HCL.HR

PlayStation VR

  • 100 Odgovora
  • 84181 Hitova
Odg: PlayStation VR
« Odgovori #60 : 06. Kolovoz, 2017., 00:02 »
Samo da se pohvalim da mi je danas stigao PS VR set  :piva: , a u ponedeljak mi stižu Twins Move kontroleri (koji su trenutno u Beogradu na akciji, zajedno sa parom nekih Move Navigation kontrolera za svega 100e dva para 'palica' , tako da čim uradim unboxing i upload-ujem ga na YT i Twitch stavljam link na za to prigodno mesto...  :thumbs:

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #61 : 06. Kolovoz, 2017., 00:25 »
Samo da se pohvalim da mi je danas stigao PS VR set  :piva: ,   :thumbs:
Aj fino. Baš me zanima što misliš o VR-u nakon probe. Načitao sam se sranja po netu ali baš me zanimaju iskustva iz prve ruke.  Glede motion sicknessa, mislim da je to prilično individualno. Nije mi se nikada dogodilo da mi se zbog vožnje  ili valjanja  "okrene želudac" (osim u pijanstvu ali to je opravdani razlog  :ementaler:) i nekako to stanje uspoređujem sa  "morskom bolesti" .  Poznajem ekipu koja doslovno pozeleni čim sjedne na barku  :loludara:
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz, 2017., 00:29 moordrak »

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #62 : 12. Kolovoz, 2017., 13:18 »
Samo da se pohvalim da mi je danas stigao PS VR set  :piva: ,   :thumbs:
Aj fino. Baš me zanima što misliš o VR-u nakon probe. Načitao sam se sranja po netu ali baš me zanimaju iskustva iz prve ruke.
Mislim da vredi svaku paru koju sam uložio. Malo mi je trebalo vremena dok sam ga namestio kako pravilno treba da stoji i kalibrisao u podešavanjima, VR demo ima par dobrih naslova koji su mi skroz ok, a igram RESI7 i već sam dosta prešao, užasno je realan. ima momenata, npr kada sam prvi put probao DEMO Rush of Blood, a samom početku kada su se pojavile Beth i Sara, morao sam da odmah odložim headset sa strane...
Nikakav motion sickness se kod mene ne javlja i to mi je bio najveći strah pošto je to nova terminologija u medicini i nema puno tekstova na tu temu... Tako da...
Sada je na redu kupovina motion kontrolera i možda VR AIM 'puškice' ukoliko taj AIM podržava još neku igru osim Farpointa...
Koji viodeo da tražim na torrent-ima da bih gledao pravi 3D, msm na filmove, pošto sam filmofil, koju oznaku treba da ima torrent da bih znao da je to to, pošto pretpostavljam da još uvek nema dugometražnih VR filmova??? Zato kratkih ima fee koliko hoćeš. ima par vrhunskih free App za PSVR, poput Within, Lens...
I koja je najbolja aplikacija za gledanje torrent filmova sa USB?

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #63 : 13. Kolovoz, 2017., 20:51 »

Koji viodeo da tražim na torrent-ima da bih gledao pravi 3D, msm na filmove, pošto sam filmofil, koju oznaku treba da ima torrent da bih znao da je to to, pošto pretpostavljam da još uvek nema dugometražnih VR filmova??? Zato kratkih ima fee koliko hoćeš. ima par vrhunskih free App za PSVR, poput Within, Lens...
I koja je najbolja aplikacija za gledanje torrent filmova sa USB?

Kako imam 3D televiziju, jedno vrijeme  sam se ložio na 3D filmove. Sada ih skoro uopće ne gledam jer mi je tlaka koristiti naočale. Neznam koliko je dozovoljeno ovdje pričati o pirateriji pa ti neću reći gdje možeš skidati (vjerojatno znaš).  Imaš u nazivu filma  ili pretraživaču oznaku da je 3D (npr.  Best of Nescafe 3D ) . Veličina fajle je obično oko 2-2,5 gb jer su dva ekrana u videu i zapravo taj film je problem gledati na klasičnom playeru (govorim za komp, na 3d televiziji, kada pošalješ stream na TV, meni sama tv prepozna da se radi o 3d sadržaju, kaže mi da stavim cvike i film krene, ako pak gledam preko plejke, onda moram ručno tv-u reći da je film 3d).   Ako ćeš legalno, Netflix navodno nudi podršku za PS VR. Iskreno, nisam probao i nisam previše istraživao. Nažalost izbor 3D sadržaja je , u odnosu na "normalne" sadržaje relativno tanak.

