HCL.HR

par pitanja u vezi sa psp-om

  • 19 Odgovora
  • 8516 Hitova
par pitanja u vezi sa psp-om
« : 29. Siječanj, 2012., 12:14 »
zanima me da li je na psp-u moguće igrati kopije? kada gledamo cijenu i klavitetu koji se psp najviše isplati? i koja je uopće glavna razlika između verzija? te da li je moguće svaku igricu igrati na svakoj inačici?
hvala :ave:

*

3v1lcl0n3

  • *
  • 137
  • Undercover Anarchist
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #1 : 29. Siječanj, 2012., 13:09 »
zanima me da li je na psp-u moguće igrati kopije? kada gledamo cijenu i klavitetu koji se psp najviše isplati? i koja je uopće glavna razlika između verzija? te da li je moguće svaku igricu igrati na svakoj inačici?
hvala :ave:

Da, svi pspovi (nisam siguran za e100x,ali to je takav sh*t da ga se neisplati ni uzet) mogu igrati kopije (backupove,da butemo tocni/legalni.)
rzlika izmedu pspova je ova:

PSP 100x - fat model,nista posebno
PSP 200x - slim model,zvucnici su kraj ekrana, ima duplo vise RAMa (64 mb > 32 mb)
PSP 300x - slim n bright ili tako nes lol :P - ima novi ekran,boje su zivlje i slika ima manje blura,doduse ima scanlinese,koji ne smetaju za igru,te ih nece svi skuziti,ali ih ima. ima ugraden mikrofon,
PSP go - nisam ga nikad vidio,alije pomeni sh*t,ima vec neku memoriju u sebi (8/16 gb, i dunno)
psp e100x - nema wifi,ima mono zvucnik,sh*t kakvog nema

i da, na svakoj inacici mozes igrat piratske igre,neke imaju vecu kompatibilnost od ostalih...

posto vidim da si zapeo na piratskim igrama,najbolje ti je uzet psp 3000 - mozes ga kupit za kojih 600-700 kn,tj. bar je to neka koliko-toliko realna cijena

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #2 : 07. Siječanj, 2013., 19:25 »
Jel zna netko koji je zadnji najbolji CFW?
Ja imam trenutno gore 5.50 prometheus 4, mozda je i ovaj dovoljan?
Izmedju ostalog mi je vazan i popsloader (ps1 igre).
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

3v1lcl0n3

  • *
  • 137
  • Undercover Anarchist
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #3 : 07. Siječanj, 2013., 21:05 »
Jel zna netko koji je zadnji najbolji CFW?
Ja imam trenutno gore 5.50 prometheus 4, mozda je i ovaj dovoljan?
Izmedju ostalog mi je vazan i popsloader (ps1 igre).

odi na 6.39,ps1 igre rade bez popsloadera,samo eboot stavis, i nijedna igra se ne mora patchat da bi radila,mozda ce bit malo nekompaibilnosti sa hombrewom,al vecina aplikacija ce radit.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #4 : 07. Siječanj, 2013., 21:55 »
Jel zna netko koji je zadnji najbolji CFW?
Ja imam trenutno gore 5.50 prometheus 4, mozda je i ovaj dovoljan?
Izmedju ostalog mi je vazan i popsloader (ps1 igre).

odi na 6.39,ps1 igre rade bez popsloadera,samo eboot stavis, i nijedna igra se ne mora patchat da bi radila,mozda ce bit malo nekompaibilnosti sa hombrewom,al vecina aplikacija ce radit.

E i to isto, volim emulatore...
Znaci mozda mi bolje ostat na ovome.:solidus:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

3v1lcl0n3

  • *
  • 137
  • Undercover Anarchist
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #5 : 08. Siječanj, 2013., 08:20 »
Jel zna netko koji je zadnji najbolji CFW?
Ja imam trenutno gore 5.50 prometheus 4, mozda je i ovaj dovoljan?
Izmedju ostalog mi je vazan i popsloader (ps1 igre).

odi na 6.39,ps1 igre rade bez popsloadera,samo eboot stavis, i nijedna igra se ne mora patchat da bi radila,mozda ce bit malo nekompaibilnosti sa hombrewom,al vecina aplikacija ce radit.

E i to isto, volim emulatore...
Znaci mozda mi bolje ostat na ovome.:solidus:


meni na 6,39 rade snes ,nes,gba i n64 emulator. nekompatibilnost je najvise sa 1.50 homebrewom. jedini downside je sto hack nije stalan pa ga moras svaki put ponovo pokrenut (osim ako to do sada nisu napravili),ali ja mislim da 6,29 ima stalni hack.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #6 : 08. Siječanj, 2013., 09:58 »
Jel zna netko koji je zadnji najbolji CFW?
Ja imam trenutno gore 5.50 prometheus 4, mozda je i ovaj dovoljan?
Izmedju ostalog mi je vazan i popsloader (ps1 igre).

odi na 6.39,ps1 igre rade bez popsloadera,samo eboot stavis, i nijedna igra se ne mora patchat da bi radila,mozda ce bit malo nekompaibilnosti sa hombrewom,al vecina aplikacija ce radit.

