HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 631151 Hitova
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1920 : 31. Kolovoz, 2017., 23:11 »
Igre za PS4 nemaju nikakav region lock. Možeš kupiti bilo gdje u svijetu i neće biti nikakvih problema.

Problem je sa DLC jer oni se vežu za određen PSN račun koji mora biti u regiji u kojoj je kupljen ( nešto slično je sa PlayStation+ pretplatom ), znači ako kupiš u SAD-u, moraš imati US/SAD PSN račun i na njemu aktivirati DLC, što nije problem napraviti. Ja ga imam i kombiniram popuste iz SAD-a i ovdje kod nas.

Za kraj, ja sam sa Amazon.com prije par godina naručio GOW trilogiju za PS3 i radila je na mome PS3. Ako je PS3 imao, ima sada i PS4. Uostalom imaš na netu hrpetinu iskustava kupnje igara iz raznih regija.


 
 

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1921 : 01. Rujan, 2017., 13:46 »
Znaci igre ce radit a za dlc napravim novi racun sa regijom iz koje sam kupio igru. Hvala na pomoci :)

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1922 : 02. Rujan, 2017., 08:05 »
Evo konkretan primjer iz vlastitog iskustva: kupio sam američku verziju igre The Last of Us i za igranje multiplayera trebalo je skinuti neki besplatni dlc. Nisam ga mogao skinuti preko svog HRV accounta već sam morao napravit američki. I nakon što sam ga skinuo preko američkog sve mi je normalno radilo na HRV accountu  :thumbs:

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1923 : 03. Rujan, 2017., 10:22 »
Odlicno! Kupit cu ih onda tamo pa javim kako je proslo. Pozdrav.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1924 : 04. Rujan, 2017., 19:17 »
Pozdrav svima, evo kupujem PS4 pa me zanima ako me netko moze malo vise uputiti o tome kako se on spaja na intetnet, PSN, PS plusu i slicno, ako razumijete sta me zanima? Nisam imao PS3 pa nisam bas upucen :)

Spaja se na internet jednako kao i komp, znači samo uneseš podatke od mreže;
dalje, napraviš PSN account (potrebna samo e-mail adreasa i osobni podaci) koji je potreban za pristup trgovini i za vlastiti profil/trofeje i besplatan je,
 a PS Plus ako misliš igrati multiplayer, može se plaćati mjesečno, tromjesečno ili godišnje (godišnje je najjeftinija opcija, oko 400kn od 9. mj.).
Sa PS Plus još se dobivaju te neke igre mjesečno kojima imaš pristup dok traje pretplata, i ima dodatni popust  za neke igre u trgovini, ali po meni se tu radi manje više o pljački jadnih gamera koji su ovisni o multiplayer igrama.  :hiha2:
Postoji i besplatno isprobavanje PS Plusa od 14 dana, pa možeš i sam vidjeti da li ti treba ili ne.
Kratko i jasno :) Hvala puno na odgovoru 

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1925 : 08. Rujan, 2017., 14:56 »
Jedno pitanje u vezi PS Plus:
recimo npr. da sam imao pretplatu 3 mjeseca i u tome periodu sam preuzeo nekoliko igara za pretplatnike...
ako se pretplata ne produži, igre kojima sam imao pristup dok je pretplata trajala, hoću li ih "dobiti" nazad ako opet uzmem pretplatu ili ih trebam kupiti ako mislim nastaviti igrati ?

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1926 : 08. Rujan, 2017., 16:40 »
Sve dok ti je pretplata aktivna imaš pristup svim besplatnim naslovima koje si pokupio u tome razdoblju dok si imao pretplatu. Recimo imao si pretplatu na tri mjeseca početkom godine i sad je obnoviš, te igre koje si onda pokupio postat će ti opet dostupne.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1927 : 08. Rujan, 2017., 17:45 »
onda dobro ako je tako, jer da nije to bi stvarno bilo loše.   A pitam zato jer mi je nedavno istekao PS Plus trial od 14 dana i sad mi nudi samo opciju kupnje ako idem pokrenuti AC Freedom Cry, a ne spominje ništa u vezi reaktivacije pretplate. Just Cause 3 pak, kojeg nisam bio instalirao, je nestao iz librarya

*

duye

  • n00b
  • 2
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1928 : 11. Rujan, 2017., 09:26 »
Pozdrav ekipa,

Kupujem PS 4 sada samo radi Fife nove, tako da gledam da me sama konzola što jeftinije ispadne...