Što se gledanja filmova na plejki tiče, ne koristim  USB nego media server na kompu. Tako mi je jednostavnije jer mogu strimati na više različitih uređaja ne samo na plejku.  Jedan zanimljiv program je tvble. Ima u sebi torrent klijent. Googlaj.

Kao media server dugo sam koristio ps3 media server jer je izuzetno jednostavan za korištenje ali već je jako ostario.  Filmove/serije imaš na kompu, kažeš serveru gdje se nalaze i to je to. Ako je potrebno štogod prekodirati, sve se odvija automatski.

universalmediaserver  je još jedan sličan  i vrlo dobar program novijeg datuma. On podržava kodijeve pluginove pa je zato interesantan. Ista priča kao i program iznad. Uključiš, podesiš gdje su ti filmovi/serije i deri. Čak ima podršku za titlove. 

Nešto što izlazi iz okvira gledanja filmova na plejki je standalone media server. Složio sam si prije dosta godina  jedan stroj, baziran na Ubuntu,  sve je web based, podignuti su servisi: Transmission, Nas, CouchPotato (vjerojatno ću ga u budućnosti zamijeniti sa stremiom ), Sickrage, sabnzbd, Headphones, tv headend sa dva DVBT tjunera (mogu gledati istovremno stream sa dva različita muxa, dakle istovremeno mogu gledati 8 različitih tv programa bilo gdje na mreži na bilo kojem uređaju) i kodi (plus hrpa pluginova za njega).  Sa kodijem direktno gledam na TV-u.  Imam to već godinama i sve radi savršeno. Od plejke i xboxa  kao medija playera sam već odavno odustao. 
« Zadnja izmjena: 13. Kolovoz, 2017., 21:18 moordrak »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PlayStation VR
« Odgovori #64 : 14. Kolovoz, 2017., 10:51 »
Mislim da se ne isplati ništa gledati s PSVR-om jer će ti otići vid tako. Pogotovo ne filmove u komadu.

A VR klipovi, sve je to loše jer PSVR u startu ima nisku rezoluciju. Kad bude 4K rezolucija po dva oka onda će biti ok.

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #65 : 30. Kolovoz, 2017., 13:07 »
Pozdrav pre par dana sam uzeo psvr pa me zanima jel zna neko sa cime moze da se brise psvr i kako se brisu ona sociva

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #66 : 31. Kolovoz, 2017., 12:53 »
Pozdrav ima nekoliko dana kako sam uzeo psvr pa ako moze neko da mi pomogne kako moze da se odrzava tj da se brise i kako mogu da se ciste ona sociva?

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PlayStation VR
« Odgovori #67 : 31. Kolovoz, 2017., 13:25 »
Ako si kupio novi trebala je u paketu doći krpica s kojom održavaš to.

Ako nije, s bilo čim od LANEĆE kožice.

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #68 : 01. Rujan, 2017., 00:24 »
Hvala puno na odgovoru uzeo sam polovnu tako da krpicu nisam dobio, al onda cu uzeti samo jos jedno pitanje jel moze socivo da se sa necim prsne pa onda obrise ili samo cistom krpicom?

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PlayStation VR
« Odgovori #69 : 01. Rujan, 2017., 17:00 »
Nema potrebe, na suho brišeš samo.

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #70 : 13. Listopad, 2017., 19:50 »
Sretan rođendan, PS VR uređaju :P

Još koji tjedan i moj će biti star godinu dana. Sjećam se kao jučer, išao sam na Reboot Infogamer
da vidim što će se igrati u bliskoj budućnosti, isprobao sam PS VR i istog trena sam napravio pre-order
u SanctaDomenici. Potpuno iz ničega. Dobra odluka? Usprkos svemu mislim da je.

Želim se zahvaliti svim developerima koji ovo neće vidjeti usprkos svima nama koji smo promašili da je ovo VR
 koju svi trebaju imati. Samo 0,2% Steam korisnika ima neki VR uređaj, manje od 3% PS korisnika ima VR uređaj.
Ne postoji nikakva šansa da se igraju obiteljske igre, u VRu si sam. No, nema veze. Što je tu je.
Sve te negativne statistike i stvari na stranu, makar sam igrao daleko bolje igre nego su ove sa VRa sigurno je to
da ne postoji niti jedna igra koja može dok se igra gledajući na monitor pružiti toliko zabave za jednog igrača.

