HCL.HR

Playstation 4 problem

  • 12 Odgovora
  • 7337 Hitova
Playstation 4 problem
« : 16. Lipanj, 2017., 18:56 »
Dakle decki ispricavam se ako stavljam u neki krivi podforum ili nesto, al eto zivcan sam pa pisem tu.

Dakle 24.05. sam si napokon kupio PS4, dugo sam razmisljao hocu li kupit ili necu kupit, na kraju sam se odlucio radi jebene sancta domenica ponude od 2000 kuna za ps plus 2 joysticka. Od pocetka stvari nisu isle kako treba, ne da mi se sad opisivat sva sranja koja sam prozivio, ali na kraju sam ipak kupio jebenu konzolu.

Dakle danas nije proslo niti mjesec dana od kupovine konzole, ja je zbilja niti ne igram previse, sumnjam da sam napravio 70 sati na njoj. Ali recimo da jesam, iako stvarno sumnjam, danas upalim play, ubacim Horizon dawn.... Bum, unrecognized disc, pokusam opet, isti kurac. Restartam play, bam isto sranje. Ok, odem ubacit drugu igricu ( until dawn... ) ista picka materina.

Dakle vjerojatno je laser dao svoje.... Zasto ? Kako ? Zbog cega ? .... uglavnom brutalno sam zivcan, zovem sugavu poslovnicu u rijeci, I naravno ne do Bog da se jave, javlja mi se sekretarica i grglja mi zadnje lipe na racunu.

Ducan sutra radi do 13, ja danas idem u nocnu smjenu, znaci vjerojatno necu niti sutra odnijet tamo....

Pitanje koje me zanima, play ima garanciju i racun, ali zbilja nemam volje da mi sad prckaju po njemu i mijenjaju dijelove na necemu sto ipak nije toliko koristeno a i prilicno je novo.

Imam li mozda nekakvo pravo za povrat novca, ili brand new play ?

Hvala

Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #1 : 16. Lipanj, 2017., 19:15 »
Pa ja bih tražio novi, inzistiraj na tome ili traži povrat novca.

Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #2 : 16. Lipanj, 2017., 19:44 »
Da definitivno hocu, iako sad sam razgovarao sa prijateljem, koji je ujedno i odvjetnik, te govori da se zapravo moze uzet samo na galamu. Da je zakonski rok 15 dana, da mi moraju dat novi proizvod.

Stvar koja mene najvise muci je, sto sam uvjeren da ce mi uvalit neki znj laser od tko zna kojeg proizvodjaca, evo bas sam nezadovoljan. A sa Sancta Domenicom imam tako lose iskustvo od pocetka do kraja.... Znaci momci su srdacni i sve, ali kompa od pocetka do kraja neki vrag steka....

Naprosto nevjerojatno

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #3 : 16. Lipanj, 2017., 20:22 »
Imamo temu o pravima kupaca u RH. I ne, nemaš pravo ni na povrta novca niti na zamjenu za novi PS4.
Tako stoji u zakonu.
Imaš pravo na popravak u garantnom roku ukoliko sam nisi izazvao oštećenje nepravilnim rukovanjem.


@Cheesemassacre
Ne bubaj ako ne znaš kakva su tvoja prava.

Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #4 : 16. Lipanj, 2017., 21:51 »
U ovom slucaju definitivno nije nikakvo nepravilno rukovanje u pitanju, nego srot od hardvera koji sam dobio. Mene je sada strah da kad mi otvore play, ne uzmu moj laser i uvale neki lijevi vjerojatno ne sonyev ? kako se ja kao kupac mogu osigurati od toga ?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #5 : 16. Lipanj, 2017., 23:09 »
Pa neideš lokalnom dileru koji će ti uvaliti bilo što nego OVLAŠTENI servis.
Jedini ovlašteni HR servis je (koliko znam) Sancta Domenica.
Oni ne mogu i ne smiju ugraditi išta drugo osim originalnih dijelova inače bi izgubili cijelu distribuciju i mogli staviti ključ u bravu.


