HCL.HR

Metal Gear Online

  • 20 Odgovora
  • 5530 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Metal Gear Online
« : 02. Rujan, 2008., 23:00 »
Da, znam da vec postoji Metal Gear Solid topic.
Ali ovo je ipak odvojena stvarcica, pa odlucih otvoriti novi topic.


Igram ovo vec nekoliko dana i moram priznati da je prokleto zabavno vecinu vremena.

Kao sto je poznato, kompletna mehanika iz singleplayera MGS4 je prenesena u online.
To ukljucuje cqc, isti sustav kretanja, kartonske kutije, bacve, cak i octocamo i MG Mk.II kad igrate kao Snake u Sneaking Mission. Uglavnom, sve.
Uz to su dodali i skill sustav slican perk sustavu iz CoD4. Skillovi vam mogu poboljsati rukovanje odredenim oruzjima(manji recoil, brzi reload i rate of fire), poboljsati cqc i dodati dodatne sposobnosti koje imaju veze sa SOP sustavom.
Funkcionira na jednostavnom principu. Ako koristite SMG+ ili CQC+ skill i koristite odgovarajuca oruzja/napade, s vremenom ce vam skillovi dobiti level.
Ukratko, skillovi rastu aktivnim koristenjem.



Ali, razliku od onlinea iz Subsistencea i Portable Ops, ovdje je stvarno moguce igrati takticki i timski, cak i sa ljudima koje ste prvi put susreli.
SOP sustav to omogucuje.
Ali, da pojasnim kako to izgleda.
Dakle, match pocinje. Vas tim se spawna na istom mjestu. Nemojte odjuriti odmah na slijepo negdje vec stisnite tipku za salutiranje(trokut) da biste se linkali sa ljudima u svom timu.
Kad se linkate, moci cete ih vidjeti bilo gdje na mapi, kroz zidove i sve. Narancaste/plave siluete. To vec samo po sebi olaksava igru, ali nije jedina prednost SOP linkanja.
Ako ubacite odredene skillove, igraci u vasem timu mogu vidjeti kad vas netko napada i gdje se napadac nalazi, jer ce se nakratko pojaviti na isti nacin kao i vas tim zahvaljujuci SOP-u.
Mozete i ubaciti skill koji prikazuje koga vi napadate.  :ementaler:
Isto tako, mozete uhvatiti protivnika u cqc choke i iskoristiti Scanning Plug ako imate Scanner skill.

Ali ono sto mi je osobno najkorisnije u cijelom SOP sustavu je fluidan teamplay. Uz to sto mozete vidjeti i svoje igrace i protivnike, SOP vam omogucava da se vrlo efikasno krecete i pokrivate u grupama.
Recimo, linkate se sa dvojicom i krenete negdje. Cim netko od te dvojice pocne ciljati negdje, vi cete vidjeti nesto poput lasera koji pokazuje gdje cilja. Ako ste gledali neke od animacija u singleplayeru, skuzit cete na sto mislim.
Svaki igrac pokriva svoj dio i krecete se u timu. Ako pocne okrsaj, zahvaljujuci SOP-u isto tako mozete vidjeti ako ste na liniji paljbe svojih kolega. Pa si fino cucnete/legnete/maknete se. Uglavnom, nesto meni osobno predobro.
Dvojica-trojica linkana igraca koji se pokrivaju kako spada mogu relativno bez problema pobiti sve koji ce ih rushati bez razmisljanja. Dvojica ce davati cover fire, dok ce treci baciti granatu protivnicima. Works like a charm. ^^
Zahvaljujuci SOP-u, komunikacija u igri je zapravo nebitna i nepotrebna. SOP sve javlja, vidite gdje su ljudi s kojima ste linkani i to je to.


Inace, igra doslovno forsira headshotove.
Ako cete pucati u tijelo igraca, s nekim oruzjima mozete ispucati i cijeli sarzer a ovaj ce prezivjeti.
Ali headshotovi uvijek pale i zapravo nisu preteski.

Sto se tice modova igre, manje vise su standardni, osim jednog.

Redom:

Deathmatch - znate sto je ovo. Kill or be killed.

Team Deathmatch - standardno, sa dodatkom vec spomenutog SOP sustava.

Capture Mission - kao CTF, samo sto metu morate drzati u svojoj bazi 30 sekundi

Rescue Mission - slicno CTF-u, samo sto jedan tim spasava metu, a drugi brani. Tko prvi pobije sve u drugom timu pobjeduje, respawna nema.(Bez SOP-a se ovo ne smije igrati. :D)

Base Mission - morate drzati odredena podrucja na mapama pod svojom kontrolom neko vrijeme. Pobjeduju oni koji sve kontroliraju ili imaju vise podrucja pod kontrolom.

Team Sneaking - isto kao Rescue Mission, samo sto jedan tim ima Stealth camo i Mk.22 pistolje. Drugi imaju ubojita oruzja. Cilj vam je donesti metu u svoju bazu. Ako vam tim pogine, gotovo je, respawna nema.