E i to isto, volim emulatore...
Znaci mozda mi bolje ostat na ovome.:solidus:


meni na 6,39 rade snes ,nes,gba i n64 emulator. nekompatibilnost je najvise sa 1.50 homebrewom. jedini downside je sto hack nije stalan pa ga moras svaki put ponovo pokrenut (osim ako to do sada nisu napravili),ali ja mislim da 6,29 ima stalni hack.

A vidim da je ovaj 6.60 pro C fix3 najnoviji, jeli on i najbolji?
I stalan je, jel se mogu vratit na ovaj (5.50 prometheus 5) bez pandore i cudesa ako mi taj ne pase npr (psp je verzija 2000 sa onom starijom plocom)?

EDIT: emulatori koji me zanimaju: amiga, segacd/megadrive,snes,dosbox, eventualno neogeo, a od hbrew-a: tyrian, jazz psp, duke3d, wolf3d, doom-hexen-heretic psp, cave story.

Inace trenutno nisam naletio na psp igru koja mi ne radi, trenutno igram gow:ghost of sparta i resistance retribution.

EDIT 2:
Evo malo proguglao i otkrio neke stvari pa da podijelim sa svima.
6.60 pro c ima najbolju kompatibilnost sa PSP igrama, na starije verzije PSPa se moze trajno fleshat (cipl flasher), nema mogucnosti pokretanja 1.50 homebrewa, tj starog homebrewa, a ima i mogucnost onlajn igranja preko PRO servera!!
6.60 me 1.8 ima mrvu slabiju kompatibilnost sa PSP igrama ali ima mogunosct koristenja leda.prx plugina koji sluzi za pokretanje 1.50 homebrewa i ovo je cfw SAMO za starije konzole na koje se flesha trajno.
6.60 LME je ista stvar samo za novije PSPe koji se nemogu trajno fleshat.
:geek:
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj, 2013., 13:18 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #7 : 10. Siječanj, 2013., 03:04 »
ja sam nedavno dobio PSP 3004 tako da sam totalni noob što se svega toga tiče pa ako bi mi netko samo mogao pojasniti par stvari...:

1.) izgleda imam LCFW verziju 6.39.   i imam 3 fajla na memory sticku koje mogu vidjeti kad uđem u izbornik - 639 installer, 639ME launcher i PSP update ver 6.39 + što uz njih imam igru koju mogu pokretati FIFA 13.  E sad, mene zanima što točno rade ovi fajlovi (osim igre), a ne bih ih sam pokretao da ne zbrkam nešt.

2.)  Iako zasad imam dovoljno igara za igrat i vjerojatno neću ni trebati nekih novih neko vrijeme, zanima me mogu li ja s tim lcfw-om igrati sve, ili bih trebao apdejtati možda jer vidim da je najnovija verzija 6.60?

3.)  mogu li, i trebam li ikada ići na PSN  ?   U izborniku "Game" također imam opciju "PSP Update ver 2.71", treba li mi to ?

4.)  Ne razumijem što točno znači Homebrew a vidim spominjete tu neku kompatibilnost s njim, pa ako bi mi netko znao razjasniti taj pojam i povezanost sa svime ?

Zahvaljujem  na odgovorima    :piva:

*

3v1lcl0n3

  • *
  • 137
  • Undercover Anarchist
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #8 : 10. Siječanj, 2013., 12:04 »
znam da je 6.60 izasao,ali nisam vidio napredka nad 6.39,ali ako ima stalni cfw stavi njega.
znam da se mogao napravit downgrade sa 6.39 na 6.29 i onda na nize sa 6.29,doduse ne pratim psp scenu vec dulje vrijeme. da imas pandoru nebi bilo problema.

cave story radi,a od emulatora snes i megadrive 100%.
kad sam ja bio na 5.50 morao sam patchat neke igre da bi ih mogao igrat,parasite eve npr.

sta se tice online igranja,mislim da to vise ne radi,doduse mozda sam ja nesto krivo namjestio.

@I)oolvl 

1) prvo updateas na 6.39 (ako nisi),onda pokrenes 6.39 lcfw instaler (opet,ako nisi) i na kraju, svaki put kad pokrenes konzolu moras pokrenut launcher i igre ce ti se pokazat,samo pazi da ih stavis u ISO folder

2) da, ja imam 6.39 PRO B-nesto i sve igre su mi radile

3)na PSN mozes ic i sa 6.39(kolio ja znam,ako ne skini spoofer) iako nema potrebe,osim ako imas i PS3 pa koristis remote display
to ti pokazuje vjerovatno jer imas neku stariju original igru u pspu ? to ti n treba jer imas 6.39 tao da...

4)http://en.wikipedia.org/wiki/Homebrew_(video_games) // uglavnom ako te ne zanimaju emulatori,te user made igre za psp nemoras se brinut oko tog
 

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #9 : 10. Siječanj, 2013., 12:58 »
@lovli: ti nemozes trajno fleshat fw pa nemoj ni pokusavat jer bis mogao brickat.