Prije mjesec dana kod je bio PS 4 Slim 500 gb za 1700 kn, a sad nema nigdje ispod 2000 kn, u santa domenice cak 2500.

Jel mi možete preporučit koji strani webshop, gdje bi isplativije bilo?

Jel tko kupovao sa Amazon.de , jer ovo mi se cini sasvim konkretna ponuda ( https://www.amazon.de/PlayStation-Konsole-schwarz-DualShock-Controller/dp/B0756HMR7H/ref=sr_1_7?s=videogames&ie=UTF8&qid=1505118342&sr=1-7&keywords=playstation+4=


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1929 : 11. Rujan, 2017., 09:33 »
Ti znas da to nije tvoja cijena?
Dodaj ga u kosaricu, napravi profil ako ga vec nemas, pa ces vidjet. Dodaju ti nas PDV od 25% + postarina, a i garancija ti ne vrijedi u HR.


Radije odi na njuskalo i trazi nove konzole tamo. Ja sam ubo slim za 1600k na njuskalu star 20 dana nije ni otvoren bio.
Na kraju jos uzeo i dodatno jamstvo od 3 godine u Santa.Domenici.

*

duye

  • n00b
  • 2
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1930 : 11. Rujan, 2017., 11:43 »
Znam da je još VAT uključen.

Gledao sam na njuškalu, i tamo ima masu ljudi koji su kupovali na tim prošlim akcijama i sad pokušavaju zaradit par sto kuna na njima, i uz to svi prodaju manje više s igricama, i tu cijenu dižu, a meni to nije potrebno.

Ovo mi je prva konzola što kupujem, i čudno mi je kako nemaju neki strani webshop gdje se može jeftinije kupit.


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1931 : 11. Rujan, 2017., 11:47 »
Pa i ovaj lik je prodavao s 3 igre i dodatnim gamepadom. Rekoh mu da to proda nekom drugom zasebno i da tako moze jos vise zaradit, a sebi sam uzeo samu konzolu.
Znaci - moze se ako imas volje i znas kako.

*

LordKriki22

  • n00b
  • 2
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1932 : 07. Listopad, 2017., 10:42 »
Lijep Pozdrav, imam jedno vazno pitanje.
Dakle trenutno zivim u Njemackoj vec skoro godinu dana i u meduvremenu sam kupio ps4 konzolu. Kreditnu karticu imam kao i paypal account. No kada zelim potvrditi svoj paypal account na ps store, oni izbace primjer kako treba ispuniti podatke na njemackoj osobnoj iskaznici a ja imam Hrvatsku osobnu iskaznicu stoga podatci i brojevi se ne podudaraju. Je li netko imao slicnih problema i ako znate mozda rijesenje bio bih zahvalan.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1933 : 07. Listopad, 2017., 11:58 »
Ja već godinama živim diljem EU i nisam imao problema s hrvatskim podacima ni na Xbox One ni na PS4. Doduše ne sjećam se jesam li ikada spajao PayPal račun s konzolom, ali nikada me nisu pitali podatke s osobne, obično pitaju podatke s bankovne kartice kojom namjeravaš platiti. Tako da ne znam kako srediti to s podacima s osobne, ali čudilo bi me da je problem tako banalan, tvoja osobna stvarno ne bi trebala biti bitna.

Možeš primjerice koristiti direktno karticu. U tom slučaju je nebitno gdje živiš, uneseš podatke koji pišu na kartici + ime i adresu na koga i gdje je kartica registrirana.

Dakle primjer, ako si napravio karticu dok si živio u Zagrebu na adresi Kneza Krikija 22 i onda s tom karticom preselio u Njemačku, kada te pitaju podatke uneseš - Ime i prezime: LordKriki22; Adresa: Kneza Krikija 22, 10000 Zagreb; Broj kartice: 1234-5678-1234-5678; Datum isteka: 02/22; CSC: 123. To ti je to, poveže ti se s računom i terete ti direktno karticu kad kupuješ nešto.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #1934 : 07. Listopad, 2017., 12:23 »
Fredica, kako je? Dis štas, ne gejmaš baš? :hug

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9