Svaki komad hardwarea ima određeni fail rate, nažalost tako si ti ovaj puta izvukao deblji kraj, dok evo ja već mjesec dana imam super konzolu. To je jednostavno tako.
Isto tako PS4, kao i sve konzole i uređaji su sklepani od više djelova i više proizvođača.
Sony ne radi HDD pa imaš HDD možda od Toshibe unutra, a APU (procesor i grafa su od AMDa) isto nije njihov, kao što ni RAM nije njihov.


Imam osjećaj da uopće ne poznaješ dovoljno niti hardware niti kako stvari funkcioniraju, niti svoja prava, a ni obveze dobavljača, dućana i servisa.

Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #6 : 17. Lipanj, 2017., 00:12 »
Imam osjećaj da uopće ne poznaješ dovoljno niti hardware niti kako stvari funkcioniraju, niti svoja prava, a ni obveze dobavljača, dućana i servisa.

Ovo si dobro rekao, ali u drugu ruku zivimo u jebenoj prciji od zemlje gdje svatko moze sto hoce, tako da ono, realno nov proizvod je nov... Proizvod po kojem ce mi netko cackat, nakon manje od 70 sati igranja mi nekako ne ulijeva povjerenje.

Nadam se da si u pravu, da ce fakat sve bit kako spada

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #7 : 17. Lipanj, 2017., 05:58 »
U ovom slucaju definitivno nije nikakvo nepravilno rukovanje u pitanju, nego srot od hardvera koji sam dobio. Mene je sada strah da kad mi otvore play, ne uzmu moj laser i uvale neki lijevi vjerojatno ne sonyev ? kako se ja kao kupac mogu osigurati od toga ?

Joj ne, ti si jedan od ''onih''...
Jel isto tako mislis i da su ti ga namjerno podvalili?!
Jer prodavaci bas znaju sto je u original zapakiranoj kutiji.
Za PS4 cisto sumnjam da ima zamjenskih dijelova, a SD ti je ovlasteni PS distributer i uvoznik tako da ces od njih dobit najbolju uslugu vezanu uz Sony u Hr. I ne proizvod ti nije nov, imas ga doma 3 tjedna, a te price ''igrao sam ga samo malo'' i slicno mozes okacit macku o rep.
Fino im odnesi na popravak i strpi se, jer da te odmah upozorim, vjerovatno ces na popravak cekat 2+ tjedna, i to ti je normalno, jer u zakonu stoji da se neispravan uredjaj mora popravit u ''razumnom roku'', stogod to bilo. IMHO sve vise od 2 tjedna je debelo pretjerivanje, ali sto ces, tako je tu u HR, a vjeruj mi i u Italiji tj tamo je skoro jos i gore :(

I ne PS4 nije srot, evo ti mog, prvi model, kupljen u sjecnju 2014 u Trstu, radi savrseno vec 3 i pol godine, jos sam ga nakon isteka garancije (koja je BTW u Italiji 2 godine za razliku od 1 kod nas) otvorio, pocistio i promjenio pastu da se manje grije ;)
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #8 : 17. Lipanj, 2017., 06:25 »
Ne vjerujem da su mi ga namjerno podvalili, nego jednostavno sam dobio takav kakav jesam i zivcan sam jer mi je danas 20ti dan od kupovine playa i sad ga drito iz nocne moram ici vracati ko zadnji klipan, jer bi zelio da proizvod koji sam platio actually mogu i koristiti ( osobito jer mi je ovo prvi neradni vikend u zadnjih 2 mjeseca ).

Sto se tice ovog igrao sam ga samo malo, ne kuzim koji dio tu smeta, valjda znam koliko sam ga igrao, nemam nekog razloga lagat sam sebe, a i da mi je bio upaljen svih 20 dana po 24 sata, laser nije trebao odapet ovako brzo.

Sto se tice tvog playstationa drago mi je da radi, dvoje prijatelja ga takodjer imaju bez ikakvih problema, ja nisam te srece, zbilja se osjecam ko zesci debil sto sam ga kupio na prvom mjestu, jer ga stvarno uzasno malo koristim, a sumnjam da cu ga nekad i koristit puno vise od ovog sad. I onda na sve to ovakvo sranje.....

