HCL.HR

PlayStation 3, 4... ili Xbox?

  • 6 Odgovora
  • 9160 Hitova
*

Fortius

  • n00b
  • 3
PlayStation 3, 4... ili Xbox?
« : 29. Ožujak, 2015., 19:53 »
Zdravo HCL-aši,

Nakon godina neigranja (Gamer.hr, gdje si kad te te trebam?!), odlučio sam se vratiti igrama, ali mi treba savjet što kupiti. Realno, neću biti HC gamer, ali ću se uhvatiti konzole 1-3 puta tjedno za opuštanje, što me dovodi do mog pitanja. PS 3 je 1500+, PS 4 je 3000+, a Microsoftovi ekvivalenti se kreću u istom rangu cijena.

Kriteriji su mi za kupnju:
  • Isplati li se uzeti PS 4 zbog "future proofinga" tj izbora igara?
  • Igrat ću vjerojatno nekoliko igara zaista mnogo, ali neću kupovati sve nove hitove ili pratiti što je "must play"?
  • Svakako će naglasak biti na igrama koje se igraju u 2 igrača (hvala bože na curi gamerici!)

Frend je kupio PS 3, zbog logike da je arhiv PSN igara dovoljan. Mene zanima vaše mišljenje - za moje potrebe, što je best buy? (radije ću uložiti tih 1500 ako ima smisla u nešto bolji TV npr.) - hvala unaprijed!

:clap:

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PlayStation 3, 4... ili Xbox?
« Odgovori #1 : 30. Ožujak, 2015., 08:55 »
Pa ako ti je co-op toliko bitan, onda bih rekao PS3/X360 upravo iz razloga što je ponuda igara puno veća.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 3, 4... ili Xbox?
« Odgovori #2 : 30. Ožujak, 2015., 09:38 »
Jup, PS3/X360 ima dosta smisla sada nabaviti - pogotovo za ekipu koja se dosad nije previše igrala. Te starije konzole su jeftinije u startu, ali i igre za njih su jeftinije, imaš ogromnu biblioteku igara na izboru itd.

PS4 je s druge strane nešto aktualno, svježe i impresivnije. Nešto za što možeš pratiti vijesti i nove naslove na tržištu, imati najbolje iskustvo po pitanju grafike. Ali plaćaš za to znatno višu cijenu naravno.

Za PS3 uskoro više neće izlaziti igre, a već sada ne izlaze veliki novi naslovi, ali PS3 ima stvarno impresivnu biblioteku igara koju treba isprobati. PS4 inače nije kompatibilan s PS3 igrama.

Tako da ja bih ti rekao da odeš u smjeru PlayStationa 3 - pogotovo kao povratnik u gaming svijet koji se dugo nije igrao pa si fulao zlatne dane Playstationa 3 i neke odlične ekskluzive za tu konzolu, koje su ono - obavezna lektira :)

Xbox 360 isto nije loša opcija, ali PS3 je popularniji na ovim prostorima pa ćeš naći veću ponudu rabljenih igara po oglasnicima, jefitnije ćeš proći po pitanju igara, a i PS3 ima neke zanimljivije ekskluzive ako mene pitaš. Uncharted serijal, The Last of Us itd.

PS4 kupiš za godinu dana, kad se kroz PS3 vratiš gamingu :)

EDIT:

E da, imamo i ovaj članak na temu "isplati se sada kupiti PS3", pa vidi i malo i to kad stigneš:
http://www.hcl.hr/special-isplati-li-se-sada-kupiti-playstation-3-konzolu-game-special-1554-25.html

« Zadnja izmjena: 30. Ožujak, 2015., 09:46 Ementaler »

*

Fortius

  • n00b
  • 3
Odg: PlayStation 3, 4... ili Xbox?
« Odgovori #3 : 30. Ožujak, 2015., 10:19 »
Hvala dečki :) Potpitanje - ima li koristi od veceg diska?
« Zadnja izmjena: 30. Ožujak, 2015., 10:22 Fortius »

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PlayStation 3, 4... ili Xbox?
« Odgovori #4 : 02. Travanj, 2015., 17:25 »
PS4 :piva:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 3, 4... ili Xbox?
« Odgovori #5 : 02. Travanj, 2015., 17:40 »
Hvala dečki :) Potpitanje - ima li koristi od veceg diska?

Pa ima zapravo - pogotovo ako se pretplatiš na PS Plus koji ti daje besplatne igre kao digitalni download svaki mjesec. Plus, neke igre se moraju instalirati na disk pa se onaj najjeftiniji model PS3 konzole s 12GB može lako napuniti. Mislim da ti treba 8GB za GTA 5 primjerice, koji se mora instalirati čak i ako si kupio retail kopiju, ne digitalno.


*

Fortius

  • n00b
  • 3
Odg: PlayStation 3, 4... ili Xbox?
« Odgovori #6 : 03. Travanj, 2015., 10:05 »
Hvala svima :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9