HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 631297 Hitova
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #855 : 28. Siječanj, 2014., 16:50 »
Garancija je dvije godine bespogovorno posto smo u EU. Kada sam svoju konzolu kupio u Svijetu Medija  na garanciji stoji EU garancija dvije godine. Sto se tice nat type-a vecina ima type 2 radi konekcije preko bakra a ne optike no to ne znaci nista ako je veza stabilna (router se ne resetira par puta dnevno sam od sebe, to ima veze sa centralom na koju si spojen i njenom bantwithu). Btw neki dan sam spojio konzolu na Toshibu 4K od frenda i razlika od FHD telke je neprimjetna dok ne dodje softwerska podrska od same konzole za 4K format tako da smo mirni sto se slije tice :approve
« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2014., 16:53 delfin-zg »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #856 : 28. Siječanj, 2014., 17:01 »
Btw neki dan sam spojio konzolu na Toshibu 4K od frenda i razlika od FHD telke je neprimjetna dok ne dodje softwerska podrska od same konzole za 4K format tako da smo mirni sto se slije tice :approve

Što se "slije tice"? Šta? :hihi:

Uglavnom, svejedno same igre na PS4 konzoli neće biti u 4K rezoluciji.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #857 : 28. Siječanj, 2014., 17:17 »
Btw neki dan sam spojio konzolu na Toshibu 4K od frenda i razlika od FHD telke je neprimjetna dok ne dodje softwerska podrska od same konzole za 4K format tako da smo mirni sto se slije tice :approve

Što se "slije tice"? Šta? :hihi:

Uglavnom, svejedno same igre na PS4 konzoli neće biti u 4K rezoluciji.

Nisam ciljao na rezoluciju jer nisam delbi :hiha2:  Kvaliteta slike vezano za refresh i ostale djidje ;)

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #858 : 28. Siječanj, 2014., 17:19 »
Btw jesi siguran da nece pogurati rezoluciju do 4K? Mislis da nije hardver sposoban za to ili...nesto trece?

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #859 : 28. Siječanj, 2014., 17:26 »
Rečeno je već od strane Sonyja, 4K će biti podržan samo na prikazu videomaterijala (4K filmovi), ali ne i izvođenju videoigara, i ovako se bore s 1080p i 60 sličica u sekundi

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #860 : 28. Siječanj, 2014., 17:32 »
Tipican spin. Microsoft je najavio 4K igranje na boxu.. I ps i box su u stanju producirati 4K grafiku tako da ne vidim razloga da 4K igre nebi u buducnosti izasle na obije konzole. Uostalom sa vecinom GPU-ova u zadnje dvije godine na PC-u mozes pokrenuti 4K grafiku... Naravno ne na low end karticama. Najavio je Sony isto tako da nisu pretjerano zainteresirani za 3D pa pricekajmo, vidjet ces koliko ce naslova podrzavati 3D!

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #861 : 28. Siječanj, 2014., 17:50 »
Ma kakav 4K na boxu i ps4, jedva pokreću u 1080p (a neki i u 720p), konzole još nisu dovoljno jake za takve stvari, a i samo tržište 4K televizora je trenutno premalo, iako će se ta brojka definitivno promjeniti za kojih 5-6 godina, no tada će nas ionako očekivati već nove konzole.

I priča o 4K grafici na PC-u, nez grafičke kartice koje su u stanju to pokrenuti su cjenovno u razini jedne čitave konzole, ako ne i više :wildboy:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #862 : 28. Siječanj, 2014., 17:52 »
sudeći po zadnjem CES-u nitko nije zainteresiran za 3D... ne možeš s većinom GPUa pokrenuti 4K grafiku :hihi: čisti high end nije većina, lel.

konzole će ostati na 1080p @60FPS, a PC master rasa će opet doći na svoje sa 4K i višim rezolucijama. LP ;)



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #863 : 28. Siječanj, 2014., 18:08 »
Da, sigurno će master raca uživati u najnovijim portovima s konzola :piva:

Šalu na stranu, PC gaming će uvijek biti najjača konzola, no samo za one koji imaju dovoljno dubok džep za najbolje. Normalno da je moguće trenutno složiti PC koje će pokretati 4K rezoluciju, no to računalo će koštati čisto zlato. Nakon par godina cijene tih komponenti će opasti i tek tada možemo pričati o nekom ozbiljnom 4K PC gamingu, do tada je to bogataški elitizam

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #864 : 28. Siječanj, 2014., 18:12 »
Trolanje... HDMI 1.4 je sposoban za 4K ali samo na 30fps ne na 60 kao HDMI 2.0. Drugim rijecima 4K ce doci na konzole medjutim samo na 30fps... Zar uistinu mislite da proizvodjacima nije u interesu progurati 4K tv preko recimo konzola koje su rasirene? Eeeeee... :fpalm:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #865 : 28. Siječanj, 2014., 18:26 »
Nez, vidim da kod tebe ne prolazi zdrava logika, pa evo pročitaj ovaj link u kojem sami Sony kaže da od rezolucija za igru podržaju samo 480p, 720p, 1080i i 1080p.

