HCL.HR

Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava

  • 199 Odgovora
  • 35367 Hitova
*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #180 : 24. Siječanj, 2011., 21:20 »
Ehm, zašto?

Guglaj btw patent troll ekipu. Ili lika koji ima jebeni kopirajt na riječ, PAZI SAD, EDGE. BOG ISUS KRST!

Edit; http://en.wikipedia.org/wiki/Edge_Games
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #181 : 24. Siječanj, 2011., 22:09 »
Ne shvaćam kakve to ima veze s ovim kaj sam napisao.
Btw, ima i glupljih patenta u igrama od ovog. :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #182 : 25. Siječanj, 2011., 00:09 »
Kažeš dab Sony trebalo kaznit zbog nečeg. A velim, postoji sto put gora i jadnija ekipa. I nitko im niš ne može.
 :wildboy: :wildboy:

Ima. Dakako.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #183 : 25. Siječanj, 2011., 00:23 »
Ah, tako dakle.  :wildboy:
Općenito sudovi u Americi. :( Mogli bi cijeli dan o njihovim tužbama. Čak i dijele nagrade za najgluplje. Još je gluplje što se dobiva u takvim slučajevima. :fpalm:
Al ta debilna kopirajt ekipa bar ima neke pravne osnove, ma kolko je retardirano, dok Sony nema ništa i pokušava izmislit toplu vodu. Namještaju, lažiraju, neki kurac. Ono, to bi trebalo bit kažnjivo.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #184 : 27. Siječanj, 2011., 13:14 »
Izasao 3.56 official firmware.

Sony retaji nemastoviti, kao inace.
Ubacili novi set keyeva za enkripciju koji ne koriste random number, kao prvo. Kao drugo, malo su "promijesali" kod firmwarea. Tako da se iste stvari jednostavno nalaze na razlicitim mjestima unutar fajlova.
Posto su morali zadrzati stare keyeve radi kompatibilnosti sa starim igrama, cijeli firmware je 5 sati nakon izlaska kompletno dekriptiran i vec se radi na novom CFW-u.

Ne znam. Trebaju se pomirit s tim da jedino sto sad mogu je stavljat unique online ID keyeve na buduce igre. Ono, barem ce pirate ograniciti time u buducnosti na singleplayer igre.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #185 : 27. Siječanj, 2011., 16:12 »
Nek si jebu mater pirati jebeni.
Ne pada mi na pamet kodove upisivat. Nismo li prerasli to?


Inače, misliš da je gušt ekipi nanovo radit CFW-e?
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #186 : 27. Siječanj, 2011., 16:29 »
Mislim da ljudi krivo kuze. Ne bi bilo potrebe uopce rucno upisivati keyeve.
Vec bi se direktno iz nekog fajla sa disca citao key. Za svaki primjerak igre - jedan key. Ako PSN serveri skuze da se drugi identicni key pokusava registrirat - block.
Mogu to izvesti i sa starim igrama ako zele. Stavit keyeve u updateove. Da bi provjerili koja konzola ima modificirani firmware, trebaju samo hash check preko PSN-a obaviti, par sekundi posla, pa bi znali kome mogu dopustiti download tog key updatea, kome ne. Ikakve razlike u checku - block.
Vjerojatno bi se to dalo lazirat i tako to, ali ne prije nego bi poceli s tim, da znaju uopce sto se trazi.


Ali da. Pred koji sat su nesto otkrili. Sony je izgleda napravio najgoru mugucu stvar. Ugradio Remote Code Execution u 3.56 firmware.
Omogucava Sonyu da pokrece softver, komande, bilo sto preko PSN-a na vasoj konzoli. Skraceno - rootkit. Jebeni rootkit.

Bravo retaji jebeni, bravo.
Ne znam. Da sam jos uvijek na official 3.55, ostao bi na njemu samo radi toga.
Homebrewasima RCE ama bas nista ne znaci, posto ce ostati na 3.55 dok ne izade slijedeci CFW. Ali nije ugodno znati da imas jeben rootkit koji ti u bilo kojem trenutku moze bilo sto pokrenuti na konzoli koju si platio vlastitim parama i koja je po svim pojmovima, i zakonima tvoja.

I da. Ekipi je definitivno gust raditi CFW-e. Unutar 5 sati su razbili enkripciju svega, kao sto rekoh. Maloprije skuzili da je RCE implementiran. Sad analiziraju kod da vide sto mogu izbacit, blokirat RCE i tako to. Sony im time samo daje priliku da bolje skuze kako im firmware funkcionira, nista drugo.
Iliti, hackeri analiziraju, izdaju alate, a ovi scene crackeri onda koriste alate da naprave CFW ili nesto trece.

