HCL.HR

PS2 - ne radi vibracija

  • 8 Odgovora
  • 4404 Hitova
*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
PS2 - ne radi vibracija
« : 16. Lipanj, 2009., 01:02 »
Malko je kasno i spava mi se, a do sad sam trazio rjesenje za ovo, pa eto, nemam bas snage u detalje trenutno pisati. No zanima me, jel itko imao problem da mu na PS2 (stari, "debeli") ne radi vibracija? Duga prica kako sam to sad tek skuzio, i kako je doslo do toga, ali ugl, konzolu sma kupio prije jedno 2 tjedna, i sve radi savrseno, jedino nema vibru. I ne, nije problem u joypadima ili postavkama u igrama je rje sve isprobano, dapace, danas kupio novi joypad i on isproban kao i svi ostali na jednoj drugoj konzoli kod frendice. I citao ja na netu, nesto da je otisoa neki osigurac. E sad su problemi sljedeci - ne znam koji od njih, neki kazu onaj oznacen sa pS7, neki PS9, no dobro, to se valjda i vidi da rastavim. ALi fora je u tome sto ne znam bih li rastavljao konzolu i mozda nesto sjebao (zadnji put kada sma rastavljao PS2 prije nekoliko godina, sastavio sma ga sa 2 srafa viska, da sum  i ostali sastrane). A i da sve to napraivm, pitanje je kako bih i zalemio drugi osigurac, jer ja ne znam ima li nesto sto se moze kupiti osim onih lemilica kakve gotovo svatko ima doma, a nisu bas najpreciznije za danansju elektorniku). Pa je tu i zbrka sa amperazom tih osiguraca. NA sophosovom sajtu vidim jedne vrijednosti, a na tim nekim moderskim slikama druge. Ugl, jel imao nekto isti problem, i sto je napravio? Ima li neki nacin za "precizno lemiti doma"? Dali da pokusavam to rijesiti, ili da ostaivm konzolu bez vibre.

Te jos - ima li nekto mozda krepani PS2 da mu ne treba, da njega rastavim i tamo isprobam sve sto me zanima i vidim dali da radiim to ili ne. Tocnije ne treba mi nuzno ni cijeli ps2 (iako pozeljno), nego barem njegova ploca.
Te me zanima, vise se ne sjecam stvarno, niti znam jel to normalno - da se klimaju utori za joypade - konektori. tocnije, ovo ovdje:



Kada primim bilokoji od njih, mogu ga lagano klimati gore-dolje, i klima se i drugi istovremeno, naravno. Jel to normalno?

Sad, nadam se da me itko ista shvatio. Ja idme spavati.

Hvala, i živjeli :piva:

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Re: PS2 - ne radi vibracija
« Odgovori #1 : 17. Lipanj, 2009., 20:15 »
Danas sam otvorio PS2, i osim što sam počistio enormnu količinu prašine, saznao da je bio otvaran već, iz kojeg razloga, ne znam, možda baš iz ovog koji slijedi iz mog pitanja - što je ovo???

http://img40.imageshack.us/i/dsc04458z.jpg/

http://img13.imageshack.us/i/dsc04447g.jpg/

Nadam se da netko zna. To sma našao rastavivši cijelu konzolu. Meni jedino što pada na pamet je da je neki mod chip za pokretanje fejkova, iako mi je osoba od koje sma kupio konzolu rekla da nije modan. No čini mi se da ni on ne zna, te uostalom, rekao je da nije bio prvi vlasnik. Doma nemam kopija pa ne mogu isprobati, no ako netko ima ideju što bi ovo bilo, ili zna točno, neka kaže, pa da znam kakvo mi se to đubre sakrilo unutar moje plejke

P.S.Ono klimanje sma riješio - tko god da je otvarao, pogrešno je sve zašarafio, te također bez 2 šrafa
« Zadnja izmjena: 17. Lipanj, 2009., 20:18 Shimmy »