Zar je zbilja toliko teško razumjeti da konzole trenutne generacije nisu u stanju pokrenuti naslove u 4K rezoluciji, s tim se dosta bore i napredne grafičke kartice koje koštaju preko 500 € koliko košta jedan Xbox One.
Nije stvar da HDMI kabel ne podržava tu rezoluciju i vjerojatno ćemo imati priliku gledati 4K filmove, no sama konzola hardwareski nije sposobna pokretati igre u toj rezoluciji.

I ako imaš nešto dodati, nemoj pisati dvije poruke jednu za drugom, koristi Uredi opciju i izmjeni svoj prethodni komentar

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #866 : 28. Siječanj, 2014., 18:36 »
Nez, vidim da kod tebe ne prolazi zdrava logika, pa evo pročitaj ovaj link u kojem sami Sony kaže da od rezolucija za igru podržaju samo 480p, 720p, 1080i i 1080p.

Zar je zbilja toliko teško razumjeti da konzole trenutne generacije nisu u stanju pokrenuti naslove u 4K rezoluciji, s tim se dosta bore i napredne grafičke kartice koje koštaju preko 500 € koliko košta jedan Xbox One.
Nije stvar da HDMI kabel ne podržava tu rezoluciju i vjerojatno ćemo imati priliku gledati 4K filmove, no sama konzola hardwareski nije sposobna pokretati igre u toj rezoluciji.

I ako imaš nešto dodati, nemoj pisati dvije poruke jednu za drugom, koristi Uredi opciju i izmjeni svoj prethodni komentar

Moja logika radi savrseno i nije na tebi da je propitujes posto sam malo duze u grafici a neda mi se tebe hraniti linkovima da bi prosirio tvoje znanje. Jednog dana kada ugledas 4K na kitiji igre za ps4 ili box one sjeti me se... A dotle ja odo naci kako se brise profil posto vidim da "ekipici na okupu" ne mozes ista suvislo reci a da te ne popljuje. Svako dobro i bok :winknkiss:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #867 : 28. Siječanj, 2014., 18:43 »
Gdje točno tebe netko pljuje?

Forum je za raspravu. To što se netko ne slaže s tobom nije pljuvanje frende.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #868 : 28. Siječanj, 2014., 20:03 »
Da si pravi sugovornik na forumu, potkrijepio bi svoju tvrdnju ponekim linkom i pokazao svoje >GRAFIKA ZNANJE<, a ne odmah krenuo u obrambeni stav braneći se na ekipu s foruma.

Ponavljam, PlayStation 4 službeno nema mogućnost outputa 4K rezolucije iz videoigara. Dopuštene veličine su 480p, 720p, 1080i i 1080p. Ono što pak PS4 omogućuje je slanje videomaterijala ili slika u 4K rezoluciji preko navedenog HDMI 1.4 kabela. To ne znači da osobe koje posjeduju 4K televizor neće moći pokrenuti PS4 igre, samo to da će igra biti u 1080p rezoluciji koja će biti rastegnuta preko cijelog ekrana. Jednostavno rečeno, PS4 nije dovoljno jak, kao ni Xbox One, da u 4K rezoluciji prikaže i obradi toliku količinu podataka. Jedan Xbox One trenutno ne može pokrenuti određeni broj igara u 1080p rezoluciji pa ima dobru količinu naslova u 720p rezoluciji, a da ne spominjem 4K rezoluciju.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #869 : 28. Siječanj, 2014., 20:49 »
još jedan ekspert koji je butmadde nakon što se pobije njegova teorija, u ovom slučaju o propusnosti HDMI kabela, kao jedinom bitnom faktoru za 4K grafiku na PS4, traži opciju za brisanje profila. on je > duže u grafici < :hihi:

zbogom frende i živio! reinkarnirat ćeš se vjerojatno još par puta :(



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9