Kvot, za svaki slucaj:
Citat:
<_skitzo_> yeah, psn = ban!
 yupyup
 nothing is _really_ random
 so hurry up and send me the special build Mathieulh wanna play ACB :p
 I dont think sony will ban anyone
 Sorrowuk they will
 3.56 has nice new stuffs in there :P
 like remote code execution upon login
 They will just release patches so people who have hacked cant go online
 yummy :P
 WAT
 RFE built-in the fw!?
 3.56 pretty much has a built in psn rootkit
 dude, that's the only stuff i'd be afraid of
 don't tell me I haven't warned you
 psn rootkit ?
 but if we could rip-off the fw that shit would be erased
 that was the only thing stopped sony to _auto_ update your fw
 noone it's not that simple
 the server awaits a proper reply
 and that reply isn't in the firmware
 oh...
 it's in whatever code they remotely execute :P
« Zadnja izmjena: 27. Siječanj, 2011., 16:32 Yuri »

Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #187 : 27. Siječanj, 2011., 16:32 »
Rootkit?  :wildboy:

Čekaj, tko je ono imao prije koju godinu debakl s rootkitom na laptopima?  :solidus:

 :hiha:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #188 : 27. Siječanj, 2011., 16:39 »
Zašto najgoru moguću stvar? Rootkit gg.
Šta, trebali su počet prodavat pirate za 20 kuna na placu? :wildboy:


Naravno, gledaš iz perspektive, uu ja platio to je moje smijem sve što želim. I to stoji. Al opet, to tvoje/nečije/ne bitno sad sve što želim će na kraju ownat mene koji želi eto orginale kupovat i podršku developerima davat.  :wildboy:

Sjebano je.

Veselim se CFW-ima i moućnostima, al hejtam pirate smrdljive. Jer su ološ nesposobni. Lešinari. :hiha:


edit;
Citat:
For those who are curious about the new PS3 security, it seems Sony has implemented something in 3.56 that is the same as Microsoft uses to detect and ban 360's.

Mathieulh just posted about it on IRC.

Essentially Sony can now remotely execute code on the PS3 as soon as you connect. This can do whatever Sony wants it to do such as verifying system files or searching for homebrew. Sony can change the code and add new detection methods without any firmware updates and as the code executes remotely there is no reliable way to forge the replies.

Whilst it is possible to patch or remove this code from the firmware this will likely mean the end of playing CFW online (as PSN can just check before login that this is active) or at the very least mean it will be even easier for Sony to detect and ban users.

Judging from the fact that people can still connect using the proxy method it seems Sony hasn't activated any of this yet but the functions are there in the new firmware.

Ole.
« Zadnja izmjena: 27. Siječanj, 2011., 17:04 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #189 : 27. Siječanj, 2011., 17:28 »
Zašto najgoru moguću stvar? Rootkit gg.
Šta, trebali su počet prodavat pirate za 20 kuna na placu? :wildboy:

Naravno, gledaš iz perspektive, uu ja platio to je moje smijem sve što želim. I to stoji. Al opet, to tvoje/nečije/ne bitno sad sve što želim će na kraju ownat mene koji želi eto orginale kupovat i podršku developerima davat.

Ole.

Po cemu je rootkit gg?  :tired:
Imas mozda neke informacije koje ja nemam, ili jednostavno ne smatras da je puni pristup tvom sustavu u svakom trenutku od strane trece osobe losa stvar? Znaci, pun pristup, i to SAMO ako si na official firmwareu. I nigdje nije potvrdeno sto ce tocno Sony raditi s tim. Banati konzole s PSN-a? Blokirati izvrsavanje homebrew aplikacija ako si online? Kompletna blokada CFW-a, tj. konzole kao cjeline? Hoce li traziti neautorizirani sadrzaj poput rippanih filmova i random mp3-ca? Sto sve moze uopce traziti i raditi?
Ukratko - sve.
Konzola je prakticki u njihovom vlasnistvu dok si online, a ti si dao oko 4000 kn za iznajmljivanje. Rootkit gg.  :thumbs:
Inace, na homebrewase i pirate koji koriste 3.55 ili stariji firmware koji to nemaju implementirano to nema ama bas nikakvog efekta, jel. Osim cinjenice da ih skida s PSN-a. A vecina ljudi ionako nije isla na PSN sa CFW-om do sad, makar su imali mogucnost za to.
Za 3.56 je sad vec potvrdeno da se moze izvaditi ta rootkit funkcija i samim time ce biti moguce pokretanje PS3 igara koje ce u buducnosti traziti 3.56 ili noviji firmware.

A za to im je puno efektivniji i korektniji pristup za blokadu pristupa PSN-u mogao biti gore navedeni primjer sa bazom keyeva.

