HCL.HR

PS4 VS PC

  • 32 Odgovora
  • 17899 Hitova
PS4 VS PC
« : 09. Veljača, 2015., 22:50 »
Znaci ja sada razmisljam da si kupim pc ili ps4.PS4 dode 3300 kn i pc za gaming je masu skuplji.Tako da sam razmisljao da si kupim PS4,ali trebam savjet sto je bolje.

Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #1 : 09. Veljača, 2015., 22:52 »
PS4 za zabavu i drustvo, a PC za licnu satisfakciju! Samo da zivimo u normalnom okruzenju ovo bi svako imao priliku ali eto..

Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #2 : 09. Veljača, 2015., 22:53 »
Da,ja sam mislio da si kupim sada PS4 i onda kroz neku godinu 2 gaming pc tako da se nadam da je to dobro. Al i mislim da ce mi dosta prijatelja nabaviti ps4 skoro

*

sas.T

  • *
  • 68
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #3 : 09. Veljača, 2015., 23:06 »
Po meni se to ne može uspoređivat, jer netko je za konzolaš, a neko više voli PC. Ja bi uvjek odabrao PC, ali me zbog novca upravo pratila ova dilema i baš zbog novca je prevagnuo PS4. PC ima više mogućnosti i po meni što se tiče igara je PS4 isplativiji.
Otkad sam upoznao ljude, zavolio sam životinje...

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #4 : 10. Veljača, 2015., 08:58 »
Tema ti je osuđena na propast i trolanje.
To je kao da pitaš crna ili bijela boja!?
Svako ima svoje razloge, slušaj svoje srce i ajde u tom smjeru ;)

Da se izjasnim kad već pitaš :)
Imam i pc dovoljno dobar za igranje i PS4/Vitu.
Šta se tiće igranja, tu nema dvojbe -> PS4 zbog jednostavnosti korištenja/sve radi kako treba/bežični gamepad/tv/fotelja...... :thumbs:
Nije ni PC daleko od toga, ali na konzoli je to sve lakše i fluidnije, o softverskim problemima neću ni pričat.
Za sve ostalo je PC zakon, šta se podrazumijeva.
« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2015., 09:01 Virty »

*

ck7

  • ***
  • 751
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #5 : 10. Veljača, 2015., 12:12 »
Tema ti je osuđena na propast i trolanje.
To je kao da pitaš crna ili bijela boja!?
Svako ima svoje razloge, slušaj svoje srce i ajde u tom smjeru ;)

Da se izjasnim kad već pitaš :)
Imam i pc dovoljno dobar za igranje i PS4/Vitu.
Šta se tiće igranja, tu nema dvojbe -> PS4 zbog jednostavnosti korištenja/sve radi kako treba/bežični gamepad/tv/fotelja...... :thumbs:
Nije ni PC daleko od toga, ali na konzoli je to sve lakše i fluidnije, o softverskim problemima neću ni pričat.
Za sve ostalo je PC zakon, šta se podrazumijeva.

Bolje ti nitko neće moći objasniti :thumbs:

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #6 : 10. Veljača, 2015., 14:08 »
Zavisi od novca stvarno.

Ako imaš dosta love, onda je PS4 way to go. Sama konzola je kao prosječan računar ali su igre gadno skupe. Preporučujem jedino ako ti roditelji imaju dobar posao i spremni su pucat po 50-100 eura mjesečno na igre ili ti sam radiš pa možeš priuštit

U svakom drugom slučaju PC rula. Kupuješ jeftino igre na steamu, kupiš 360 gamepad, izvališ se na fotelju, spojiš sa TV-om i uživaš u grafičkoj snazi PC-a a isti osječaj kao i PS/Xbox, a svu lovu vratiš kroz pirateriju i akcije na steamu. Plačaš igre jeftinije ili nikako pa se na kraju i to isplati ako pljuneš malo više para na PC.

Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #7 : 10. Veljača, 2015., 14:31 »
Teško da ćeš ovdje naći pravi savjet, jednostavno svatko ima svoj ukus i preferira ono što možda netko drugi prezire. Najbolje ti je da odabereš ono gdje ti misliš da ćeš najviše uživati i zabaviti se.
Al eto ostaviti ću i ja svoj primjer. Otkad znam za sebe sam konzolaš, trenutno imam od konzola PS4, Vitu i X360 ali imam i dovoljno dobar PC da bih normalno pokretao novije igre. Definitivno najviše vremena provodim uz PS4 igrajući online sa frendovima. Jednostavno, igre bi trebale biti tu za opuštanje i zabavu a ne prepiranje jeli bolja konzola ili PC.
Istina je da su igre za konzole donekle skupe, ali nije istina da nema akcija, popusta i stranica gdje možeš naći jeftinije igre.

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #8 : 10. Veljača, 2015., 14:37 »
Zavisi od novca stvarno.

Ako imaš dosta love, onda je PS4 way to go. Sama konzola je kao prosječan računar ali su igre gadno skupe. Preporučujem jedino ako ti roditelji imaju dobar posao i spremni su pucat po 50-100 eura mjesečno na igre ili ti sam radiš pa možeš priuštit

Nebih rekao, igre su skuplje, svakako, ali ako kupuješ preko UK shopova ili preko oglasnika/foruma, kupiš igru za 200njak kuna.
Istu tu igru prodaš ili je mijenjaš kad završiš s njom. Prodaš je za istu lovu za koju si i kupio, osim ako si je kupovao  odmah po izlasku.
Dapače, meni osobno puno bolje da je takvo stanje nego kod pc-a.
Steam i ostali digitalni dućani su često stvarno jeftini i uskoro se skupi velika kolekcija igara od kojih njih prođeš malo ili još manje od toga :)
Kod konzola imam skroz drugi pristup, igru platiš pošteno naspram pc-a, ali je i prođem.....u roku 2 dana svaku sam prodao ili zamijenio.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #9 : 10. Veljača, 2015., 15:03 »
Napravit ću kratku listu pozitivnih i negativnih stvari kod PS4 i PC

Grafika
PC pobjeđuje uvijek i tu nema dileme. Ali osim ako nisi grafički freak, onda i konzole izgledaju i više nego odlično. Često imaju zakucan FPS ali to je stvarno toliko nebitno jer se rijetko i primjeti razlika. No svejedno ćeš da primjetiš mnogo ljepše teksture i cijelu obradu na PC-u.

