HCL.HR

Kvaliteta PS4

  • 26 Odgovora
  • 11298 Hitova
Kvaliteta PS4
« : 02. Veljača, 2014., 20:13 »
Naime vecina korisnika nakon nekog vremena dozivi vrlo cudne i iritantne zvukove, konzola baca iz igre sve vise, youtube je prepun nezadovoljnih ljudi koji su to i dokumentirali. Zakljucak? PS4 je vrlo lose kvalitete ili...? Trenutno sam upoznat sa cetiri konzole koje ruze kao kante, resetiraju se i slicna sranja a znam da ih ljudi nisu bacali po ulici! Imate li vi kakvih negativnih iskustava sa vasim PS4 ljubimcem? Imam dojam da je PS3 "debeljko" bio daleko kvalitetnija konzola!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #1 : 02. Veljača, 2014., 20:25 »
Internet čuda čini. Mislim normalno da postoje konzole koje su u startu pokvarene, no taj broj iznosi oko 0,4% konzola kako je Sony izjavio, možda i malo više, ali ništa tragično u svijetu elektronike. Laptopi imaju prosječnu količinu tvorničkog kvara od oko 5%.

Problem je u tome što su najglasniji ljudi koji imaju pokvarenu konzolu, oni će ostaviti 300 poruka, napraviti videe o lošosti i što sve već ne. Oni kojima konzola radi se igraju :thumbs: Na kraju je to još jedan uređaj koji je OK kvalitete, ima par sitnica koje su malo lošije odrađene poput gume na određenim kontrolerima i to je to.

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #2 : 02. Veljača, 2014., 20:46 »
Nije problem u konzolama koje su iz kutije radile probleme vec o konzolama koje su nakon nesto koristenja pokazale vrlo velike nedostatke u sistemu hladjenja koje radi kao da je helikopter u sobi, konzolama koje pri umetanju igre ruze sve vise... Drzim fige sretnice da malo vas iskusi te probleme no sa rezervom. Konzola je vec na sam dodir jako plasticna i krckava dok PS3 nije bio takav. Osjetan pad kvalitete.. Zar je ikome normalno da mora tresti konzolu kao bedak da bi se rijesio zvukova motorne kosilice, pile ili cirkulara? I nebij se slozio sa navedenim postotkom posto je on dan od strane samog proizvodaca a to dovoljno govori! Za taj dani novac ljudi ocekuju solidan dio hardvera a ne plastici nosac pez bonbona :tired:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #3 : 02. Veljača, 2014., 20:56 »
ako očekuješ solidan >dio< hardvera koji se prodaje u basnoslovnim brojevima, ne kupuj prvu varijantu. isto tako, PS4 je jako jeftin u odnosu na release cijene prethodnika tako da ako očekuješ dobiti nešto SOLIDNO, nećeš se baš usrećiti

naravno, uzimajući u obzir da solidan tebi očito znači bez grešaka, sa super plastikama i tihoćom xD a ne da jednostavno - radi

postotak od 0,4% je statistički proračunat i ne služi ničemu.

meni osobno je fascinantna potreba kupovanja ičeg sličnog na samom releasu, bez igara i sa baš svim greškicama koje su promakle, al ajde, hype čini svoje :hiha:
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2014., 20:58 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #4 : 02. Veljača, 2014., 21:10 »
Nije problem u konzolama koje su iz kutije radile probleme vec o konzolama koje su nakon nesto koristenja pokazale vrlo velike nedostatke u sistemu hladjenja koje radi kao da je helikopter u sobi, konzolama koje pri umetanju igre ruze sve vise... Drzim fige sretnice da malo vas iskusi te probleme no sa rezervom. Konzola je vec na sam dodir jako plasticna i krckava dok PS3 nije bio takav. Osjetan pad kvalitete.. Zar je ikome normalno da mora tresti konzolu kao bedak da bi se rijesio zvukova motorne kosilice, pile ili cirkulara? I nebij se slozio sa navedenim postotkom posto je on dan od strane samog proizvodaca a to dovoljno govori! Za taj dani novac ljudi ocekuju solidan dio hardvera a ne plastici nosac pez bonbona :tired:
Stvarno neznam u čemu je problem. Moja konzola radi bez problema, nije krcava i ne čuje se kao motorna pila. Ako slučajno imaš takvu konzolu odneseš je pod garanciju i zamjeniš je. Ako ti konzola radi bez ikakvih problema, čemu briga? Ako se sada ne čuje kao helikopter čisto sumnjam da će se za 3 godine išta promjeniti što se tiče odvođenja topline.