Tako da, realno, tebe kao vjernog korisnika nisu sjebali "pirati", nego Sony koji je odabrao najgoru mogucu opciju.
FYI, vecina developera je cak i razmisljala da u buduce verzije CFW-a ubace blokadu prema PSN-u, upravo jer su se bojali da ce Sony takvo nesto napraviti. Ali odbacili su to kao najradikalniju i skoro najgoru mogucu stvar koju Sony moze napraviti.
Sony se dokazao. Opet.

Pa eto. Moze bit jednostavnije. Unique keyeve/ID-eve za igre i gg.
Oces pirate i PSN istodobno? Ok, kupit ces drugu konzolu i moras kupit originalne igre za PSN. To je gg i filtriranje stvarnih kupaca, a ne ono "100 000 piratiziranih kopija = 100 000 krada"

Piratstvo nije 1:1 matematika i gubitak. POGOTOVO u slucaju konzola.
Nije svaki pirat sigurna musterija, realno gledano. U prosjeku svega 20% tih ljudi uopce imaju kupovnu moc da si kupe original igru. Realnih 80% ih uopce ne bi ni igrali, kamoli kupili, da im nije bilo dostupno kao piratluk. Neki su klinci koji nemaju svoje financije, neki jednostavno smrdljivi pagani ala smigl koji skinu tek toliko da popljuju, ne odigraju do kraja i onda nastave placat pretplatu za WoW, pecto razloga. Od toga ih ajmo reci 10% i kupi original kad im je to moguce jer im se igra svidjela.

EDIT:

Stizu izvjestaji da se ljudi uopce ne mogu logirati na PSN, makar nisu nikad imali ikakav CFW ili homebrew. Jebeno.  :hihi:


EDIT2:

Polovicna blokada homebrewa. Full retail igre koje su moddane prethodno da ih PS3 prepoznaje kao PSN igre se mogu pokretati na 3.56 sluzbenom firmwareu
Isto vrijedi i za homebrew koji je signan za 3.55 jos dok je Geohot CFW izasao. Dakle, skoro sve jos uvijek radi ako je bilo instalirano prije updatea, treba samo omoguciti ponovno instalaciju homebrew paketa u 3.56 OFW.
E, ne da mi se vise. Stave rootkit, ne blokiraju pirate uopce kako spada i sjebu ljudima pristup PSN-u. GG Sony.
« Zadnja izmjena: 27. Siječanj, 2011., 17:45 Yuri »

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #190 : 27. Siječanj, 2011., 21:30 »
Ma nije GG. Naravno.
Al kužiš, na kraju ja kao kupac fasujem, jer se eto nekim kriplima piratizira. Rendom benanje, šifre, kodovi, šta ja znam. budućnost je crna, jer se meni kao kupcu koji daje pare ne vjeruje. To me živcira jebemu sve.

Krivac je i Sony, dakako. Al, jebena uzročno posredična govna.
Jer, ja želim da se bore protiv piratstva. Da se kojim slučajem ne bore, onda ispada kao da podržavaju piratstvo, odnosno, da sam ja kreten što plaćam igre.


Način borbe je kakti diskutabilan. Jer, eto, moja prava su ugrožena. Recimo.
Mislim, ne znam. Šta bi ti predložio da Sony uradi? S čime bi ti bio sretan kao? Iako, ne vjerujem da si skroz objektivan u ovom slučaju jel. I, napomena, ja želim CFW.  :ementaler:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #191 : 27. Siječanj, 2011., 23:12 »
Sto bih napravio za anti-piratluk?
Realno, tu je sad vise stvar kontrole i obuzdavanja cijele situacije, nego kompletne blokade.
Kompletna blokada je nerealna i skoro pa nemoguca.

Prvo ono sto sam rekao, fokusirat se cisto na detekciju i blokadu piratluka.
Unique keyeve na svaku igru ubuduce. To bi rijesilo PSN pristup za pirate.
Za postojece igre implemenirat jednostavne checksum provjere i onda dodijeljivati keyeve u updateovima.
Ali Sony je Sony i ne razlikuje izmedu homebrewa i piratluka, jel. Stave ti rootkit, sto god ti radio.

Druga metoda bi bila blokiranje syscall35 i syscall36 komandi specificno u firmwareu, koje se inace koriste za virtualno mountanje PS3 igara.
Dakle, za piratluk(ako nemas original), jel.
To se inace koristi jos od prvog jailbreaka otkrivenog u OtherOS funkciji. Punkurac i osamsto dugo.
Sony to nije zakrpao svo ovo vrijeme.
Ali bih uz blokadu tih funkcija dozvolio homebrew.
Signanog sa staticnim keyem koji Sony daje developerima da bi mogli pokrenuti svoj homebrew na sluzbenom firmwareu. Postojeci homebrew prakticki ne zadire duboko u firmware uopce(to ukljucuje i backup managere). Uz malo truda od strane Sonyevih programera i inzinjera, mogli bi iskombinirati savrsenu mjeru.
Mozda i nekakav osnovni developer kit sloziti, pa stavit na net nek se koristi. Vidi MS-ov XNA. Svi sretni.