Gameplay
Izjednačeno je. I PC i PS4 mogu da prime gamepad-ove. FPS igre su mnogo bolje na PC-u ako imaš miš i tastaturu, ali često konzole imaju stabilniji FPS. No opet PC često pređe taj FPS i bude fluidniji za igranje. Zavisi od optimizacije igre prije svega.

Ekskluzive
Ovdje dajem prolaz PS4 mada je dosta subjektivno. PS4 drže igre poput Uncharteda ili nadolazečeg Bloodborna. U pitanju su AAA naslovi koji su obično stvarno vrhunske kvalitete. No PC ima dosta više igara, indie naslova i opčenito možeš da igraš sve što je izašlo u zadnjih 15 godina bez problema. Ima i nekoliko ekskluziva poput WoW-a, starijih nekih igara ili RTS naslova poput Company of Heroes-a.

Cijena PC/PS4
Ovdje je izjednačeno jer je povezano i sa igrama. Kod mene je djevojka složila iznad solidan PC za 500 eura. Dovoljno je jak da gura sve narednih 3, 4 godine i sve što je dosad izašlo. Istina je da je PC skuplja solucija radi stalnih upgrade-ova ali to je samo za ljude koji žele konstantnu ultra grafiku. Ostavi stariji PC i smanjuj mu detalje dok igraš i eto te kao i PS4. Prošla generacija konzola je u zadnjih 2,3 godine imala toliko muljavu grafiku da je svaki solidan PC to mogao prestiči sa low-medium postavkama.

Cijena igara
PC bez ikakve dileme. Istina je da možeš jeftino prolaziti i sa PS4 igrama ako znaš gdje tražiš i ako stalno mjenjaš igre ali tako ti je i sa PC. Plus ako imaš Steam možeš uzimati AAA naslova za par eura ili po 50% cijenama nakon pola godine od izlaska igre. I najbolje od svega je što ih ne moraš trampiti. Ostaju tvoje zauvijek. Sve što uložiš u PC se vrati kroz ovo.

Chill efekat/opuštencija
PS4 ovdje vodi. Istina je da uvijek možeš spojiti PC sa TV-om, spojit gamepad i eto ti isti chill. Da se razumijemo, razlike ovdje nema. No ipak je drugačije kad imaš konzolu namjenjenu isključivo za takve stvari.

Na kraju je zaključak da opet sve ovisi o parama i tvojim preferencijama
Ako želiš jeftine igre, opuštenost fotelje i da zauvijek stoje kod tebe....PC is a way to go.
Ako nisi kolekcionar igara, želiš opuštenost fotelje i imaš fin izvor para od posla/roditelja...onda je PS4 ono što želiš.

« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2015., 15:06 Iris94 »

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #10 : 10. Veljača, 2015., 15:38 »
PC i gamepad nebih stavlja u istu rečenicu. Malo je igara koje su optimizirane za gamepad.
Često je potrebno korištenje dodatnih programa da bi donekle to radilo kako treba.
Masu puta sam odusta od korištenja Xbox 360 gamepada te se vratio mišu i tastaturi.
Jednostavno to nije to :ne:

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #11 : 10. Veljača, 2015., 15:58 »
PC i gamepad nebih stavlja u istu rečenicu. Malo je igara koje su optimizirane za gamepad.
Često je potrebno korištenje dodatnih programa da bi donekle to radilo kako treba.
Masu puta sam odusta od korištenja Xbox 360 gamepada te se vratio mišu i tastaturi.
Jednostavno to nije to :ne:

Po internetu i mom iskustvu, 360 gamepad bi trebao da radi na svim AAA naslovima. Plus steam jasno naglasi kada neka igra ima gamepad support
Evo provjerio sam začas nekoliko zadnjih naslova i svi imaju gamepad support.
Unity, Far Cry 4, Evolve, Dyling Light, Alien Isolation, Watchdogs itd itd

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #12 : 10. Veljača, 2015., 16:44 »
Xbox kontroleri su podržani u hrpi naslova po plug and play principu. Ali to je već sada druga tema pa nema smisla raspravljati o tome ovdje.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #13 : 10. Veljača, 2015., 17:09 »
PC i gamepad nebih stavlja u istu rečenicu. Malo je igara koje su optimizirane za gamepad.

U pravilu sve osim strategija i igara gdje se puca, je bolje s gamepladom. Ok, individualno je zapravo, ali nema nikakve zakinutosti gamepada. Jedino kažem - tamo gdje se treba nišaniti. Dok s druge strane, tipkovnica i miš su zakinuti što se tiče sportskih igara i vožnje. Teoretski je moguće tako igrati, ali je jednostavno smiješno.

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: PS4 VS PC
« Odgovori #14 : 10. Veljača, 2015., 22:36 »
Da, tako sam naišao na njih hrpu koji podržavaju gamepad ali polovično, super.
Kako kome, meni je na pc-u malo toga dobro riješeno u sprezi sa gamepadom.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9