tak da i nije neki izazov.
I bilo bi dobro da su jos kojeg bossa ubacili, 4 je premalo.

Odg: Knack
« Odgovori #14 : 04. Veljača, 2014., 11:30 »
Koliko ima chaptera?
Fifa, NBA, GTA & Call of Duty

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9