*

Kong

  • *
  • 24
Re: PS2 - ne radi vibracija
« Odgovori #2 : 17. Lipanj, 2009., 21:32 »
Pa da, tak se chipovi spajaju, sto bi drugo moglo biti? :)

http://www.modchip-wizard.com/images/ps2-modchips/playstation-2-modchip/modbo-760-installation.jpg

A ono... Ne znam zasto ti toliko smeta to sto ne radi vibra. Meni nikad nije ni radila, mislio sam da je problem s kontrolerima, ali kada vidim tvoj post - moguce da je problem u konzoli. Jer ono... Imao sam 3 kontrolera, ni na jednom nije radila, al od tog su se 2 ubrzo pokvarila, pa sam mislio da sam ih dobio vec sjebane.

Re: PS2 - ne radi vibracija
« Odgovori #3 : 17. Lipanj, 2009., 21:43 »
Shimmy, nemam pojma stvarno. Pitaj ovdje.

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Re: PS2 - ne radi vibracija
« Odgovori #4 : 17. Lipanj, 2009., 22:44 »
Pa da, tak se chipovi spajaju, sto bi drugo moglo biti? :)

http://www.modchip-wizard.com/images/ps2-modchips/playstation-2-modchip/modbo-760-installation.jpg

A ono... Ne znam zasto ti toliko smeta to sto ne radi vibra. Meni nikad nije ni radila, mislio sam da je problem s kontrolerima, ali kada vidim tvoj post - moguce da je problem u konzoli. Jer ono... Imao sam 3 kontrolera, ni na jednom nije radila, al od tog su se 2 ubrzo pokvarila, pa sam mislio da sam ih dobio vec sjebane.

ma da, jasno, nego, mislio sam, jel mogu nekako znati koji je to? jer bih mozda mijenjao sa nekime tko nema cip, ali da mu vibra radi. ma iskreno, nije da mi je to nesto kruciajlno, ali ako postoji, zasto ju ne bih imao :ementaler:

*

Under

  • *****
  • 2399
  • Bwaaaah!
    • SH Memories
Re: PS2 - ne radi vibracija
« Odgovori #5 : 18. Lipanj, 2009., 11:49 »
Shimmy ljubavi, zašto si kupovao Sony kojemu su treći vlasnik. Mislim, drugi vlasnik, ok, ali ovdje je nekako upitno jesi li i treći. :(

I još ti lik kaže da nije modana konzola. :(
Konzolasi njet gameri!

Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Re: PS2 - ne radi vibracija
« Odgovori #6 : 18. Lipanj, 2009., 21:30 »
a) bilo je jeftino, a nemam love, dapače dužan sma k'o rvacka i...
b)konzola, osim te vibracije radi savršeno već par tjedana, a radi minmalno 3-4 sata na dan, pa ponekad ćak i preko 10 sati, ono, ja igram par sati, odem od kuće, vratim se, a sestra sa joypadom otkad mene nema

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: PS2 - ne radi vibracija
« Odgovori #7 : 18. Lipanj, 2009., 21:50 »
Sestra se igra s joypadom koji ne vibrira, interesantno  :hiha:

*

Shimmy

  • ***
  • 894
  • konjsko drvo
Re: PS2 - ne radi vibracija
« Odgovori #8 : 18. Lipanj, 2009., 22:47 »
a ima i takvih, kojie ne zlorabe konzole radi vibre, nego fakat igraju. Ona trenutno dere po shadow of the colossus :mrgreen:.

Enivej, donio sam danas dvije igre koje sma uspio nabaviti. jedna je bila za ps2, jedna za ps1, kopije, jel. i ps2 kopiju mi nece pokrenuti, ali pokrece ps1. jel moguce da je to neki cip koji radi samo za ps1 igre? Ima li tako neceg za dvojku? Ok, mozda nije iz ponude, nego homemade, ali jel tko vidio takvo sto u PS2?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9