HCL.HR

PSN, Store & Plus

  • 1283 Odgovora
  • 470746 Hitova
*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #165 : 09. Lipanj, 2014., 16:33 »
Danas je objavljen US sale, alaj best of E3 2013. Dobrih popusta ima.
Izgleda da jedini koristim US account na forumu.  :wildboy:

Na EU također ima E3 sale, ali vjerovatno ste već sve upratili. -> EU sale


*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #166 : 12. Lipanj, 2014., 06:16 »
Ima da i na EU, a od jucer je jos poneka igra dodana.
Ja sam uzeo za vitu:
NFS most wanted 65kn
SuperStardust delta 42kn
Ultimate Marvel Vs Capcom 3 68kn
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #167 : 17. Lipanj, 2014., 00:52 »
Imam pitanje, to jest nesto mi treba pojasniti.

Citao sam negdje da je jeftinije kupovati igre na US storu, pa me zanima kako se moze kupit na US storu a onda to igrat na HR storu? Znaci kad se odlogiram s US stora kako kad se logiram na HR mogu uooce vidjet te igre.

(Nemam jos uopce plejku ni account, cisto informativno me to zanima kako se izvodi)

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #168 : 17. Lipanj, 2014., 02:11 »
Jeste, skoro 5x jeftinije igre budu nego bilo gdje drugo. Pogledaj ovo, nešto sam ukratko objasnio tu;

http://www.hcl.hr/forum/playstation-gaming/psn-store-plus/msg702948/#msg702948

Uglavnom, kad kupiš igru na US accountu, samo je download na konzolu. Onda se logout iz US profila i loginiraj na HR. Igra će ti bit na konzoli i pokreni je. To je to. Tako ja radim. Evo u signature imam UK/US profile, na jednom igram a na drugom kupujem i skidam. Još prati tamo krajem godine bude PS+ za 25$ = 12mjeseci. Isto preko Amazona.com uzmeš ga i onda kad budu akcije imaš još dodatne popuste, tipa 75% sveukupno.  :hug

Po meni se isplati i najmanje plaćaš sve, dok neki kupe igru ti možeš ih 5 uzeti. Recimo da se sjećam da sam Ni No Kuni kupio na akciji za 4$, pa toliko o "ne isplativosti i komplikaciji" kako veli kolega Worthaur. ;)

Eh da, ovo radi na PS3, nisam siguran moš li exploitat na PS4. Btw, ako imaš kul frenda onda možete čak jedan US account obadvoje koristiti/plaćati/kupovati, jer dvije aktivacije konzole postoje na 1 accountu. :D
« Zadnja izmjena: 17. Lipanj, 2014., 02:13 Cobalt »

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #169 : 17. Lipanj, 2014., 02:30 »
Ma imat cu jedan, ja sam account.

A jel ima na netu za kupiti digital igara osim da je na os storu? Vidim recimo na game.co.uk nema digital keyeva, samo fizicke kopije..

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #170 : 17. Lipanj, 2014., 02:44 »
Amazon, za ostalo ne znam.

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #171 : 17. Lipanj, 2014., 03:37 »
Btw zasto ti imas UK/USA accountove a ne HR/USA? Ima neka caka ili?

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #172 : 17. Lipanj, 2014., 04:53 »
Nope, tu nema cake. xD Mislim da je bolje HR imati, jer je jeftinije nego UK/DE ali nema ogromne razlike kao s US. Jednostavno sam UK izabrao radi laganih nabavki kodova preko game.co.uk, pošto se nekad desi nešto da bude jeftinije na UK. Rijetkost. Tipa neki dan sam OkamiHD uzeo za nekih 7-8$ manje nego na US. Nekima je ovo "komplicirano" i glupo, ali ja ušparam na svakoj igri još jednu igru. Tako da je meni super.

Recimo FFX cijena u ojrima na PSN-u. Uradio sam konverzije HRK/GBP/USD u EUR (tečaj unicredit banke)

HR = 35,62€
DE = 39,99€
UK = 37,62€
US = 29,56€
Evo razlog zašto preferiram US account za kupnju, i da najviše ponuda ti bude popusta. Neki dan je bio popust na FFX -10$, i igra bi te koštala 22,17€.

Na ovim ostalim ne dobijaš sve iste sales kao na US. Tipa, neki dan je bio RPG sale i naravno samo na US. Znam da neke države imaju još jeftinije, tipa India = 23€ je FFX igre na PSN. Samo ne znam kako bi za njih nabavljao kodove, pa nisam čačkao. :hiha:  Jer jedino za šta ti taj drugi account je služi da odeš na njega i klikneš buy / download i to je to. Skine se igra, prebaciš se na svoj i igraj.