A igrao sam Resident Evil 7- definitivno najbolji horor godine, najbolja PS VR igra godine i nevjerojatno iskustvo;
Driveclub i Dirt Rally gdje svaka na svoj način odlično odgovara VR uređaju, Driveclub mi je mrvicu draži;
Farpoint kao najbolje SF FPS iskustava u VR svijetu, makar nemam AIM kontroler, nekako mi je previše
kupiti ga samo za jednu igru a zaj... sam se što sam kupio Farpoint digitalno umjesto bundlea ali budem i AIM
a MORAM spomenuti da je način kretanja u toj igri onakav kakav sve igre MORAJU ponuditi;
Playroom VR je jedno od onih iskustava koje sa PS VR worlds nudi različite sheme igranja, nikad do tada nisam
doživio platformere u 3D svijetu- genijalna stvar, demoi igara su odlični, neke mogućnosti koje Move kontroleri imaju
prelaze preko potrebe da imam gamepad jer su jednostavno prirodniji.
Rush of blood je odlična brzo-potezna stvarčica;
Batman Arkham VR je odlična detektivka priča koja te ubaci u kostim batmana, je li? Mislim da da. 
nadam se da neću spojlati ali - bacanje bataranga, odraz kojeg vidiš u zrcalu na jednom dijelu igre,
ulazak u Bat-pečinu
igra nudi odlično iskustvao toga kako je biti Batman.

Još ću probati Spidermana i neke druge stvari koje dolaze za VR ali do sada, moram reći da usprkos tome što
smo svi imali daleko veća očekivanja od VRa ove generacije mislim da mogu biti zadovoljan sa time što sam igrao.

Sretan rođendan, PS VR.  Nadam se da će druga godina biti još bolja, makar ako Bethesda ne odjebe ova teleportacijska
kretanja u svojim VR igrama nebu bilo dobro.
Mislim.. Doom, Skrim i Fallout 4 sa teleportacijskim kretnjama? Katastrofa.

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #71 : 21. Listopad, 2017., 23:26 »
Evo jedan podosta dobar youtube video koji prikazuje što se za sada može igrati na PS VRu.

https://www.youtube.com/watch?v=mOv-T9t4tp8



Uglavnom sam sve odigrao osim Resi 7 pune verzije igre, moram dodati da postoji još nekoliko igara i iskustava
koje su očigledno zaboravili spomenuti  poput Batman VR, Spiderman VR, ne sjećam se da sam Dirt reli vidio
spomenut ( možda se varam ) pa London heist i još neke druge..

Tako, da se ne može reći da PS VR u svojoj prvoj godini nema što ponuditi :D


« Zadnja izmjena: 21. Listopad, 2017., 23:29 deanHR »

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #72 : 29. Listopad, 2017., 19:12 »
Pozdrav pre par dana sam uzeo psvr pa me zanima jel zna neko sa cime moze da se brise psvr i kako se brisu ona sociva
To isto i mene zanima, pretpostavljam da si dobio u paketu onu plavu krpicu za PS znakovima, trebalo bi da se sa njom brišu leće, a sam PSVR nekom polusuhom, tek vlažnom magičnom krpom i odmah potom osućiti, barem ja tako radim...

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #73 : 12. Studeni, 2017., 14:27 »
Može li neki admin spojiti ovu temu sa glavnom PS VR temom? Jer ovo je malo blesavo.

Hvala

Odg: PlayStation VR
« Odgovori #74 : 24. Studeni, 2017., 22:50 »
jPozdrav... Black Friday popusti su me nekako nagovorili da si nabavim PS4 i zanimaju me neke stvari... Dakle uzeo bih si PS4 Pro verziju preko Sancta Domenice za 2500 kuna... E sad, kolko vidim PS VR je na dobrom popustu i kosta trenutno 1600 kuna i zanima dal se isplati ga uzet s obzirom na sadrzaj i sve ostalo... 3200 kuna koliko inace dode ne bih sigurno dao za njega, ali ovo je dosta primamljiva ponuda... Sta mislite vi koji ga imate?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9