To isto sto ce se cekati 2 i pol 3 tjedna je jos jedna super prednost, nisam uzeo ps plus pretplatu ni ista, al vjerujem da bi mi to isto bilo nadoknadjeno ? U svakom slucaju nema veze sad lajat na mjesec, otic promijenit konzolu, ako bude problema prebit prodavaca i voditelja poslovnice i odnijet doma novu konzolu.

Uzivajte decki

Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #9 : 17. Lipanj, 2017., 06:29 »
A sto se tice tih lasera i dijelova i kako su ovlasteni servis. Mislim vjerujem ja u sve to, al budimo realni, uzmes konzolu koja je krepala radi nekog kurca, koristena recimo 3 godine, laser radi. Ajmo ugradit to... par mjeseci kasnije bam ode laser....
Stvarno ne shvacam zasto ljudi ne razumiju kad je netko nezadovoljan sto uopce dolazi do takvih radova. Mislim da bi jednostavno trebala bit fora da se dobije brand new product ili povrat love.

Al zivi bili pa vidjeli kako je sancta domenica zakon i kako cu dobit vrhunski laser

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #10 : 17. Lipanj, 2017., 06:58 »
Da, ti doista ne poznaješ niti hardware niti kako stvari funkcioniraju. Dgje bi ljudi došli kada bi svakome davali nov komad hardwarea ako se nešto može popraviti. Popravak košta (karikiram) 150kn, a zamjena bi ga koštala 1500kn.
Znači nitko normalan ne bi išao u takve gubitke, pa ni ti sam da imaš bilo kakvu firmu.
I ne, ne bi ti se PS+ produžio za to vrijeme.


I gle to su sve komponente koje mogu lagano krepat. Pa imao sam lika (prije 7 godina je to bilo) koji mi je došao u dućan na reklamaciju sa originalnom kutijom od laptopa i sve zapakirano i kao ne radi mi laptop, sad sam ga upalio.
Lik je kupio laptop prije više od 2 godine, ali ga nije otvarao. Garancija je istekla i to je to - možeš se slikat.


Isto tako komponente mogu same doć neispravne. Da ti se to dogodilo unutar par dana - mogao bi tražiti novi uređaj ili da si ga kupio preko interneta i da se to dogodilo u roku od 14 dana, ovako ne.


Kao što ti je rekao Disc0 strpi se i pričekaj servis. Ako ti se PS4 ne sviđa - prodaj ga da ti ne stoji i kraj priče.


Isto tako pazi na jezik i što pišeš jer vidim da nisi pročitao pravila foruma. Nema razloga za psovanjem i NE radimo duple postove (odgovaraš sam sebi) nego koristiš opciju uredi i nadopišeš što si mislio u svoj zadnji post.

*

tony88

  • n00b
  • 1
Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #11 : 28. Lipanj, 2017., 20:05 »
 Pozdrav ljudi, dali mi možete ikako reći da li su baš sve ps4 pro konzole tako jako bučne tokom igranja nekih naslova ili je to samo moja!? Gledo sam da ekipa mjenja termalne paste ovo ono, neznam dali to ikako smanji decibele..

Baš mi ide toliko na živce!!  :(

Odg: Playstation 4 problem
« Odgovori #12 : 29. Lipanj, 2017., 13:19 »
Pozdrav ljudi, dali mi možete ikako reći da li su baš sve ps4 pro konzole tako jako bučne tokom igranja nekih naslova ili je to samo moja!? Gledo sam da ekipa mjenja termalne paste ovo ono, neznam dali to ikako smanji decibele..

Baš mi ide toliko na živce!!  :(

Nisi jedini :) doduse zavisi i od igre do igre,Bloodborne kad sam igrao nisam cuo konzole,doom sniper elite 4 s druge strane bas se ventilator cuje.
Nemoj se brinut to je tako i sta ces.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9