Ponavljam, kod svakog elektronskog uređaja, bilo da je u pitanju PS4, iPhone, Samsungov monitor ili Kyocera pisač, postoji određen postotak uređaja koji nisu dobro sklopljeni, imaju tvorničku grešku i slično. Zbog toga i postoji garancija, jer nitko ne more proizvesti 4,2 milijuna uređaja da određen dio njih ne bude faličan.

meni osobno je fascinantna potreba kupovanja ičeg sličnog na samom releasu, bez igara i sa baš svim greškicama koje su promakle, al ajde, hype čini svoje :hiha:
Ima nešto u tom mirisu prve pošiljke :hiha:

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #5 : 02. Veljača, 2014., 21:44 »
PS3 sa 60GB i cetiri USB-a kupljen u prvom naletu u Hrvatsku nakon SEST godina prodan za 2000kn a placen 5500kn. Odrzavan maksimalno, znaci redovito usisavan, ostavljen da se ohladi nakon igranja (timer namjesten na sat vremena za stby sto PS4 nema) i nikada nikakvih problema... Kako to da PS4 radi probleme nakon 180h igranja? Nije to samo do PS-a vec i masu drugih proizvoda postaju poluproizvodi. Zovu me covijekom sa kurtonom za sve, znaci sve maksimalno pazim, stavljam u futrole, ne dozvoljavam rukovanje koje nema veze sa zdravim razumom i iznad toga cak! Cemu onda ovo sa PS4??? Nadam se da se nitko nece naci u situaciji da pise kao ja a opet svako malo me netko nazove i pita sta se dogadja! No polako...ima vremena za cudesne zvukove :chair:

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #6 : 02. Veljača, 2014., 21:48 »
PS3 MI JE RADIO DOBRO JAKO DUGO A PS4 NIJE ZNAČI PS4 JE SMEĆE I LOŠE JE NAPRAVLJEN.

Okej lel.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #7 : 02. Veljača, 2014., 21:51 »
Ponavljam, ako imaš problema, ako ti se uređaj prigrijava, čudno zvuči ili šta već ne, odnesi u najbliži servis i popravit će problem/zamjeniti konzolu. Uređaj ti je još pod garancijom, ne znam što još čekaš ako misliš da ti je PS4 pokvaren.

Nekome je i PS3 prvi dan riknuo, no to opet ne znači da je svima. Tako ne mora značiti ni da su svi PS4 dolaze s tvorničkom greškom, već da imaš izoliran slučaj koji ćeš riješiti u ovlaštenom servisu

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #8 : 02. Veljača, 2014., 22:09 »
Nasi servisi...ili ti...MR servis u Rugvici lol ljudi koji mijenjaju maticnu u tabletu lol... Radije cu je tresti :mrgreen: dok ne usuti! Sala, ide na servis a ja na glodanje kore drveta iz eto dosade..:loludara:

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #9 : 02. Veljača, 2014., 22:11 »
Nadam se sto manje ljudi sa problemima:approve

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #10 : 03. Veljača, 2014., 11:23 »
PS3 bas i nije bio pojam dobro slozene konzole. Prve serije istoga su crkaval poprilicno, tocnije laseri. Mislim na 40gb i 60gb verzije. Laseri su crkavali kao ludi, poznajem barem 20 ljudi kojima je laser otisao. Myself included.

PSOne je recimo pojam kvalitetne konzole, pa cak i ps2. PS3 tek kasnije. Vjerojatno ce biti ista situacija i sa ps4. Moj dosta buci kad se tek upali, ali onda se naglo smiri i dalje ga stvarno ne cujem. Ni ventilatore, niti ista slicno. Naravno, uzeo sam produzenu garanciju i samim time sam 3 godine miran. Ako i crkne, mijenjam ga za novi i miran sam.

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #11 : 03. Veljača, 2014., 19:21 »
PS3 MI JE RADIO DOBRO JAKO DUGO A PS4 NIJE ZNAČI PS4 JE SMEĆE I LOŠE JE NAPRAVLJEN.

Okej lel.

Dije vnago ok?:mrgreen:

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #12 : 03. Veljača, 2014., 19:23 »
38% konzola je imalo probleme pa su zavrsile u servisu! (UK samo).:kava:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #13 : 03. Veljača, 2014., 22:17 »
Molim te koristi opciju uredi ako imaš još nešto nadodati, ružno je za vidjeti dva posta u 2 minute. Ovih 38% za PS3 ili PS4, imaš link?

Odg: Kvaliteta PS4
« Odgovori #14 : 28. Travanj, 2014., 12:35 »
Zato dodas jos 400 kn i imas garanciju 3 god...:) iskreno se nadam da je moja konzola ta koja se nece kvarit..:clap:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9