Dakle, uz te metode, dobijes blokadu piratluka na PSN-u, blokadu piratluka opcenito.
(koja se mozda moze zaobici, ali se isto tako moze opet patchati brzo ako si sloze dobru podlogu)
Uz to, ohrabrujes hobby developere izdavanjem developer kita.
Skidas vecinu pravih programera s grbace i ostaju ti wannabe hackeri.
Ala Geohot, Kakarot, Waninkoko, Kmeaw i koje god vec retajne nadimke imaju, jel.
Privlacis kompletno novu ekipu sa otvorenijim sustavom.

Inace, bas specificno sto se tice piratluka, ne znam koliko si upoznat sa pravim stanjem.

Mala zanimljivost je sto Geohot i Failoverflow zapravo nisu izdali sve keyeve.
Barem ne sve prave. Fali onaj koji bi potaknuo pravi piratluk, NPDRM key.
Geohot i Failoverflow su ga nasli, da ne bi bilo zabune.
U trenutnom stanju, updateovi za igre i vecina PSN igara je sigurna i ne moze se dekriptirati bez punog NPDRM keya.
Geohot je objavio staticni key, koji je omogucavao pokretanje homebrewa na sluzbenom Sony firmwareu, ako je aplikacija bila signana tim keyem. Svi sretni i zadovoljni. Bili.  
NPDRM je inace dinamican key. Geohot je samo uzeo jednu varijantu i javno objavio.
U jednom je trenutku Geohot javno porucio Sonyu da ne pokusava blokirati taj statican key.
Upozorenje, ali u pozitivnom smislu. Geohot je nanjusio sto bi mogli napraviti kao kontru.
Jer je Sony ovim zadnjim firmware updateom samo uzburkao cijelu ekipu.
Staticni key je blokiran i k tome je jos u firmwareu rootkit.
Wannabe hackeri sad svrsavaju na sansu da se dokazu pred novim izazovom koji im je Sony postavio. Ali wannabe hackeri to ionako rade za svaki firmware.
Stvar je u rootkitu. To je privuklo paznju ljudi ala failoverflow, tehnicki kompetentnih.
Koji su ovaj put pametniji i ne objavljuju rezultate javno. Koji su poprilicno ogorceni oko rootkita.


Sony je mogao bez problema modificirati firmware da zadrzi OtherOS i blokira exploite. Nije im se dalo, ili ne znaju kako.
Mogli su bez problema prouciti tocne modifikacije koje su radene na CFW-ovima da bi kompletno blokirali pokretanje pirata. Nije im se dalo.
I ovim bahatim i nepromisljenim pristupom legalnim musterijama riskiraju kompletni proboj piratluka.
Pa eto, subjektivan ili ne.
« Zadnja izmjena: 27. Siječanj, 2011., 23:31 Yuri »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #192 : 27. Siječanj, 2011., 23:37 »
Bla. Da se ne zagubi u zidu teksta.

Kad si vec spomenuo uzrocno-posljedicna govna.

Kronoloski je Geohot prvo samo najavio da ce poceti raditi na PS3 i da potencijalno postoji exploit u OtherOS funkciji.
Primjeti ovo potencijalno. Sony je za par tjedana maknuo kompletni OtherOS. PRIJE ikakvih objavljivanja exploita, jailbreaka, icega.
I tek tad su svi poceli raditi na hackiranju sustava jer su popizdili sto im Sony uzima funkcije za koje su platili.


EDIT:

Sud odobrio Sonyev zahtjev za privremenu zabranu pristupa. Plijene svu Geohotovu elektroniku.
Jebemti retardiranu sutkinju.  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2011., 12:59 Yuri »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #193 : 28. Siječanj, 2011., 13:10 »
3.56 firmware blokira mogucnost mijenjanja hard diskova na nekim modelima konzola.
Ako imate jedan od navedenih modela, ne bih preporucio prijelaz na 3.56. Zasad se ne zna je li to jednostavno bug u firmwareu, ili feature koji je Sony uveo. Vjerojatno bug.

Phat PS3:
* CECHH
* CECHJ
* CECHK
* CECHL
* CECHM
* CECHP
* CECHQ

Slim PS3:
* CECH-20..A
* CECH-20..B
* CECH-21..A
* CECH-21..B
* CECH-250.A
* CECH-250.B
* CECH-250.A
* CECH-250.B
* CECH-251.A
* CECH-251.B

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Playstation 3 jailbreakan - Opcenita rasprava
« Odgovori #194 : 28. Siječanj, 2011., 17:39 »
3.56 firmware blokira mogucnost mijenjanja hard diskova na nekim modelima konzola.

Facaa ne vracam pare, sto je kupljeno je  kupljeno  :ementaler:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9