Sneaking Mission - moj favorit. 2 tima se bore jedan protiv drugih po standardnim TDM pravilima. Ali u igri je i Snake(i ako ima vise od 11 igraca, jedan igrac preuzima kontrolu nad MG Mk.II i pomaze Snakeu).
Pobjeduje tim koji nade i ubije Snakea odredeni broj puta ili ima vise killova od drugog tima kad vrijeme istekne.
Igracu koji kontrolira Snakea su dostupne skoro sve stvari kao i u singleplayeru. Octocamo, Facecamo, razna oruzja i cqc iste jacine kao i u singleplayeru.
Yup, one-throw stun, isto kao u normalnoj igri. Ako vam uspije sve u timovima nokautirati/ubit kao Snake, then Snake wins.  :ementaler:



Uglavnom, ako se nekome igra ili znate nekoga tko igra, javite ovdje. Pa da malo halamo.  :ementaler:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #1 : 03. Rujan, 2008., 14:38 »
Opet yuri sa svojim masivno velikim topicima. GG čovječe
Valjda je netko zainteresiran za MGSO :piva:

Re: Metal Gear Online
« Odgovori #2 : 04. Rujan, 2008., 08:40 »
Jab' bio kad bi uspio složiti wifi stick.  :wildboy:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #3 : 04. Rujan, 2008., 10:53 »
 :tired:

Preciziraj.

Ne mozes kupit recimo 5m crossover mrezno kabla pa upiknut direktno u router?

Re: Metal Gear Online
« Odgovori #4 : 04. Rujan, 2008., 18:47 »
Mogu, al mora ić kroz zidove ili dvoja vrata stalno moraju biti otvorena. Komp mi je prilično daleko od tv-a i tako...
Uostalom, PS3 nije moj pa sad neću izvodit neke egzibicije za dva tjedna onlinea.

Uglavnom, imam Wifi stick. I koristim ZD Wlan Utility za konfiguriranje. Isključio sam onaj Zero u Windowsima.
E sad, probao sam i na XP-u i na Visti. Na XP-u mogu bez problema share-at ADSL konekciju sa wirelless konekcijom, ali se iz nekog razloga signal ne šalje.
Na Visti je, pak, signal odličan, ali ADSL konekcija i wirelless mi nisu shareani. I ne mogu nikako namjestiti (napravio sam sve kao u XP-u, s tim da pod naprednim postavkama shareanja na visti ne mogu podestiti DNS i DHCP sharing - mislim da je tu negdje problem). Ono, retardirano.  :tired:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #5 : 04. Rujan, 2008., 19:55 »
Firewall.

Probaj jednostavno iskljucit firewall. Meni se PS3 nije uspio spojiti na mediaserver koji imam na kompu dok ga nisam iskljucio.

Re: Metal Gear Online
« Odgovori #6 : 04. Rujan, 2008., 21:15 »
Firewall mi je isključen i na Visti i na XP-u. Pokušavao sam i blokadom NODovog firewalla i isključivanjem cijelog noda. Ne pomaže ništa.  :wildboy:

Što je smiješno, kad sam u XP-u prvi put nakon instalacije utility-ja i podešavanja sharinga prvi put "piknuo" stick, radilo je. Ali nakon nekih 20-ak minuta jednostavno mi je na plejki stigla poruka da sam disconnectan. I od tad više ne mogu signal dobit (na XP-u, jel)  :wildboy:

*

Pinki

  • ****
  • 946
  • gej is okej
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #7 : 02. Veljača, 2009., 15:21 »
yuri jel jos przis MGO? da halamo zajedno

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #8 : 02. Veljača, 2009., 15:24 »
Ke? Svjestan si da nema aimbotova za to, jel?
Al' ae, buduci da nema, mogli bi.
Nisam dugo igrao. Mjesec-dva. Psn ID na pm ovo ono, da ti napravim par novih tjelesnih otvora.

*

Pinki

  • ****
  • 946
  • gej is okej
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #9 : 02. Veljača, 2009., 15:44 »
omg aimbot preseravanja, starološe  :tired:

skidam patch  \:D/

*

Repyh

  • **
  • 381
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #10 : 02. Veljača, 2009., 18:03 »
A fun je MGO skroz ali ne mogu ja da ajmam na kontroleru pokusao sam ali nije to to.

Re: Metal Gear Online
« Odgovori #11 : 02. Veljača, 2009., 18:13 »
ne želim to igrat, činjenica da nisam najači mgs igrač u svemiru bi me previše pogodila  :wildboy:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #12 : 02. Veljača, 2009., 18:15 »
a šta se može kupit onaj pack sa dodatnim mapama i ostalim stvarima?

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #13 : 02. Veljača, 2009., 18:25 »
A fun je MGO skroz ali ne mogu ja da ajmam na kontroleru pokusao sam ali nije to to.

Ne moras. Stealth pali donekle. Uzmi shotgun u ruke i mozes biti support.
I granate su tu. Dimne, "sensor", flash. Ne moras biti killer nad killerima da bi bio efektivan u MGO.
Ti rusis protivnike, tvoj teammate ih killne. Efektivnije nego sto zvuci.

Dosad su vec izasla 2 packa sa mapama i bonus likovima.
Nazalost, nista od toga nisam isprobao jos, jer nemam mogucnost kupiti.
Ali nove mape izgledaju mamojebeno. Jedna od njih je ona suma s kraja MGS3. Zelim. :(
« Zadnja izmjena: 02. Veljača, 2009., 18:27 Yuri »

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Re: Metal Gear Online
« Odgovori #14 : 02. Veljača, 2009., 19:19 »
kak sam pročitao nemože se igrat bez toga, a kak mi nemamo mogućnost kupnje moš se pozdravit s igranjem osim ako ti netko ne shera tko može kupit, zato nisam ni palio mgo jako jako dugo

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9