A sto se tice 6.60 ME 1.8, stavio sam ga kao trajni flash i sve radi super, osim sta mi vise nikako ne radi RE2 ps1, koji je uredno radio prije :wildboy:
Stavio sam popsloader v4 jer taj jedini navodno radi kako treba, budem probao i sa v3 ovaj RE2.
Sva sreca imam GC verziju za Wii :mrgreen:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #10 : 10. Siječanj, 2013., 15:18 »
e, igra (FIFA 13) mi je zapravo pokazana već svaki put kad upalim konzolu pod izbornikom Game/Memory stick. 
Za PSN me interesira može li se ići zato jer si razmišljam prepoznaje li Sony da ja ovdje imam lcfw 6.39  pa mi možda blokaju nešt ?   A koliko znam na PSN-u bi trebalo biti svačeg za download, kupnju itd ?
I općenito ako odlučim koristit bilo koji Sonyev servis koji se spaja online, hoću li možda imati problem radi 6.39 lcfw ?

 Za emulatore će mi trebati samo SNES i GBA vjerojatno,  mislim stavit ove emulatore - Snes9xTYL i gpSP, to će valjda raditi ?

*

3v1lcl0n3

  • *
  • 137
  • Undercover Anarchist
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #11 : 10. Siječanj, 2013., 20:22 »
@lovli: ti nemozes trajno fleshat fw pa nemoj ni pokusavat jer bis mogao brickat.

A sto se tice 6.60 ME 1.8, stavio sam ga kao trajni flash i sve radi super, osim sta mi vise nikako ne radi RE2 ps1, koji je uredno radio prije :wildboy:
Stavio sam popsloader v4 jer taj jedini navodno radi kako treba, budem probao i sa v3 ovaj RE2.
Sva sreca imam GC verziju za Wii :mrgreen:

dunno,ako je dvojka onaj RE kod kojeg imas posebno igru za leona,i posebno za clair (mozda sam joj fulao ime,nisam fan,srry xD) meni bi zapelo na screenu gdje igra govori da sadrzava gore.

@I)oolvl

ne brini se ne vide i ima svacega za kupit,free igara koliko ja znam ,osim demoa ,nema.
nope.

SNES9x i gpSP rade 100%,testirao sam na svojem.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #12 : 11. Siječanj, 2013., 10:29 »
@lovli: ti nemozes trajno fleshat fw pa nemoj ni pokusavat jer bis mogao brickat.

A sto se tice 6.60 ME 1.8, stavio sam ga kao trajni flash i sve radi super, osim sta mi vise nikako ne radi RE2 ps1, koji je uredno radio prije :wildboy:
Stavio sam popsloader v4 jer taj jedini navodno radi kako treba, budem probao i sa v3 ovaj RE2.
Sva sreca imam GC verziju za Wii :mrgreen:

dunno,ako je dvojka onaj RE kod kojeg imas posebno igru za leona,i posebno za clair (mozda sam joj fulao ime,nisam fan,srry xD) meni bi zapelo na screenu gdje igra govori da sadrzava gore.

@I)oolvl

ne brini se ne vide i ima svacega za kupit,free igara koliko ja znam ,osim demoa ,nema.
nope.

SNES9x i gpSP rade 100%,testirao sam na svojem.
To je taj re, ali meni je prije radio bez smrzavnja, to je navodno jako problematicna ps1 igra, ali kao sto rekoh tu je gejmkjub verzija koja radis savrseno  ;)
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #13 : 11. Siječanj, 2013., 22:09 »
ja imam određen problem sa Super Mario World na  SNES9xTYL emulatoru - nakon par minuta igranja, igra mi svako malo zatrzne na djelić sekunde. Pa me zanimalo ako još netko slučajno ima takav problem, a isto tako ako ste slučajno probali Killer Instinct  da li možete normalno igrati ?
 i općenito nekako mi zvuk na tome emulatoru kao da malo trzaka, ne znam je li to normalno ili postoji neki bolji emulator ?

*

3v1lcl0n3

  • *
  • 137
  • Undercover Anarchist
Odg: par pitanja u vezi sa psp-om
« Odgovori #14 : 12. Siječanj, 2013., 13:23 »
ja imam određen problem sa Super Mario World na  SNES9xTYL emulatoru - nakon par minuta igranja, igra mi svako malo zatrzne na djelić sekunde. Pa me zanimalo ako još netko slučajno ima takav problem, a isto tako ako ste slučajno probali Killer Instinct  da li možete normalno igrati ?
 i općenito nekako mi zvuk na tome emulatoru kao da malo trzaka, ne znam je li to normalno ili postoji neki bolji emulator ?

u postavkama stavi opciju 333mhz ako ima,i vdi dal ima koja opcija za zvuk.SMW je hit igra i trebala bi se moć perfektno igrat.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9