PSN radi isto kao i Steam. Ako se nalaziš recimo u Njemačkoj, cijene igara su ti veće nego ako si npr kao ja u BiH ili Hrvatskoj. Mi platimo 100kuna, a oni 180kuna za istu igru. Samo što je Steam puno teže prevariti nego PSN. Prijatelj mi je pokušavao preko VPN-ova, ali teško. Kad se preseliš negdje drugo moraš slat email da ti lokaciju promjene. Eto.
« Zadnja izmjena: 17. Lipanj, 2014., 05:16 Cobalt »

Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #173 : 17. Lipanj, 2014., 06:56 »
5 puta jeftinije? Možda ako uspoređuješ full cijenu kod nas i žešći popust u US. :D
A i kod nas su često popusti, tak da neke igre su jeftinije ovdje, neke tamo.
Ali i dalje se držim da ne isplati kupovati AAA naslove sa US storea kad te ispadne puno jeftinije da naručiš iz UK i prodaš. Osim ako misliš čekati nekoliko godina na žešći popust.

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #174 : 17. Lipanj, 2014., 07:16 »
Eto ti gore primjera. Prije par dana si mogao za 13€ jeftinije uzeti FFX nego kod nas na store. :P Sigurno će naredni mjesec-dva biti i za 20€ popust.
Ne znam, najbolja investicija ikad je bila kupnja PS+ US na black friday. Radi toga ugrabim igre tipa; Demon Souls (7$), Ni No Kuni (4$), itd.

Sve zavisi šta i kako kupuješ, tipa Beyond Two Souls ti je najbolje pronaći na amazon.co.uk jer bude nekad po 6£, te poštarina je 1.81£ za naše prostore. Zavisi od prodavača, da. Samo je rijetkost, ali pojavi se.

Game.co.uk isto varira s cijenama, na jedan dan bude igra po 3£, a sutra već 10£ pa samo moraš pohvatat. Na PSN je preskupa (Beyond) gdje god gledao. Sve je od igre do igre. Nekad imaš na base.com ili zavvi jeftinije po 5-6£ nego na game.co.uk, samo prati. :hiha:

Odoh u offtopic previše, pa neću više postati jer će da se čika Ementaler ljuti. :clap:
« Zadnja izmjena: 17. Lipanj, 2014., 07:17 Cobalt »

Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #175 : 17. Lipanj, 2014., 11:32 »
Pa eto ti primjera, na shopto Final Fantasy X/X-2 HD Remaster dodje 28.55 eura + postarina.
Znaci fizicka kopija koju prodas na njuskalu za MINIMALNO 20 eura bez problema. :D

Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #176 : 17. Lipanj, 2014., 11:43 »
Čekaj... kupiš igru za 28,55 eura, a prodaš za 20? Gdje je tu logika? :wildboy:

Ili si mislio 48,55 eura (28,55 + 20), što bi bilo 367,86 kuna po srednjem tečaju? Nebi uspio, jer Svijet Medija od prvog dana prodaje igru po cijeni od 259,00 kn.

Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #177 : 17. Lipanj, 2014., 12:07 »
Pa prodam kad predjem (dobim platinu), ne odma, da vratim sto vise love, jel.

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #178 : 17. Lipanj, 2014., 12:33 »
@Cobalt

Kuzim sve, thanks na info, ali fakat je čudno da dopuštaju da kupiš igru recimo na US storu, prebaciš se na HR i igra je i tamo..mislim, to je za mene super, njima je šteta. ali neka tako i ostane :D

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: PSN, Store & Plus
« Odgovori #179 : 17. Lipanj, 2014., 13:45 »
Pa imaj HR racun za igranje, PS+ i europske akcije, u kojima je nas store vecinom jeftiniji od UK-a recimo.

Ukoliko ti se kupuje digitalno, US je pravi izbor za nove, "velike" igre.
Indie naslovi su tu negde, neki su malo jeftiniji tam, neki kod nas.

S tim da na nasem sljakaju kartice, u ducanima ima PSN bonova i opcenito, nema smisla ni potrebe imati "master acc" koji nije hrvatski.

Vazno je znati i da su PS Vita igre vezane uz racun, nema vise korisnika, iako postoje neke zamrsene cake.
PS+ od ovog mjeseca daje po dvije za svaku platformu, dakle njih 6, s tim da su skoro uvek neke cross buy/save pa se moru igrati i na vise platformi.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9